Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Інсектициди для захисту пшениці

Інсектициди для захисту пшениці

Назва:
Інсектициди для захисту пшениці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,74 KB
Завантажень:
389
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Інсектициди для захисту пшениці


Постійна загроза посівам озимої і ярої пшениці у весняно-літній період вегетації в господарствах Степу і Лісостепу виникає від пошкодження рослин хлібними клопами, хлібними жуками, злаковими трипсами, злаковими попелицями. В окремі роки господарського значення набувають такі фітофаги, як злакові мухи, совки, блішки, хлібні пильщики. Цього року прогнозується зростання їх чисельності та підвищення шкодочинності. В інтегрованих системах захисту посівів зернових колосових культур від шкідників провідним поки що залишається хімічний метод, який є оперативним та ефективним для запобігання кількісним втратам урожаю зерна і поліпшує його технологічні показники.
Хлібні клопи представлені видами з родин: щитників-черепашок — шкідлива черепашка, маврський, австрійський клопи; пентатомід — елія гостроголова, носата. У Лісостепу поширені переважно маврський, австрійський клопи, іноді шкідлива черепашка, в Степу домінує клоп шкідлива черепашка, інколи зустрічаються інші види. Рослини пошкоджуються клопами в такі фенологічні періоди розвитку ярих колосових культур: у фази кущіння (імаго), кінець цвітіння — початок формування зернівки (імаго, личинки молодших віків), наливання — дозрівання зерна (личинки, імаго); озимої пшениці — у фази вихід рослин у трубку (імаго) та формування зернівки — воскова стиглість зерна (личинки, імаго). Ушкодження рослин клопами зумовлює часткову або повну білоколосицю, наслідком якої є утворення частки деформованих і плюсклих зерен, що призводить до погіршення насіннєвих і фуражних якостей зерна. Отже, головною причиною втрати смакових, хлібопекарських властивостей і погіршення інших технологічних показників є ушкодження зерна личинками хлібних клопів. Шкідливість цих комах за умов літньої посухи істотно зростає, і при цьому значно погіршується якість зерна.
Торік восени високу чисельність дорослих клопів у місцях зимівлі (лісосмуги) — 3,6–6,5, в окремих місцях — до 15 екз./м2 — зафіксовано в Донецькій, Одеській, Кіровоградській, Херсонській та інших областях південного регіону. Чисельність личинок хлібних клопів зростає і цього року, й вони матимуть економічне значення на посівах зернових, особливо озимої пшениці. Для запобігання кількісним втратам урожаю, поліпшення якісних показників зерна та одержання високої кондиції насіннєвого матеріалу конче потрібно проводити хімічний захист посівів. Ефективними проти хлібних клопів є інсектициди контактної та кишкової дії.
Хлібні жуки поширені в Україні повсюдно. Проте жук-кузька пошкоджує зернові майже на всій території країни, за винятком окремих районів Полісся; жук-красун основної шкоди завдає посівам у південних областях степової зони та АР Крим, а жук-хрестоносець — у північній частині Лісостепу та на Поліссі. Вихід імаго жука-красуна на поверхню грунту збігається з періодом розвитку пшениці: фази цвітіння — формування зернівки, а жуків-кузьок та хрестоносця — на 15–20 днів пізніше: у період достигання зерна. Цього року зростання чисельності та шкідливості хлібних жуків передбачається у Донецькій, Вінницькій, Київській, Сумській, Хмельницькій, Чернігівській областях. У разі потреби проведення хімічного захисту рослин від цих шкідників слід проводити крайове або суцільне обприскування посівів рекомендованими препаратами. Проти хлібних жуків ефективними є інсектициди контактної та кишкової дії.
Хлібні п’явиці також поширені повсюдно: червоногруда п’явиця заселяє посіви переважно в Степу та південно-східному Лісостепу, а синя — у центральному й північно-західному Лісостепу та Поліссі. Посіви зернових колосових культур пошкоджують як жуки, так і личинки. З огляду на те, що личинки вкриті жовто-бурим слизом, який захищає їх від впливу різних негативних чинників, у т.ч. і препаратів контактної дії, для підвищення ефективності дії інсектицидів, зокрема контактних, перед обприскуванням посівів до робочого розчину потрібно додавати сечовину або водний розчин аміачної селітри.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Інсектициди для захисту пшениці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок