Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Український ріпак зможе задовольнити апетити Європи

Український ріпак зможе задовольнити апетити Європи

Назва:
Український ріпак зможе задовольнити апетити Європи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,44 KB
Завантажень:
457
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Український ріпак зможе задовольнити апетити Європи


Хай там скільки б звучало критики на адресу біодизелю як причини продовольчої кризи, хоч би як мінялося ставлення до нього в політиці різних країн, ясно одне: актуальність використання альтернативних видів палива зберігатиметься.
Це значить, що в найближчій і віддаленій перспективі європейські країни, в яких уже розвинена галузь із виробництва біодизелю, матимуть безперервну потребу в сировині: або в олійному насінні, або в готовій олії. З огляду на те, що Європа традиційно використовує ріпакову олію для виробництва біопалива, її погляди постійно будуть спрямовані на Україну як постачальника сировини. Саме цим значною мірою пояснюється причина активного зростання виробництва ріпаку на українських землях. Одержавши високі прибутки від продажу цієї олійної культури протягом попередніх кількох років, українські аграрії не тільки щорічно розширюють посівні площі під нею, а й дедалі більше застосовують ефективні агротехнології для одержання високих урожаїв. У поточному сезоні врожай ріпаку в Україні демонструє рекордні показники. Але чи вдасться сільгоспвиробникам цьогоріч не менш прибутково, ніж торік, продати зібрані обсяги — це наразі ще не відомо. Адже найвигідніша для них кон’юнктура ринку була на самому початку жнив, коли світові ціни на ріпакову олію, перебуваючи в резонансі із цінами на інші види олії, були досить високими, а попит на європейському ринку був характерно стабільним для цього сезону. До того ж, певний тиск на ринок олій мало те, що на ринку бракувало соняшникової олії. Це було обумовлено не тільки сезонним чинником, а й тим, що в квітні-травні Україна не експортувала цей продукт.
Урожай
Новий ріпаковий сезон в Україні — в розпалі. Збирання культури ледь наблизилося до завершення, а ринкові показники б’ють рекорди. Головний рекорд — надзвичайно високий урожай, що перевершив усі сподівання. Всупереч прогнозам про 2,7–2,8 млн тонн, які озвучили різні джерела, реальна цифра валового збору, за даними МінАПК, станом на 21 серпня становила 2,9 млн тонн. Важко сказати, чого більше в цьому для українського ринку — плюсів чи мінусів. Як водиться, високий урожай для нас — це стихійне лихо через катастрофічну нестачу потужностей для зберігання (нинішнього року ця проблема поглибилася високим урожаєм зернових і великим перехідним запасом). Брак технічних можливостей для зберігання стимулював власників до швидких продажів усім, хто платить гроші, особливо не перебираючи в ціні. Зважаючи на світові тенденції, подальшого зростання ціни на ріпак не передбачається. А отже, рентабельність продажу в поточному сезоні може бути нижчою, ніж торік. За даними компаній, що спеціалізуються на виробництві ріпаку, собівартість його в поточному сезоні за повного дотримання агротехнологій і використання імпортного посівного матеріалу становила не нижче 2500 грн/т (за мінімальних технологій і використання вітчизняного насіння не перевищила 500 грн/т). У минулому сезоні собівартість ріпаку була на 25–30% нижча, але цінова динаміка в поточному сезоні вже в перші тижні демонструвала діаметрально протилежну спрямованість проти торішньої.
Для аграріїв це, звичайно, негативний аспект. Зате експортери й переробники, як мовиться, в шоколаді. Можливість (що з’явилася в них у зв’язку з цим) зібрати потрібні обсяги за відносно короткий проміжок часу віддзеркалилася на показниках експорту ріпаку й виробництві ріпакової олії, які активно розпочали вже в середині липня.
Експорт
Варто зазначити, що в перший місяць нового сезону (липень) експорт ріпаку зафіксував рекордні цифри: у рази перевищено показники двох минулих сезонів: 132,8 тис. тонн проти 7,6 тис. і 61,2 тис. тонн, відповідно, в 2006/2007 і 2007/2008 МР. Середня ціна липневих експортних контрактів, згідно з митними даними, становила $599 за тонну (DAF/FOB).
Інтерес до експорту ріпаку в зарубіжних покупців традиційно значно вищий, ніж до олії. Ситуацію цього року погіршує зниження довіри до українських експортерів олії після квітневого інциденту з постачанням у ЄС забрудненої нафтопродуктами соняшникової олії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Український ріпак зможе задовольнити апетити Європи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок