Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Утримання та годівля холостих і поросних свиноматок

Утримання та годівля холостих і поросних свиноматок

Назва:
Утримання та годівля холостих і поросних свиноматок
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,74 KB
Завантажень:
286
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Утримання та годівля холостих і поросних свиноматок


Існує думка, що групове утримання свиней з використанням солом’яної підстилки більш природне та дешеве. Така система утримання успішно використовується в багатьох країнах світу для різних технологічних груп тварин. Але вона породжує і певні труднощі. Автори розглядають проблему утримання холостих та поросних свиноматок в умовах різних технологій виробництва свинини.
На промислових комплексах та свинофермах минулих часів утримання поросних свиноматок здійснювалось здебільшого групами по 5–20 голів. В останні роки в Україні, у зв’язку з інтенсифікацією свинарства, більшого розповсюдження набуло утримання холостих і поросних свиноматок в індивідуальних ізольованих клітках-боксах. З розповсюдженням альтернативних технологій виробництва свинини впроваджується великогрупове утримання свиноматок на глибокій підстилці з різними варіантами їх годівлі. За результатами опитування, проведеного ТОВ “Промагрокомбінат” в чотирьох східних областях України, популярність різних видів утримання свиноматок розподіляється за пропорцією, наведеною на рисунку 1. Тобто, близько 60% схильні до традиційного дрібногрупового їх утримання, третина опитаних налаштовані на індивідуальне утримання і менш ніж 10% розглядають інші варіанти.
На наш погляд, існують декілька критеріїв для вибору системи утримання холостих і поросних свиноматок: це, першою чергою, наскільки технологія забезпечує комфортні умови утримання тварин, їх фізіологію та етологію. Друге, і, це не менш важливо, — наскільки технологія забезпечує правильну годівлю свиноматок. По-третє, це, якою мірою вона дає змогу здійснювати моніторинг та управління стадом і, по-четверте, — це її вартість та терміни окупності інвестицій.
Дешево і сердито
З огляду на вищезгадані критерії, традиційна дрібногрупова система утримання має свої недоліки. Певна група свиноматок має обмежену спільну територію, групову годівницю та автонапувалку. Здебільшого роздавання кормів здійснюється вручну або за допомогою групових дозаторів у групову годівницю. При утриманні тварин на суцільній бетонній підлозі виникає значна конкуренція за більш комфортне місце відпочинку, яке доповнюється агресивною поведінкою біля годівниці. І тому навіть чітко дозований корм, який надходить у годівницю, розподіляється між свиноматками відповідно до місця в ієрархії. Сильніші свиноматки отримають більше, слабкіші — менше. А трапляються випадки, коли найбільш слабких свиноматок зовсім не підпускають до годівниці, що спричиняє часті перегрупування станків, а це, своєю чергою, є значним стресовим фактором для тварин. Догляд та утримання тварин в таких станках є не досить зручними, особливо при нумерації татуюванням, але доступними. Складним є і виділення свиноматки для будь-яких маніпуляцій. Технологічні операції із годівлі та видалення гною трудомісткі. Наслідок такого утримання — травмування свиноматок, переривання вагітності, надмірна вгодованість одних та недостатня інших, збільшення прохолостів як плата за досить низьку вартість станкомісця.
Комфортна в’язниця
Утримання в індивідуальних станках значно різниться. Тут у кожної свиноматки своя обмежена територія, своя індивідуальна годівниця, здебільшого свій індивідуальний дозатор корму, майже повна механізація виробничих процесів.
Відповідно до визначених нами критеріїв, тут є суттєва відмінність від утримання в груповому станку. Позитивним є те, що практично відсутня агресія, а свиноматка не може завдати шкоди іншій, бо вона обмежена кліткою і це зводить до мінімуму травмування тварин і пов’язані з цим наслідки.
З іншого боку, свиноматка втрачає будь-яку можливість активно рухатись, а при проведені опоросів у станках з фіксацією вона практично все своє життя обмежена в русі. При такому способі утримання існує й проблема переохолодження тварин взимку, оскільки вони не можуть концентруватись в групи і підтримувати тим самим оптимальну температуру тіла. А в більшості приміщень для цієї технологічної групи в Україні опалення приміщення не передбачене.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Утримання та годівля холостих і поросних свиноматок

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок