Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> СОТ: відповіді на актуальні запитання

СОТ: відповіді на актуальні запитання

Назва:
СОТ: відповіді на актуальні запитання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
11,80 KB
Завантажень:
449
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 
Реферат на тему:
СОТ: відповіді на актуальні запитання


Україна відчайдушно грюкає в двері Світової організації торгівлі (СОТ), прагнучи потрапити до неї вже цього року. Однак більшість наших громадян, особливо селян, ще й досі мають доволі туманне уявлення про ті переваги й небезпеку, що несе з собою приєднання до СОТ. Чи не найбільшим в Україні експертом з цього питання є Громадська організація “Інститут сільського розвитку”. За її сприяння “Пропозиція”підготувала матеріал, в основу якого лягли відповіді на найактуальніші запитання, пов’язані з майбутнім членством України в СОТ.
СОТ — складова економічної глобалізації
В останнє десятиріччя ХХ і на початку ХХІ століття глобалізація стала наймоднішим еволюційним напрямом розвитку сучасного світу. Існує навіть соціологічна концепція, згідно з якою мова йде про людство, що швидко зростається в єдине ціле.
Проте в світі вже не залишилося ілюзій, що глобалізація, окрім позитивних наслідків, спричиняє розрив між багатими найрозвинутішими країнами, які вже перейшли на стадію постіндустріально-інформаційного розвитку, та рештою людства, яке зазнає експлуатації (головним чином, через нееквівалентний обмін) з боку світових лідерів і дедалі більше від них відстає. Саме в цьому полягає основне протиріччя глобалізації. Серйозною проблемою є нерівномірність розподілу ефектів від економічної глобалізації.
Адже цілком ясно, що найбільші конкурентні переваги від усунення торговельних бар’єрів у світовій торгівлі одержують транснаціональні корпорації й підприємці економічно розвинутіших країн. Цим пояснюється прагнення їхніх урядів до максимальної лібералізації міжнародної торгівлі.
Фактично існують нерівні можливості доступу до зарубіжних ринків товарів та послуг, хоча формально декларуються рівні можливості. Великі транснаціональні компанії насамперед використовують переваги, які надає СОТ завдяки:*
своєму значно вищому потенціалу на зовнішніх ринках;*
більшим можливостям інформаційного впливу на споживачів, аж до маніпулювання їхньою свідомістю;*
широкому використанню практики недопущення небажаних учасників на найбільш динамічні ринки.
Для цього, до речі, широко використовуються механізми СОТ: різного роду стандарти, технічні правила, санітарні й фітосанітарні норми, антидемпінгові механізми. Звідси випливає очевидний висновок: країнам, що не є членами СОТ, дуже важко захищати своїх експортерів на зовнішніх ринках.
Чи варто Україні вступати в СОТ?
Україна вже втратила частину позицій через зволікання із вступом. Правила цієї організації не завжди сприятливі для нових членів, особливо щодо сільського господарства й тих країн, які ще не подолали кризи та депресії своїх агропродовольчих секторів. Для останніх існує ймовірність дискримінації з боку старих членів СОТ у питанні державної підтримки внутрішнього ринку.
Крім того, є зовнішні чинники, що зумовлюють потребу якнайшвидшого набуття Україною членства в СОТ. По-перше, в межах СОТ відбувається новий раунд багатосторонніх переговорів, започаткований Міністерською конференцією СОТ у м. Доха (Катар), головною метою якого є створення світової торговельної системи, яка б відповідала інтересам усіх без винятку країн — членів організації. Ці багатосторонні переговори визначатимуть умови світової торгівлі на десятиліття вперед, тому важливо, щоб інтереси України також були враховані. Іншим ключовим моментом є те, що вступ у СОТ уможливить лібералізацію режиму торгівлі між Україною та ЄС.
Зазначене доводить, що нині Україна не має ані політичної, ані економічної альтернативи завершенню процесу вступу в СОТ. За умов, коли всі основні торговельні партнери є членами СОТ, Україна може опинитися в торговельно-економічній ізоляції, що призведе до катастрофічних наслідків.
Який внесок платитиме Україна в бюджет СОТ, коли стане членом цієї організації?
Внесок кожної країни визначають залежно від її частки у світовій торгівлі. Розрахунки роблять за результатами трьох останніх років. Наприклад, 2004 року Польща сплатила в бюджет СОТ 886 тис.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6  7 Реферат на тему: СОТ: відповіді на актуальні запитання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок