Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Годівля, догляд та вирощування молочних кіз

Годівля, догляд та вирощування молочних кіз

Назва:
Годівля, догляд та вирощування молочних кіз
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,81 KB
Завантажень:
505
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Годівля, догляд та вирощування молочних кіз


Молочні породи кіз, завдяки своїм природним і біологічним особливостям та господарському значенню, мають всі переваги і можливості для успішного розведення їх в сучасних умовах сільськогосподарського виробництва в Україні.
Вагітність у кіз триває в середньому 5 місяців, або 150 діб з коливанням ±3–5 діб. Перші два з половиною місяці після парування помітити суягність у кози практично неможливо. Коли коза запліднена, вона після парування поводиться спокійно і не виявляє ознак охоти. Починаючи з 3-го місяця вагітності в кози збільшується живіт, і розвиток плоду стає помітним.
Упродовж вагітності козематок треба добре годувати, особливо в другу половину вагітності, коли плід починає інтенсивно розвиватися. Рівень годівлі кітних козематок має безпосередній вплив на розвиток і продуктивність очікуваного потомства, його збереження та молочність козематок. Низький рівень годівлі призводить до того, що плід розвивається не за рахунок поживних речовин кормів, а за рахунок резервів тіла матері. Відтак козенята народжуються слабкими й недорозвиненими, а в козематок на 30–40% знижується молочна продуктивність порівняно з тими, яких годують нормально.
В останні місяці вагітності козі треба згодовувати якісні й поживні корми та не виснажувати її далекими перегонами. Проте моціон у гарну погоду сприяє збільшенню апетиту у тварин, а також кращому розвиткові приплоду та легкому проходженню пологів.
Щоб запобігти захворюванням у період вагітності та виникненню абортів не можна згодовувати козематкам поцвілого або промерзлого корму; згодовувати багато соковитих кормів, що спричинюють сильне бродіння (силосу, коренеплодів, кухонних відходів тощо); узимку випасати по паморозі й ожеледиці; перед вигоном на пасовище попередньо згодовувати сіно; напувати крижаною водою; бити; гонити швидко; допускати скупчення суягних козематок та випасати по дуже крутих схилах і відкосах; різко міняти режим та раціон годівлі; утримувати вагітних кіз слід у сухому, теплому й освітленому приміщенні без протягів.
Не менш як за місяць до козління, якщо коза сама не перестане давати молоко, її потрібно “запустити”, тобто припинити доїти, оскільки в цей період плід особливо потребує поживних речовин, а доїння негативно впливає на його розвиток. “Запускати” козу потрібно поступово, проводячи доїння все рідше й рідше, але при кожному доїнні молоко слід видоювати до кінця, щоб запобігти захворюванням вимені.
За кілька діб перед окотом за козою починають стежити. У здорової, нормально вгодованої козематки за правильного положення плоду роди відбуваються протягом 20–40 хв, і вона не потребує ніякої допомоги. Спочатку з піхви з’являється навколоплідний міхур, наповнений навколоплідною рідиною, який розривати передчасно не слід, бо він розширює родові шляхи і полегшує просування плоду. Зазвичай козенята виходять передніми кінцівками, на яких лежить голова. Щойно пройшла голова, за нею проходить і тулуб — швидко та легко. Якщо козематка після пологів не заспокоїлася, то слід чекати другого козеняти, яке народжується через 10–15 хв після першого.
Якщо козематка не може довго родити, а з петлі з’являється одна чи обидві ніжки без головки, то це означає, що плід лежить неправильно і потрібна акушерська допомога. Якщо козеня народжується у навколоплідному міхурі, то, щоб воно не задихнулося, міхур треба розірвати, очистити рот і ніс козеняти від слизу. Після родів козематка зазвичай піднімається і при цьому пуповина обривається, якщо ж вона не обірвалася, то її відрізають на 6–8 см від живота козеняти і змазують 5% розчином йоду, лізолу, креоліну або карболової кислоти.
Після пологів козематці дають можливість облизати козеня, що сприяє теплообмінові, а також швидшому виділенню посліду, що відокремлюється через 1–2 год після родів. Якщо цього не трапилося, то козеня треба витерти насухо чистою ганчіркою й помістити в сухе і тепле місце. Якщо і протягом 4–5 год послід не виділився, треба звернутися по допомогу до ветеринарного працівника.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Годівля, догляд та вирощування молочних кіз

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок