Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Вітчизняній трансплантації ембріонів — чверть століття

Вітчизняній трансплантації ембріонів — чверть століття

Назва:
Вітчизняній трансплантації ембріонів — чверть століття
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,98 KB
Завантажень:
144
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Вітчизняній трансплантації ембріонів — чверть століття


Одна корова може привести, в кращому разі, одне теля на рік. Водночас вона має потужний генетичний резерв у вигляді сотень тисяч статевих клітин. Оптимальним вирішенням проблеми прискореного відтворення тварин є трансплантація ембріонів. Історія розвитку цієї біотехнології почалася мало не два століття тому.
Одна корова може привести, в кращому разі, одне теля на рік. Водночас вона має потужний генетичний резерв у вигляді сотень тисяч статевих клітин. Оптимальним вирішенням проблеми прискореного відтворення тварин є трансплантація ембріонів. Історія розвитку цієї біотехнології почалася мало не два століття тому.
Першим (за винятком стародавніх арабів), хто здійснив і зворушливо описав штучне запліднення, був італієць Лаццаро Спалланцані. 1784 року він опублікував результати свого досліду на суці спаніеля: “…Через 62 дні після введення сімені сука народила трьох живих цуценят, які за кольором та формою були схожі не тільки на суку, але й на пса, від якого було взяте сім’я. У такий спосіб я досяг запліднення цих чотириногих, і я можу щиро сказати, що ніколи не одержував більшого задоволення від будь-якої справи”.
1878 року В. Флемінгом на прикладі личинок саламандри, що розвиваються, були описані стадії мітозу, а австралійцеві Л. Шенку вдалося перше позаматкове запліднення (!) яйцеклітин морської свинки на шматочку тканини з матки тварини.
У квітні 2005 року виповнилося 115 років витонченому досліду дослідника з Кембріджа (Велика Британія) Вальтера Хіпа (Walter Heap, 1855–1929 рр.), який уперше здійснив успішне пересадження ембріонів на кроликах. 27 квітня 1890 р. професор В. Хіп знайшов і переніс два 4-клітинних ембріони (32-годинного віку) від чистопорідної ангорської кролиці в матку самці породи бельгійський чемпіон, попередньо спареної із самцем тієї самої породи. Через місяць кролиця-реципієнт народила перших у світі трансплантатів: двох довгошерстих ангорських кроленят разом із чотирма рідними бельгійськими.
З “легкої руки” професора Хіпа був покладений початок фундаментальним дослідженням в ембріології й штучному заплідненні, зроблене наукове обгрунтування можливості виведення високопродуктивних спеціалізованих порід з економічним обгрунтуванням цієї, ще не народженої, галузі зоотехнічної науки — селекції продуктивних тварин.
Технічним оснащенням першої лабораторії із трансплантації ембріонів (ТЕ) були пікоподібні голки для збору ембріонів, годинникові стекла з увігнутим дном, скляні капілярні трубки, 0,75% розчин кухарської солі для промивання сегментів яйцепроводу, оптичні пристосування у вигляді лупи. Все це нехитре устаткування мало змінилося за минуле сторіччя й цілком придатне для навчання ембріологів-початківців.
На час здійснення описаного досліду в Британії вже протягом 140 років ішла робота із емпіричного поліпшення продуктивних якостей домашньої худоби. Однак професор Хіп не зв’язував свій успіх з можливістю використати техніку ТЕ в селекції сільськогосподарських тварин, вважав блискуче проведений дослід пересічним навчальним експериментом, результати якого опублікував у черговому номері журналу Nature. І тільки до середини наступного сторіччя, з відкриттям гонадотропінів (Х. Коул і Г. Харт, 1930), нова біотехнологія розмноження пережила друге народження, віддавши належне професорові з Кембріджа і його альма-матері, що стала меккою для багатьох вчених-ембріологів, послідовників великого майстра.
Українська свиня в історії ТЕ
У 40-х роках минулого століття у Сан-Антоніо (штат Техас) Пінкус і Чат почали відпрацьовувати прийоми пересадження ембріонів у великої рогатої худоби. За 8 років досліджень було використано 750 корів. Між Кембриджем і Сан-Антоніо встановилося тісне наукове співробітництво. За кілька років роботи сферою інтересів учених також стає зберігання ембріонів за 10°С упродовж кількох днів (1947–1948), демонстрація ембріотоксичних факторів у неінактивованій сироватці овець і великої рогатої худоби (1944), визначення меж асинхронності статевих циклів донора й реципієнтів (1952) і народження перших мишей після запліднення яйцеклітин in vitro (1959).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Вітчизняній трансплантації ембріонів — чверть століття

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок