Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Вітчизняна техніка для загортання рослинних решток

Вітчизняна техніка для загортання рослинних решток

Назва:
Вітчизняна техніка для загортання рослинних решток
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,89 KB
Завантажень:
118
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Вітчизняна техніка для загортання рослинних решток


Використання побічної продукції рослинництва на добриво дасть змогу підвищити родючість грунту, забезпечити оптимальне живлення рослин та мати стабільний приріст урожаю.
Реальний і ефективний шлях призупинення деградації “найбагатших” чорноземів — цілеспрямоване використання добрив побічної продукції рослинництва (солома злакових і бобових культур, стебла кукурудзи та соняшнику, гичка буряків) та сидератів у поєднанні з іншими чинниками інтенсифікації (сівозміни, обробіток грунту, сорти та гібриди культур).
Щороку соломи та стебел кукурудзи набирається близько 25–30 млн т, пересічно на 1 т зерна припадає близько 1 т побічної продукції (солома, стебла кукурудзи тощо), основну масу якої нині не використовують у тваринництві. Удобрювальна ефективність тонни подрібненої і загорнутої у грунт соломи та іншої побічної продукції рослинництва еквівалентна 3,5–4 т напівперепрілого гною. При цьому, загортання соломи в грунт у місцях її збирання унеможливлює витрати на скиртування, перевезення тощо.
Щоб упровадити в сільськогосподарське виробництво біоорганічні агротехнології для відтворення родючості грунту, потрібно загорнути велику кількість побічної (нетоварної) продукції рослинництва, що потребує застосування комплексу сільськогосподарської техніки.
Забезпечити якісний обробіток грунту за наявності на поверхні поля великої кількості соломи зернових колосових, стеблової маси грубостеблових культур, іншої нетоварної продукції рослинництва (далі — рослинної біомаси) можна за умови виконання такого технологічного ланцюга: створення вихідного агрофону — внесення добрив — загортання в грунт рослинної біомаси.
У багатьох випадках загортання нетоварної частини врожаю не дає бажаного ефекту. Це насамперед пов’язано з тим, що рільники не дотримуються вимог науково обгрунтованої методики застосування побічної продукції рослинництва на добриво, згідно з якою, на кожну тонну рослинної маси потрібно обов’язково додавати 10 кг д.р. азоту, що забезпечує оптимальний баланс між азотом і вуглецем, поліпшує мінералізацію соломи в грунті та унеможливлює конкурентну боротьбу за азот між рослинами і целюлозорозкладаючими мікроорганізмами.
За технології загортання в грунт рослинної біомаси створення вихідного агрофону є однією з важливих ланок, що пов’язано з доведенням рослинної біомаси до придатного для загортання стану. З технологічних міркувань, таким вихідним агрофоном є агрофон переважно у вигляді подрібненої рослинної біомаси, рівномірно розкиданої по поверхні поля.
Для зернових такий вид агрофону потрібно забезпечувати під час збирання врожаю, застосовуючи зернозбиральні комбайни “Дон-1500”, “Славутич”, “Лан” тощо та зернозбиральні комбайни зарубіжного виробництва з подрібнювачами незернової частини врожаю.
Щоб не допустити втрат соломи під час жнив через високе зрізування, врожай збирають за технологією обчісування зернової частини із застосуванням жниварок ЖОН-4, ЖОН-6, а для її подрібнення застосовують мульчувач начіпний роторний МНР-12 (виробник — ВАТ “Хмільниксільмаш”). Це значно поліпшує подальший процес обробітку грунту.
Після жнив валки соломи треба подрібнити та розкидати по полю подрібнювачем-розкидачем валків ПРС-2,1 (виробник — ВАТ “КБ “Бердянськсільмаш”).
Для подрібнення та розкидання по полю стебел зернової кукурудзи, стебел соняшнику потрібно використовувати такі технічні засоби: в разі збирання кукурудзи — жниварку КМС-6 до зернозбиральних комбайнів “Дон-1500”, КЗС-9-1 “Славутич”, “Єнісей-950”, жниварки до зернозбирального комбайна “Лан”, причіпного кукурудзозбирального комбайна ККП-2С; у разі збирання соняшнику — пристрій ПЗС-8 до зернозбиральних комбайнів вітчизняного й зарубіжного виробництва, пристрій ПС-6-0,5 до вітчизняних зернозбиральних комбайнів.
Придатним є також агрофон із гички цукрових буряків, розкиданої по полю або укладеної у валки за допомогою коренезбиральних комбайнів КБ-2, КСБ-6 “Збруч” і гичкозбиральних машин МГР-б (роторна), МГШ-6 (шнекова) і МГМ-6 і МБП (її модифікації МГУ-6, МБК-2,7).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Вітчизняна техніка для загортання рослинних решток

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок