Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Проектування водоізоляційних робіт з використанням реагенту продукту ГТМ-3

Проектування водоізоляційних робіт з використанням реагенту продукту ГТМ-3

Назва:
Проектування водоізоляційних робіт з використанням реагенту продукту ГТМ-3
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,24 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
ПРОЕКТУВАННЯ ВОДОІЗОЛЯЦІЙНИХ РОБІТ З ВИКОРИСТАННЯМ РЕАГЕНТУ ПРОДУКТ ГТМ-3
1. Ліквідація заколонних перетоків флюїдів до інтервалу перфорації і з нижче- або вищезалягаючих пластів (нижні, верхні і підошовні води)
Визначальними геолого-технічними умовами при виборі технології РІР і тампонажних матеріалів є:
відстань від інтервалу перфорації до обводненого пласта;
приймальність об’єкта ізоляції при нагнітанні води;
планована депресія на продуктивний пласт після РІР;
напрям руху вод (зверху, знизу).
При ізоляції верхніх вод для захисту продуктивного пласта від забруднення тампонажним розчином нижню частину перфорованого інтервалу колон слід перекрити піщаною пробкою, не перекритим достатньо, залишити не більш за 1 м інтервалу перфорації. Якщо відстань між інтервалом перфорації і забоєм свердловини більше 20 м, доцільна установка цементного моста.
При використанні для РІР водоцементних розчинів
обов'язкова їх обробка понижувачами водовіддачі.
Якщо, не дивлячись на прийняті заходи (дренування, кислотні обробки і ін.), приймальність свердловини складає 0,6 м3/(год?мпа) і менше, слідує в якості зони введення тампонажної суміші в канали
перетікання використовувати спеціальні перфораційні отвори в колоні, виконання проти щільних розділів між продуктивним і водоносним пластами або в крівлі водоносного пласта.
Для відновлення герметичності експлуатаційної колони в інтервалі спецотворів може бути встановлений металевий пластир. Проте його застосування обмежується депресією в свердловині в процесі експлуатації не більш 8,0 Мпа.
При застосуванні гелеутворюючих полімерних тампонажних матеріалів (ПТМ) як завершальна порція тампонажного складу, що закачується за колону, використовувати цементний розчин.
При використанні Птм над піщаною пробкою слід встановити цементний стакан або здійснити засипку глиною товщиною 1 м для попередження фільтрації ПТМ в продуктивний колектор. Окрім цього може бути застосований пакер ПРС.
Забороняється застосування ПТМ, що фільтруються, при кращих
колекторних властивостях нафтового пласта (коефіцієнт гідропровідності в 1,5 вище водонасиченого, пласта) і нижчих значеннях величини пластового тиску в порівнянні з водоносним пластом з незахищеним інтервалом продуктивного пласта із-за опасності його "забруднення".
Приклад вибору технологічної схеми РIP і тампонажного матеріалу: свердловина обводнена в результаті заколонних перетікань з вищерозміщеного пласта, відстань від інтервалу перфорації до обводненого пласта 3 м , приймальність свердловини при нагнітанні, води в зону перетікань 6 м3/(год?мпа), планована депресія на продуктивний пласт після РІР 4 Мпа. У свердловині з вказаними умовами необхідно часткове перекриття інтервалу перфорації піщаною, пробкою або цементним мостом із залишенням 1 м перфораційних отворів неперекритими(може бути застосований також метод тампонування через весь інтервал перфораційних отворів),тампонування під тиском проводиться із залишенням тампонажного моста, в якості тампонажних складів використовують геліутворюючі склади з подальшим докріпленням тампонажним портландцементом(можливі різні рецептури), можуть також бути використані склади АКОР-2, "Ремонт-1" і склади на основі TC-10 (ТСД-9).
Приплив підошовної води в монолітних пластах може
бути пов'язаний як з наявністю заколонної циркуляції в свердловині нижче інтервалу перфорації, так і з утворенням конуса обводнення.
Останнє з найбільшою вірогідністю наголошується в свердловинах з пластами, в яких геофізичними дослідженнями не виділяються глинисті перемички завтовшки понад 0,5 м і в яких інтервал перфорації віддалений від водонафтового контакту менше 4-5 м. В цьому випадку ізоляція наявної заколонної циркуляції з водонасиченою частиною пласта не може істотно змінити динаміку обводнення свердловин, так як необхідно змінити характер руху води в привибійній зоні пласта. З цією метою рекомендується створення "екранів-блокад" в привибійній зоні радіусом до 5-10 м шляхом закачки легкофільтруючих складів з подальшим їх докріпленням (при необхідності) цементним розчином.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Проектування водоізоляційних робіт з використанням реагенту продукту ГТМ-3

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок