Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Комплект зоотехнічного обладнання для молочних ферм

Комплект зоотехнічного обладнання для молочних ферм

Назва:
Комплект зоотехнічного обладнання для молочних ферм
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,54 KB
Завантажень:
76
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Комплект зоотехнічного обладнання для молочних ферм


Однією з важливих проблем, що стримують проведення цілеспрямованої широкомасштабної селекції в молочному скотарстві України, є відсутність достовірного зоотехнічного обліку на молочних фермах. Ідеться про продуктивність корів, стійкість їх до захворювань молочної залози та якість молока. Крім того, через відсутність технічних засобів у господарствах практично не визначають показників молоковіддачі — дуже важливих для селекційно-племінної роботи з тваринами.
Згідно з “Правилами машинного доїння корів”, слід проводити періодичне обстеження всього поголів’я корів господарства щодо захворювання на мастит для виявлення хворих тварин та своєчасного проведення лікувальних заходів. Відповідно до “Інструкції з бонітування великої рогатої худоби молочних і молочно-м’ясних порід”, під час проведення контрольних доїнь у господарстві потрібно визначати щодо кожної корови такі основні показники, як надій молока, вміст жиру та білка в молоці, швидкість молоковіддачі. Важливого значення в умовах молочних ферм набувають також використання сучасних електронних приладів для поліпшення відтворних властивостей тварин і санітарна та профілактична обробка вимені корів до і після доїння, що є неабияким резервом оздоровлення поголів’я.
Метою нашої роботи стало розроблення, формування та адаптування комплекту обладнання для оцінки молочної продуктивності, фізіологічного стану корів, відтворення поголів’я та профілактичної обробки вимені. Нами проведено низку експериментальних спостережень і випробувань приладів та обладнання, що входять до складу комплекту.
Розроблений та сформований комплект обладнання для молочних ферм допомагає прискорити цілеспрямовану широкомасштабну селекцію в молочному тваринництві України за рахунок використання сучасних приладів і технічних засобів для оцінки продуктивних, фізіологічних та відтворних властивостей корів, а також проводити профілактичну санітарну обробку вимені. Комплект дає змогу визначати такі показники, як тривалість доїння; надій молока; середню та максимальну швидкість молоковіддачі; якість молока: чистоту, вміст жиру, вміст білка; кислотність; густину; термостійкість; СОМО; стан молочної залози корів, захворювання їх на мастит; оптимальний період запліднення корів та їхню тільність на ранній стадії.
До складу комплекту входять такі прилади й обладнання: лічильник-датчик молока з пробовідбірником; блок-накопичувач інформації щодо тривалості доїння та надою молока; набір стаканчиків для відбору проб молока на аналіз; електронний аналізатор якості молока; тестер для визначення кислотності молока; комплект обладнання для масового обстеження корів щодо захворювання на мастит; еструальний детектор; пересувна установка для санітарної підготовки вимені корів до доїння; пристрій для профілактичної обробки вимені корів після доїння.
Ковшовий лічильник-датчик молока з пробовідбірником призначений для проведення контрольних доїнь корів на молочних фермах. Лічильник дає змогу на задовільному рівні вимірювати величину разового надою молока, похибка становить ±3%. Пробовідбірник пропорційно відбирає пробу молока на аналіз. Електронний блок, що входить до складу комплекту, накопичує інформацію щодо тривалості доїння та індивідуального надою молока. Для відбирання проб молока на аналіз до комплекту введено набір стаканчиків об’ємом 25 см3. Електронний аналізатор якості молока “Екомілк” фірми “Бултех” (Болгарія) призначений для вимірювання відсоткового вмісту жиру, сухого знежиреного залишку (СОМО), білка та води в молоці корів, а також визначення густини молока. У процесі проведених досліджень встановлено, що похибка при вимірюванні вмісту жиру в молоці приладом становить ±0,15%, сухого знежиреного залишку в молоці (СОМО) ±1,1%, густини молока ± 0,0008 г/см3, вмісту білка в молоці ±0,11%, вмісту води в молоці ±5,2%. Це цілком прийнятні показники для контролю якості молока на фермах. Цифровий тестер для визначення кислотності молока фірми “Драміньскі” (Польща) призначений для вимірювання концентрації іонів водню, виражених в одиницях рН, і встановлення за отриманими даними кислотності молока.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Комплект зоотехнічного обладнання для молочних ферм

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок