Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Цінність і технологія вирощування кормових буряків

Цінність і технологія вирощування кормових буряків

Назва:
Цінність і технологія вирощування кормових буряків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,81 KB
Завантажень:
52
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Цінність і технологія вирощування кормових буряків


Важливим резервом збільшення виробництва соковитих кормів для тварин є кормові буряки.
Кормові буряки багаті на легкозасвоювані вуглеводи, пектинові речовини, вітаміни та мінеральні солі, які сприяють підвищенню продуктивності сільськогосподарських тварин. Цінність кормових буряків особливо велика в зимовий період, коли основу раціону тварин складають сухі та консервовані корми, бідні на вітаміни й мінеральні солі.
На Прикарпатті кожне фермерське приватне господарство, яке має на утриманні тварин (худобу, свині, коні) вирощує й згодовує кормові буряки. Особливо ціняться тут кормові буряки сорту Екендорфські жовті. Вони не вибагливі до грунтів, мають 13–14% сухих речовин, їх легко збирати, бо заглиблені в грунт тільки на третину коренеплоду.
Кормові буряки — досить високоврожайна культура: 800–1000 центнерів з гектара.
Попередник має забезпечувати чистоту поля, не мати спільних шкідників та хвороб. Для одержання високих урожаїв кормові буряки розміщують у польових сівозмінах чи на присадибних ділянках після озимих і ярих зернових культур, які висівали по багаторічних травах та однорічних на корм і силос, а також після зернобобових.
Не рекомендується висівати кормові буряки на одному й тому ж місці раніше ніж через три роки.
Основний обробіток грунту. Послідовність обробітку грунту залежить від типу грунту, попередника та характеру засміченості бур’янами конкретного поля.
У разі забур’яненості поля лише однорічними дводольними та злаковими бур’янами (куряче просо, мишій сизий, дика редька, лобода, щириця та інші) слід одразу після збирання попередника провести перше лущення на глибину 6–8 см дисковими лущильниками ЛДГ-10, ЛДГ-15. Таким способом ми закриваємо вологу й провокуємо проростання насіння бур’янів у грунті. Через 10–14 днів, коли з’явиться максимальна кількість сходів бур’янів, треба ще раз провести лущення (поперечне) на глибину 12–14 см лемішними лущильниками ППЛ-10-25 в агрегаті з важкими зубовими боронами. Після дворазового лущення вносять органічні добрива, гній — 60–80 т/гектар.
На полях, забур’янених багаторічними кореневищними та коренепаростковими бур’янами (пирій, осот), краще проводити хімічні методи контролю: восени, коли проросте максимальна кількість бур’янів, за температури не нижче 18°С по вегетуючій масі бур’янів внести один із гербіцидів суцільної дії (Раундап, Буран, Вулкан, Ураган) згідно з інструкцією. Через 15–20 днів бур’яни загинуть, після цього провести одноразове лущення на глибину 6–8 см, внести органічні добрива й здійснити зяблеву оранку на глибину 28–30 сантиметрів.
Система удобрення
Найефективнішим заходом підвищення врожайності кормових буряків є застосування раціональної системи удобрення.
Найбільше азоту кормові буряки використовують у червні-липні; фосфору — в липні; калію — в червні-вересні.
Норму внесення мінеральних добрив визначають, зважаючи на запаси поживних елементів у грунті, ступінь засвоєння мінеральних добрив рослиною та заплановану врожайність.
Щоб одержати по 800 ц/га кормових буряків на чорноземах опідзолених, вилугуваних, мінеральні добрива треба внести з розрахунку на 1 гектар: 150–180 кг/га діючої речовини азоту (4,5–5,0 ц аміачної селітри), фосфору — 90–100 кг/га діючої речовини (4,5–5,0 ц/га суперфосфату) і калію 180–200 кг/га діючої речовини (калімагнезія — 6–7 ц/га).
Переважну частину рекомендованої чи розрахункової норми мінеральних добрив (70–90%) додають до основного удобрення. У рядки мінеральні добрива вносяться в дозі N10P15-20K10-15. Треба мати на увазі, що весняне внесення добрив менш ефективне порівняно з використанням їх в основне удобрення.
 


Підготовка насіння
Насіння має бути прокаліброване на очисних машинах із спеціальним набором решіт. Для сівби кращою вважається фракція діаметром 3–5 мм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Цінність і технологія вирощування кормових буряків

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок