Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Вирощування тютюну

Вирощування тютюну

Назва:
Вирощування тютюну
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,60 KB
Завантажень:
166
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Вирощування тютюну


Спрощення технології вирощування культури, порушення сівозміни, збільшення посівів соняшнику, забур’янення полів, виведення значних площ з обороту істотно погіршили фітосанітарну ситуацію в агроценозі тютюну. Щороку через хвороби та шкідників втрачається 15–30, а в разі епіфітотії або масового розмноження комах — 50–70% урожаю, знижується якість тютюнової сировини.
В Україні тютюн вирощують переважно у південних і західних областях (АР Крим, Закарпаття, басейн Дністра) господарствами різних форм власності на площі близько 3 тис. га. Найпоширеніші сорти: Тернопільський 7, Тернопільський 14, Молдавський 456, Дойна 211, Американ 307, Соболчський 33; незначні площі займають сорти типів Берлей, Вірджинія, Дюбек, Самсун.
У розсадниках, насамперед індивідуальних господарств, дуже шкодять гнилі тютюнової розсади. Збудники кореневої і розсадної гнилей добре зберігаються в грунті парників і теплиць. Уражені рослини втрачають корені, стебла чорніють, стають тоншими, розсада гине. Розвиток гнилей обмежується ретельним дотриманням вимог агротехніки: знезараження грунтової поживної суміші, оптимальна густота посіву, контроль за режимом поливань і провітрювання, профілактичні та захисні обробки розсади хімічними та біологічними препаратами.
У польових умовах найкритичнішим періодом для тютюну щодо первинного ураження бронзовістю томатів (верхівковий хлороз) є травень-червень. На цей період слід планувати хімічні обробки проти тютюнового трипса, який у цей час переселяється з бур’янів на рослини тютюну та уражує їх вірусом хвороби. За епіфітотійного розвитку бронзовості томатів недобір урожаю листків першого і другого сортів становив 70–80% (2001 р.), вищого сорту — 55–60 (2002 р.), маса листків першого-другого збирань зменшується на 10–15, якість сировини на 60–70% (2003 р.). Практика свідчить, що стійкими до хвороби є сорти Тернопільський 7, Тернопільський 14, а сприйнятливими — Молдавський 456, Соболчський 33, сортотипи Берлей і Вірджинія (дані Української дослідної станції тютюнництва).
Вірус білої пістриці тютюну переноситься персиковою попелицею. Чисельність її визначається погодними умовами вегетаційного періоду і є вирішальним чинником у розповсюдженні хвороби. У 2000–2003 рр. за повсюдного поширення і середнього, подекуди сильного ступеня розвитку білої пістриці, здебільшого на сприйнятливих сортах тютюну, вихід вищих товарних категорій листя зменшувався на 15–20%. На початку заселення попелицею тютюнових плантацій слід обробляти інсектицидами крайові смуги, а за масового заселення — все поле, керуючись показниками економічного порогу шкодочинності, наявністю ентомофагів.
З бактеріальних хвороб тютюну найпоширенішою є бактеріальна рябуха. Збудник хвороби (бактерія Pseudomоnas tabacum Dowson) зберігається у післязбиральних рештках у парниках, теплицях, полі, в місцях сушіння листя, насінні. У 2000–2001 рр. за повсюдного середнього і сильного ступенів розвитку хвороба найбільшої шкоди завдала сортам Дойна 211, Молдавський 456, Соболчський 33, сортотипам Берлей і Вірджинія, у наступні роки через посушливі умови вона не мала поширення. У розсадниках хворі рослини знищують, поливання обмежують, регулярно провітрюють приміщення, підживлюють розсаду, а у разі потреби розвиток рябухи в парниках і полі призупиняють дозволеними фунгіцидами.
Протягом 1997–2003 рр. (крім 2002-го) значне поширення та інтенсивний розвиток у тютюнових плантаціях мав пероноспороз, або несправжня борошниста роса, зокрема, на сортах Галицький оригінальний і зазначених вище. Патоген хвороби (грибниця, ооспори) зберігається в грунті, насінні, рослинних рештках. Оптимальні умови для розвитку гриба Peronospora Tabacina Adam складаються за відносної вологості повітря 80–100%, температури 16...24°С, наявності на листках протягом 14–16 годин крапельної вологи. Розвиток пероноспорозу призупиняють препаратами системної або системно-контактної дії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Вирощування тютюну

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок