Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Кращі попередники для озимої пшениці

Кращі попередники для озимої пшениці

Назва:
Кращі попередники для озимої пшениці
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,46 KB
Завантажень:
151
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Кращі попередники для озимої пшениці


В умовах недостатнього фінансування АПК і катастрофічного зменшення внесення добрив найбільш доступним резервом збільшення врожайності й поліпшення якості зерна озимої пшениці є впровадження високопродуктивних районованих сортів, підбір кращих попередників, висівання в оптимальні строки, що без додаткових капіталовкладень підвищить на 20–30% продуктивність культури.
В областях Степу слід висівати, в основному, високоврожайні сорти сильних пшениць: Дріада 1, Кірія, Панна, Пошана, Лузанівка одеська, Доля, Знахідка одеська, Безоста 1, Леля, Ніконія, Селянка, Сирена одеська; в Лісостепу — цінні і сильні пшениці: Сніжана, Смуглянка, Вікторія одеська, Струмок, Веселка, Глібовчанка, Коломак 5, Миронівська 28, Миронівська 31, Українка полтавська, Харківська 105; на Поліссі — Київська 7, Порада, Мирхард, Миронівська 33, Миронівська 67, Гана. В Степу і Лісостепу — Куяльник, Альбатрос одеський, Донецька 48, Зустріч, Красуня одеська, Пріма одеська, Юна; в Лісостепу і Поліссі — Копилівчанка, Ремеслівна, Переяславка, Білоцерківська напівкарликова, Олеся, Київська остиста, Миронівська 65, Перлина Лісостепу, Циганка, Саскія; в Степу, Лісостепу і Поліссі — Колумбія, Повага, Подолянка, Лада одеська, Тіра, Херсонська безоста, Київська 8, Коломак 3, Ятрань 60 та ін. Перелік сортів озимої пшениці, перспективних для поширення в Україні у 2004 році, подано в таблиці.
Наявність значної кількості сортів озимої пшениці дає змогу кожному району і господарству добрати 2–3 високоврожайні сорти з різними вимогами до умов вирощування і на основі впровадження сортової агротехніки забезпечити одержання високих сталих врожаїв цієї провідної культури.
У зоні достатнього зволоження після кращих попередників (чисті та зайняті пари) доцільно висівати стійкі до вилягання короткостеблові сорти, а після непарових попередників — напівінтенсивні зимостійкі сорти типу Миронівська 808. У зоні недостатнього зволоження на парових попередниках слід висівати сорти напівкарликового типу, а після непарових — пластичніші, типу Одеська 51.
За ранніх строків сівби потрібно висівати пластичні зимостійкі сорти, а за пізніших — слабокущисті середньозимостійкі сорти типу Безоста 1.
Роль попередників у підвищенні культури землеробства та збільшенні врожайності озимої пшениці добре відома. Для одержання стійких і високих врожаїв важливе значення має правильне розміщення її в сівозміні з урахуванням біологічних особливостей нових районованих сортів. Цінність попередників залежить від грунтово-кліматичних умов зони, рівня культури землеробства, техніки, добрив.
Попередники, як відомо, залишають у грунті різні запаси доступної для рослин вологи і поживних речовин, зумовлюють структурний стан грунту, зменшення засміченості посівів. Агрономічна цінність попередників під озиму пшеницю полягає у здатності їх забезпечити рослини потрібною вологою для нормального росту і розвитку та, в першу чергу, одержання дружних сходів, доброго розвитку кореневої системи і надземної вегетативної маси з осені.
Для отримання високих урожаїв зерна озимої пшениці волога має вирішальне значення. Вона потрібна рослинам як середовище хімічних елементів, які входять до складу утворюваних органічних сполук. У ній розчинні поживні елементи рослин проходять різні біохімічні процеси. Достатнє забезпечення рослин вологою створює нормальні умови для фотосинтезу, дихання, росту і розвитку.
У областях Степу кращим попередником для озимої пшениці є чисті пари. Пари сприяють нагромадженню і збереженню вологи в грунті, очищенню від бур’янів, зокрема від кореневищних і коренепаросткових, збільшенню запасу поживних речовин у грунті.
У дослідах Селекційно-генетичного інституту в середньому за 14 років вміст доступної води для рослин озимої пшениці в орному шарі грунту на період сівби після чорного пару становив 19,8 мм, після гороху — 16,4, після кукурудзи на силос — 14,8 і після озимини по пару — 12,6 мм.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Кращі попередники для озимої пшениці

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок