Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Кращі нові сорти пшениці — запорука високих і стабільних урожаїв

Кращі нові сорти пшениці — запорука високих і стабільних урожаїв

Назва:
Кращі нові сорти пшениці — запорука високих і стабільних урожаїв
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,73 KB
Завантажень:
206
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 
Реферат на тему:
Кращі нові сорти пшениці — запорука високих і стабільних урожаїв


Незабаром розпочнеться сівба озимини. Пропонуємо до вашої уваги нові сорти пшениці м’якої озимої, які рекомендовано для поширення в Україні з 2008 року.
Загальне підвищення врожайності пшениці на 50% залежить від сорту. Доведено, що в разі використання високоякісного насіння кращого нового сорту — це додатково 8–10 ц зерна з одного гектара за однакових технологічних витрат. У подальшій інтенсифікації рослинництва роль нових сортів та гібридів, на думку спеціалістів, дедалі зростатиме, бо селекційна новинка — це найефективніший та економічно найвигідніший шлях до зміцнення достатку. Тому правильний вибір сорту в поєднанні з технологією є визначальним чинником зростання врожайності.
Підраховано: зростання валових зборів зерна на земній кулі останні 70–80 років зумовлено впровадженням нових сортів. Якщо проаналізувати кращі сорти пшениці озимої за останні 80 років, то побачимо істотне зростання врожайності — із 12 ц/га до майже 120 (рис.1).
Водночас із високою продуктивністю нові сорти поєднують ще низку цінних господарських ознак: високу зимостійкість, високу якість зерна, стійкість до екстремальних умов тощо. Серед нових сортів, які мають потенційну врожайність понад 100 ц/га, — Фаворитка, Золотоколоса, Фарандоль, Попелюшка, Ювілейна 100, Смуглянка, Кобіра, Тронка, Колумбія, Краснодарська 99, Пивна, Лист 25, Писанка, Пошана, Дальницька та інші. Ці сорти, створені для високих технологій, належать до сортів нового покоління, мають високий генетичний потенціал продуктивності.
Щороку Державний реєстр сортів рослин, придатних для поширення в Україні, пропонує нові сорти. Так, у Реєстрі на 2008 рік налічується 162 сорти пшениці м’якої озимої, з них 135 сортів вітчизняної селекції та 27 — іноземної.
Сортів з високою якістю зерна, що належать до сильних пшениць, — 62%, цінних — 34 та філерів — 4 відсотки.
У середньому в зерні нових сортів вміст білка збільшився до 14,4%, сила борошна — до 410 о. а., об’єм хліба — до 1124 мл. Слід зазначити, що за всі роки вивчення найвищі якісні показники було зафіксовано в сорту Панна: вміст білка — 16,5%, сила борошна — 580 о. а., об’єм хліба — 1300 мілілітрів.
Що ширша пропозиція, то вища ймовірність оптимального вибору. Проте, вибираючи сорти, спеціалісти господарств не завжди беруть до уваги їхню пристосованість до умов середовища, результати сортовивчення та рекомендації фахівців. Тому пропонуємо детальні характеристики нових сортів пшениці м’якої озимої, які було занесено в Державний реєстр сортів, придатних для поширення в Україні на 2008 рік.
Артеміда
Сорт селекції ТОВ “Всеукраїнський науковий інститут селекції (ВНІС)”, Національний науковий центр “Інститут землеробства Української академії аграрних наук”.
Рослина заввишки 94–96 см, має колос білого кольору циліндричної форми, середньої щільності, середньої довжини, із сильним восковим нальотом та наявними остюками. Зимостійкість сорту в умовах проморожування середня та вищесередня; в польових умовах за роки випробування зимостійкість сорту становила 8,8 бала. Стійкість сорту до вилягання — 8,6–8,9 бала, до осипання — 8,3–8,7, до посухи — 8 балів. За роки випробування сорт слабо уражувався основними хворобами та шкідниками. Середньостиглий, достигає за 293–300 діб.
Середня врожайність за роки випробування в зоні Лісостепу — 67,9, в зоні Полісся — 57,3 ц/га. Максимальний урожай — 90,4 ц/га — зібрали на Білоцерківській ДСС у 2005 році. Якість зерна: 13,8–14,4% білка, 28,9–30,3 — клейковини, сила борошна — 292–300 о. а., об’єм хліба зі 100 г борошна — 1080 мл. Сильна пшениця.
Сорт рекомендовано для вирощування в зонах Лісостепу та Полісся.
Антонівка
Заявник — селекційно-генетичний інститут — Національний центр насіннєзнавства та сортовивчення Української академії аграрних наук.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7  8 Реферат на тему: Кращі нові сорти пшениці — запорука високих і стабільних урожаїв

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок