Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Компенсаційний спосіб обрізування винограду

Компенсаційний спосіб обрізування винограду

Назва:
Компенсаційний спосіб обрізування винограду
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,42 KB
Завантажень:
471
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Компенсаційний спосіб обрізування винограду


Майже щороку морози пошкоджують виноградники України. Вирішення проблеми стабілізації врожайності винограду насамперед означає забезпечення зимостійкості лози.
Збільшення врожайності за рахунок переведення виноградників на високий штамб виявилось однобічним агротехнічним заходом, який має суттєві технологічні й організаційні переваги в деяких аспектах ведення галузі, але не вирішує проблеми виноградарства нашого краю в цілому. Бо за високоштамбової технології вирощування винограду в умовах Південного Степу України виноградна лоза зовсім не захищена від ушкоджень морозами взимку. Саме від цього залежить продуктивність виноградарства, а отже, й рентабельність усієї галузі на північній межі промислової культури винограду. Про це яскраво нагадала виноградарям сувора зима 1985–1986 року.
Для визначення результативності методів відновлення виноградників, пошкоджених зимовими морозами, дослідження проводили за двома напрямами. В першому — вивчали компенсації втрат вічок за морозних ушкоджень, які не призвели до цілковитої загибелі крони куща. В другому — досліджували найшвидше відновлення форми крони куща, що повністю загинула від морозів узимку. Зими останніх років такі, що не призводять до повної загибелі крони виноградних кущів, проте втрата вічок на зимуючих лозах сягає значних величин. Проведенню дослідження передував детальний аналіз агрометеорологічних даних зим, починаючи з 1945 року. Внаслідок цього було виявлено, що оцінка зим за сприятливістю для перезимівлі виноградної лози підлягає нормальному розподілу згідно з кривою Гауса. Але повторюваність екстремальних значень мінімальних температур не має чітко вираженої періодичності. Це усуває достовірні підстави для прогнозування. Як свідчать багаторічні агрометеорологічні дані, найбільше зим було суворих, коли на виноградній лозі вимерзало від 30 до 70% вічок. Зими з повною загибеллю чи з повним збереженням життєздатності основних вічок спостерігаються значно рідше й мають приблизно рівні частки відсотків вірогідності.
Тому виноградарі частіше змушені вдаватись до корекції обрізування. В цьому є чималі труднощі, пов’язані з тим, що виноград обрізують упродовж усієї зими, а нищівний мороз може бути як на початку, так і в кінці зимового періоду. Це не дає підстав навіть у загальних рисах прогнозувати навантаження вічками й примушує оперативно вносити корективи в хід обрізання. Часто обрізання розпочинають з однією установкою, а закінчують із зовсім іншою. Тому більшість виноградарів від безнадійності ще з осені дають кущу максимальне навантаження. Таке рішення не можна вважати раціональним, бо від перевантаження в сприятливіші роки маємо некондиційні врожаї і загущення крони куща. Як наслідок — значні втрати врожаю від грибкових захворювань. Крім того, виснажуємо виноградний кущ, знижуємо його зимостійкість, чим підриваємо фундамент урожаю наступного року. Особливо це стосується виноградників на бідних грунтах, а таких більшість. Та ще й без мінеральних добрив, не кажучи вже про органічні.
До того ж, процес видалення плодоносних пагонів під час обламування виноградарі-робітники не сприймають психологічно.
Значно гірше, коли загибель вічок на виноградних лозах сягає чималих величин. У такій ситуації ще можливо одержати врожай з мінімальною рентабельністю, збільшивши навантаження вічками під час обрізування куща пропорційно до відсотка загиблих вічок. Але так робити можна лиш до певної межі. Крім того, через несприятливі умови вегетаційного періоду чи порушення агротехніки вирощування та через бідний режим мінерального живлення винограду відбувається зміщення зони плодоносних вічок до основи пагона. До того ж, через погане визрівання лози не завжди маємо можливість достатньо навантажити кущ вічками шляхом подовження плодових стрілок. Якщо залишати довгі плодові стрілки за рахунок посилених плодових ланок під час компенсації потрібного навантаження куща та збільшення кількості плодових стрілок, це спричинить захаращення крони й порушить обране формування.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Компенсаційний спосіб обрізування винограду

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок