Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Вирощування розсади капусти, томатів і огірків

Вирощування розсади капусти, томатів і огірків

Назва:
Вирощування розсади капусти, томатів і огірків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,57 KB
Завантажень:
178
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Вирощування розсади капусти, томатів і огірків


Вирощувати огірки й капусту у відкритому грунті можна двома способами: розсадним і прямим висіванням насіння (томати, як правило, вирощують лише з допомогою розсади).
Недоліками безрозсадного способу є значні витрати посівного матеріалу, а також пізні строки висіву, що зменшує обсяги раннього врожаю. Завдяки ж розсадному способові можна:
- заощаджувати посівний матеріал;
- висаджувати вегетуючі рослини, що дає змогу одержати ранній урожай;
- досягати компактності вирощування розсади (що впливає на витрати добрив, води, засобів захисту);
- дотримувати оптимальну густоту висаджування;
- на початку вегетації мати здорові рослини, стійкі проти хвороб і впливу навколишнього середовища.
Підготовка насіння до висівання
Для стимуляції росту та підвищення стійкості рослин проти хвороб на ранній стадії вирощування слід провести передпосівну обробку насіння. З цією метою в 1 л води треба розчинити 10 мл добрив типу Цеовіт мікроуніверсал та 1 мл стимулятора росту Фумар. Розчином залити 100–200 г насіння і витримати 6–12 годин.
Спосіб вирощування розсади
Розсаду вирощують касетним способом. Для цього використовують пластикові касети з різною кількістю комірок (54, 77, 96, 160). Кожна комірка має конусоподібну форму: ця особливість сприяє закручуванню кореневої системи в малому об’ємі і доброму приживанню рослин після висаджування з мінімальним їх травмуванням.
При вирощуванні розсади ранніх сортів капусти потрібно дотримуватися щільності 250–350 рослин на 1 м2, а для пізніх — 300–400.
Вирощуючи розсаду томатів до 30-денного віку, ефективно використовувати касету з 54 комірками. Щоб одержати розсаду 50–55-денного віку, 30-денну розсаду треба пересадити у півлітрові ємності.
При вирощуванні розсади огірків до 18–22-денного віку також використовують пластикові касети з 54 комірками. Для її дорощування до 30–35-денного віку 20-денні рослини пересаджують у півлітрові ємності.
Грунтовий субстрат
Для заповнення касет слід використовувати універсальний торфоцеолітовий субстрат. Його готують на основі найкращих природних матеріалів — торфу, перліту, цеоліту — і заправляють елементами живлення.
Такий субстрат забезпечує:
- сприятливий водно-повітряний режим;
- збалансований фізико-хімічний склад;
- зниження (завдяки іонообмінним і сорбційним властивостям цеоліту) загрози передозування добрив, особливо азоту, рівномірне регулювання живлення рослин;
- зменшення вимивання та покращання використання елементів живлення;
- поліпшення розвитку корисної мікрофлори грунту та зниження ймовірності грибкових хвороб.
Касети встановлюють на рівну поверхню (найкраще використовувати столи: так зручніше доглядати за розсадою та підтримувати температурний режим), заповнюють субстратом і зволожують.
Висівання та догляд за розсадою
Підготовлене насіння висівають на глибину 1,5–2 см (по одній насінині в комірку), присипають субстратом, зволожують і накривають плівкою чи агроволокном для підтримання вологості під час проростання. Протягом усього періоду підтримують загальнорекомендований температурний режим. Після появи перших сходів плівку знімають (щоб запобігти витягуванню проростків) і в міру потреби зволожують субстрат.
Насіння білоголової капусти може проростати за температури 2...3°С. За 11°С сходи з’являються на 10–12-й день, а за 18...20°С — на 3–4-й. У фазі сім’ядольних листків рослини можуть витримувати короткочасні заморозки до -2...3°С. Температура повітря понад 25°С негативно впливає на ріст і розвиток капусти. Оптимальною є температура 12 (+/- 4)°С. Розсада капусти потребує багато світла, якщо його не вистачає, рослини дуже витягуються. Високі температура і вологість, особливо за нестачі світла, погіршують якість розсади — вона стає витягнутою, зніженою і в разі стрімкого зниження температури після висаджування погано приживається.
Насіння томатів проростає за температури 14…15°С. Розсада витримує зниження температури до 2…3°С.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Вирощування розсади капусти, томатів і огірків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок