Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Нова стратегія маркетингу українського зерна

Нова стратегія маркетингу українського зерна

Назва:
Нова стратегія маркетингу українського зерна
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
10,18 KB
Завантажень:
314
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 
Реферат на тему:
Нова стратегія маркетингу українського зерна


Міністерство агрополітики України зробило запит до проекту ЄС-TACIS “Покращання системи логістики та маркетингу для МСП у сільському господарстві” (“Агрологістика”) щодо надання рекомендацій для поліпшення маркетингових каналів збуту зернових між фермерами, переробними підприємствами та експортерами, а також щодо надання пропозицій для усунення виявлених слабких місць у зазначених каналах збуту. Група експертів проекту “Агрологістика” підготувала великий матеріал, у якому проаналізувала ситуацію на зерновому ринку, визначила основні перепони, що заважають нормальному функціонуванню ринку, та запропонувала шляхи покращання маркетингової системи збуту зернових. Як вважають експерти, детальні пропозиції щодо їх запровадження мають бути розроблені комісіями в складі приватних операторів ринку та представників відповідних державних установ як незалежних експертів. Пропонуємо увазі читачів скорочений варіант дослідження.
Понад десятиліття уряд України розробляв різні інструменти регулювання зернового ринку. Щоразу декларували передусім державну підтримку фермерів, спрямовану на забезпечення прибутку від реалізації зернових культур. У середині 90-х років, коли відносно повільний процес приватизації і розвитку зернового сектору був розпочатий, український зерновий ринок страждав від факторів неефективності (як на макроекономічному рівні, так і на рівні зернового сектору). Це призвело до тривалого періоду скорочення виробництва й зниження врожайності в зерновому секторі.
Визнаючи негативний вплив таких чинників “неефективності”, впродовж десятиліття український уряд розробляв, головним чином, короткострокові регулюючі механізми, за допомогою яких прагнув ліквідувати негативні наслідки: а) незакінченої приватизації аграрного сектору, що спричинило повільний розвиток ринків землі, кредитів та робочої сили; б) неефективного функціонування маркетингових каналів збуту зернових.
Зосереджуючись, скоріше, на наслідках, аніж на причинах їх виникнення, уряд щороку стикався з одними й тими самими проблемами. Концентруючись на такому короткостроковому підході, замість сприяння зміцненню конкурентних ринків: товарного (зернові культури) і факторних (земля, кредити та трудові ресурси), — уряд дуже неефективно витрачав обмежені бюджетні кошти в секторі, який міг би стати одним із найрозвиненіших в українській економіці.
Група експертів проекту “Агрологістика”в Україні пропонує звернути увагу, насамперед, на основні чинники, що спричиняють неефективність роботи маркетингових каналів збуту зернових, а не на досягнення короткострокових ефектів. До того ж, як і в будь-якому каналі збуту, до всіх його ланок, без винятку, потрібно ставитись дуже серйозно, оскільки ефективність маркетингового каналу в цілому залежить від його найслабшої ланки. Тому подальші дослідження, так само як і запропонований порядок дій, передбачають застосування всебічного підходу до вирішення проблем структурної неефективності в зерновому секторі, починаючи від фермера, і з подальшим продажем зернових на внутрішньому ринку чи на експорт.
Україна повертає собі позицію одного із основних експортерів зернових і, відповідно, може стати орієнтиром для зернового ринку в Центральній і Східній Європі, в Середній Азії, а також одним із провідних експортерів зернових у світі! Незалежно від наслідків урядової політики, очевидно, що в наступні роки середні обсяги врожаїв зернових культур в Україні значно збільшаться, хоча, як і в усьому світі, врожаї залежатимуть від кліматичних умов.
Нині під зерновими культурами в Україні приблизно 15 млн га землі, із середньою врожайністю близько 2,8 т/га, що може сприяти виробництву близько 43 млн т зерна. В міру розширення доступу фермерів до кредитних ресурсів, добрив, засобів захисту рослин, якісного насіння тощо, врожайність значно зростатиме. У Франції впродовж 1990–2004 років урожайність усіх зернових культур коливалася в межах від 6,23 (у 1990 році) до 7,62 т/га (2002 рік) із середнім показником 6,9 т/га.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5  6 Реферат на тему: Нова стратегія маркетингу українського зерна

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок