Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Нові вимоги до дерев’яного пакувального матеріалу (тари)

Нові вимоги до дерев’яного пакувального матеріалу (тари)

Назва:
Нові вимоги до дерев’яного пакувального матеріалу (тари)
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,59 KB
Завантажень:
191
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Нові вимоги до дерев’яного пакувального матеріалу (тари)


Торгівля в світі невід’ємно пов’язана з виконанням цілої низки умов та вимог до дерев’яного пакувального матеріалу, що передбачають запобігання його зараженості шкідниками та хворобами. Реальна загроза, яка впливає на якість, товарну цінність та інші показники, залежить від негативного впливу шкідників і хвороб і потребує вживання проти них радикальних заходів.
Вимоги країн-імпортерів і заходи, які вживають до дерев’яного пакувального матеріалу, насамперед спрямовані на недопущення ввезення та розповсюдження карантинних організмів лісопродукції.
Міжнародний стандарт №15 якраз і є тим фітосанітарним заходом, який розробила Міжнародна конвенція із захисту рослин і рекомендувала для виконання країнам — членам СОТ і тим, що бажають вступити до СОТ, для запобігання занесенню на територію країни карантинних організмів.
Згідно з Директивою 2004/102/ЄС щодо дерев’яного пакувального матеріалу (тари), з 1 березня 2005 року у Франції та в країнах ЄС почали діяти вимоги до маркування дерев’яного пакувального матеріалу, що ввозиться з вантажем із третіх країн.
Відповідно до вимог Дерективи, дерев’яний пакувальний матеріал завтовшки понад 6 мм, має бути знезаражений або термічно оброблений — висушений, після чого тара підлягає маркуванню згідно з вимогами Міжнародного стандарту для фітосанітарних заходів “Керівні принципи регулювання дерев’яного пакувального матеріалу, що використовується у міжнародній торгівлі”, ISPM 15. Після 1 квітня 2005 року вантаж у тарі, що не пройшла відповідну обробку (знезараження або термообробку) та не має маркування, підлягатиме штрафним стягненням, знищенню або його повертатимуть у пункт відправлення.
Згідно із запровадженими вимогами, весь пакувальний матеріал, повинен бути виготовлений із сировини, яка унеможливлює поширення шкідників деревини, а маркування має бути на кожному дерев’яному пакувальному матеріалі. Маркування підтверджує, що тару було термічно оброблено протягом 1 години за температури понад 56°С у серцевині деревини.
Сушіння деревини та пиломатеріалів із використанням температури 71°С забезпечує загибель личинок вусачів роду Монохамус і соснової стовбурової нематоди, яку переносять жуки.
Час обробки, зокрема пиломатеріалів, залежить від їх розміру:
- за розміру 4,5х9 см — час обробки 1 година;
- за розміру 14х14 см — час обробки 4 години.
Щоб повністю знищити шкідників, рекомендовано застосовувати вищі температури для сушіння: 82°С за експозиції 30 хвилин. За такої температури експозиція впродовж 1 години не завдає шкоди механічним властивостям деревини.
Стан впровадження і застосування вимог стандарту ISPM 15 у різних країнах світу на 20.03.05 р. є таким:
- Країни — члени ЄС — введено з 01.03.05 р.;
- США — буде введено з 10.09.05 р.;
- Канада — введено з 01.04.05 р.;
- Китай — введено в лютому 2005 р.;
- Чилі — буде введено з 01.05.05 р.;
- Туреччина — введено з 01.01.05 р.;
- Норвегія — буде введено протягом 2005 р.;
- Нова Зеландія — введено в 2004 р.;
- Нігерія — введено з 30.09.04 р.;
- Індія — введено з 01.11.04 р.;
- Корея — буде введено з 01.06.05 р.
У цілому застосування та впровадження порядку маркування грунтуватиметься на довірі, виокремленні підприємств, що виробляють тару, в “Перелік підприємств, які відповідають фітосанітарним вимогам і здійснюють обробку деревини і дерев’яної тари” та суворому контролі за такими підприємствами силами державних інспекторів з карантину рослин. Маркування має проводитися лише на таких підприємствах.
Згідно з Міжнародним стандартом для фітосанітарних заходів “Керівні принципи регулювання дерев’яного пакувального матеріалу, що використовується у міжнародній торгівлі”, ISPM 15 знак маркування повинен мати такий вигляд і відображати:
Міжнародна символіка МКЗР (IPPS) XX 000 НТ 20.08.05.
Маркування має містити:
- ліворуч — символіку Міжнародної конвенції із захисту рослин (IPPS);
- праворуч — двобуквений код країни за ISO, після якого йде номер, присвоєний виробнику дерев’яного пакувального матеріалу Національною організацією з карантину та захисту рослин;
- символи виконання заходів НТ-термообробки або МВ-знезараження та дату проведення маркування або перевірки на відповідність тари вимогам стандарту № 15.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Нові вимоги до дерев’яного пакувального матеріалу (тари)

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок