Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Виробництво свинини на промисловій основі

Виробництво свинини на промисловій основі

Назва:
Виробництво свинини на промисловій основі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,97 KB
Завантажень:
379
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Виробництво свинини на промисловій основі


В Україні виробництво свинини нарощують за рахунок збільшення поголів’я свиней, переходу до інтенсивних методів ведення галузі, широкого впровадження міжпородного схрещування та гібридизації, що сприяє значному підвищенню продуктивності тварин. Як розв’язують ці питання в Українській корпорації з виробництва м’яса на промисловій основі “Тваринпром”, можна показати на прикладі ТОВ “Агропромислова компанія” Запорізької області. Засновником цього господарства є ВАТ “Мелітопольський м’ясокомбінат”.
ТОВ “Агропромислова компанія” — це одне з найбільших спеціалізованих підприємств із виробництва свинини в Україні, де впроваджено промислову технологію відтворення стада, вирощування та відгодівлі свинопоголів’я. За 2004 рік тут реалізовано 3517 т свиней в живій масі, що на 437 т, або на 14,2% більше, ніж за попередній рік. Підприємство працює з прибутком. Тільки від реалізації свиней у живій масі на м’ясо отримано 7,1 млн грн прибутку. Рентабельність свинини становить 37%.
Господарство працює динамічно. Якщо в 2002 році на забій було реалізовано 2610 т свиней в живій масі, то в 2003 — 3080, а в 2004 — вже 3517, що на 907 т, або на 34,8% більше, ніж у 2002 році.
Такого збільшення досягнуто за рахунок підвищення продуктивності свинопоголів’я, впровадження прогресивних технологій годівлі та утримання, в тому числі завдяки науково обгрунтованій годівлі різних вікових груп свиней, чіткій системі відтворення поголів’я, цілеспрямованій селекційно-племінній роботі, якісному ветеринарному забезпеченню, чіткому виконанню всіх технологічних процесів та високій організації праці на всіх виробничих ділянках.
Відомо, що інтенсивність ведення свинарства залежить від багатьох факторів, але основний із них — раціональне використання кормів. Тому тут багато уваги приділяється підвищенню рівня годівлі свинопоголів’я.
Слід зазначити, що всі складові раціону годівлі свиней господарство закуповує на ринках України, а премікси готує на власному комбікормовому заводі, де встановлено лінію для їх приготування.
Всього для годівлі свиней на підприємстві виготовляють комбікорми за 10 рецептами, які становлять 100% у структурі раціонів. Тобто застосовують концентратний спосіб годівлі свинопоголів’я.
Рецепти комбікормів для різних вікових груп свиней розробляють і складають із допомогою комп’ютерної програми чеської фірми “ТЕКРО”. Як наслідок, раціони для свинопоголів’я повністю збалансовано за всіма поживними речовинами, обмінною енергією, сирим протеїном, сирою клітковиною, амінокислотами, мікро- і макроелементами.
На підприємстві впроваджено ресурсозберігаючу технологію сухої годівлі комбікормами. Запровадження такої технології годівлі всіх вікових груп свиней дало можливість знизити витрати кормів (конверсію) на 1 кг приросту живої маси тварини, які за 2004 рік становили 4,39 к. о. Підприємство має два комбікормові заводи з обладнанням таких фірм, як словацька “СПЕКТРУМ РЕАЛ”, данійська “СКІОЛД”, польська “БІН”, запрограмованих на виробництво комбікормів згідно із заданою рецептурою.
Комбікормові заводи мають свою лабораторію, оснащену сучасним обладнанням італійської фірми FATA. Лабораторія здійснює вхідний технологічний контроль за якістю сировини і вихідний контроль готового комбікорму. В комбікормі перевіряють: сирий протеїн, клітковину; вміст кальцію, кухонної солі, фосфору, металомагнітних домішок; масову частину золи; кислотне число жиру, перекисне число, нітрати, нітріти тощо.
Горох, кукурудзу і сою переробляють на екструдерах. У комбікормі їх — 15–20%. Поросятам до чотиримісячного віку й племінному молодняку виготовляють комбікорм із усіх екструдованих зернових компонентів. Для поросят — комбікорм гранульований.
Свинопоголів’я відгодовують з допомогою кормопроводу, на кожну вікову групу окремо. Підсисних свиноматок годують згідно з індивідуальними кормовими картками з урахуванням періоду фізіологічного стану, живої маси, віку свиноматки та кількості поросят.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Виробництво свинини на промисловій основі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок