Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Малозатратна технологія виробництва свинини

Малозатратна технологія виробництва свинини

Назва:
Малозатратна технологія виробництва свинини
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,94 KB
Завантажень:
207
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Малозатратна технологія виробництва свинини


ТОВ “Росан-Агро” створено в липні 1999 року на базі колишнього СГВК “Земля” Рогатинського району з центральною садибою в с. Підгороддя Рогатинського району Івано-Франківської області. Нині це найбільше спеціалізоване підприємство з виробництва свинини не лише в районі,а й в Івано-Франківській області, де впроваджено промислову технологію відтворення, вирощування та відгодівлі свиней.
Виробництво свинини й вирощування племінного молодняку в господарстві організовано на двох свинофермах: свинокомплексі (племзавод із розведення породи ландрас та племрепродуктор великої білої породи свиней) у с. Підгороддя, де утримують близько 12 тис. голів, та відгодівельній свинофермі в с. Дички — там доглядають 7–8 тис. свиней.
Виробнича база на свинокомплексі складається із 17 свинарників. П’ять із них обладнано для опоросу свиноматок, у трьох утримують холостих та поросних свиноматок, чотири приміщення використовують для дорощування поросят, два свинарники — для вирощування та утримання ремонтного (племінного) молодняку й кнурів та три приміщення — для відгодівлі свиней. Працюють також типовий пункт штучного осіменіння свиней та лабораторія для розведення й визначення якості сім’я.
На відгодівельній фермі (с. Дички) працює шість свинарників, із них в одному дорощують поросят середньою живою масою 9–25 кг, а в п’яти приміщеннях відгодовують свинопоголів’я.
Племінний молодняк вирощується лише на свинокомплексі.
Середня чисельність працюючих на підприємстві — 144 особи. За 2007 рік від реалізації свиней у живій масі виручено близько 26,3 млн грн. Підприємство працює рентабельно. Лише від реалізації свиней у живій масі отримали 4,5 млн грн прибутку. Рентабельність свинини за минулий рік становила близько 21%, а за останні три роки (2005–2007) — в середньому 20 відсотків.
Цього досягнуто завдяки підвищенню продуктивності свинопоголів’я, впровадженню прогресивних технологій годівлі та утримання (в тому числі науково обгрунтованої годівлі різних вікових груп свиней), чіткій системі відтворення поголів’я, цілеспрямованій селекційно-племінній роботі, якісному ветеринарному забезпеченню, чіткому виконанню всіх технологічних процесів та високій організації праці на всіх виробничих ділянках.
У господарстві застосовують концентратний тип годівлі свиней сухими комбікормами. Всі складові раціону закуповують на ринках України. Комбікорми виготовляють за вісьмома рецептами у власному комбікормовому цеху, й вони становлять 100% у раціонах годівлі різних технологічних груп свиней. Розробкою рецептів комбікормів займаються спеціалісти польської фірми LNB в Україні, які щомісяця приїздять у господарство. Як наслідок, раціони для свинопоголів’я повністю збалансовано за всіма поживними речовинами, обмінною енергією, сирим і перетравним протеїном, сирою клітковиною, амінокислотами, мікро- і макроелементами.
Упровадження такої технології годівлі всіх вікових груп свиней дало можливість суттєво знизити витрати кормів на 1 ц приросту живої маси свиней, які за 2007 рік становили 3,3 ц к.о. проти 5,2 ц к.о. у 2005 році, тобто за останні два роки (2006–2007) вони знизилисьна 36 відсотків.
Усі технологічні групи свиней, крім підсисних свиноматок, годують із групових годівниць, корми подаються в кожне приміщення кормопроводом на кожну вікову групу свиней. Годівля підсисних свиноматок здійснюється в кормостанціях з урахуванням фізіологічного стану, живої маси, віку свиноматки та кількості поросят.
Особливу увагу спеціалісти приділяють годівлі підсисних поросят. Від дня народження в станки, де їх утримують із свиноматками, ставлять маленькі годівнички, в які насипають гранульований комбікорм для молочних поросят. На третій день поросятам роблять ін’єкцію заліза, щоб запобігти захворюванням на анемію, обрізають ікла та хвостики й каструють кнурців.
Збільшення обсягів виробництва свинини визначається у великій мірі організацією селекційно-племінної роботи.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Малозатратна технологія виробництва свинини

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок