Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Деталі і вузли вантажопідіймальних машин

Деталі і вузли вантажопідіймальних машин

Назва:
Деталі і вузли вантажопідіймальних машин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,83 KB
Завантажень:
38
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Деталі і вузли вантажопідіймальних машин
Навчальний елемент – НЕ2.1
Поліспасти. Загальні відомості . Основні параметри. Обсяг годин - 2
Загальні відомості. Поліспастами називають механізми, які представляють собою систему рухомих і нерухомих блоків, послідовно огинаємих канатом, або ланцюгом. Поліспасти застосовують для виграшу в силі або у швидкості.
Поліспасти першого виду називають силовими поліспастами прямої дії, поліспасти другого виду – швидкісними поліспастами оберненої дії.
Застосування силових поліспастів зменьшує зусилля натягу в тягових органах підйомної машини і як наслідок, приводить до зменьшення габаритів і потужності приводу тягового барабана. Враховуючи цю властивість, у механізмах підйому вантажу, у механізмах переміщення кранового візка і зміни вильоту стріли з канатною тягою, застосовуються тільки силові поліспасти. В силових поліспастах швидкість підйому ватажу або переміщення візка та стріли меньша лінійної швидкості тягового органу при намотуванні на барабан, тобто виграш у силі приводить до програшу у швидкості.
В деяких підйомних машинах,наприклад в гідравлічних і пневматичних підйомниках, потрібно забезпечити значні швидкості переміщення вантажу при малих швидкостях тягового елементу привода (шток пневмо – або гідроциліндра). В цьому випадку застосовують швидкісні поліспасти.
Як уже було сказано вище, в поліспаст входять нерухомі і рухомі блоки. Нерухомим називається блок, вісь якого не переміщається разом з вантажом при його підйомі і опусканні.
Рухомим блоком називається блок, вісь якого переміщається розом з вантажем.
В залежності від числа віток тягового органу, які намотуються (набігають) на барабан силові поліспасти бувають двох типів: одинарні і здвоєні. При одинарному типі поліспаста на барабан набігає одна вітка тягового органу, при здвоєному - дві вітки.
Одинарні поліспати застосовуються в тих випадках, коли тяговий орган намотується на барабан через направляючий блок, встановлений на металоконструкції або на кінці стріли ПМ.
Якщо тяговий орган намотується на барабан безпосередньо (механізми підйому кранів з візками), то необхідно забезпечити строго вертикальний підйом вантажу. В цих випадках застосовують здвоєні поліспасти, які складаються з двох одинарних поліспастів із зрівняльним блоком. Зрівняльний блок не обертається і призначений для вирівнювання довжин правої і лівої віток каната.


Наведемо деякі кінематичні схеми поліспастів. Рис.3.1 - схема силового одинарного поліспаста, рис.3.2 – схема силового здвоєного поліспаста, рис.3.3 – схема швидкісного поліспаста. На рис.3.4 наведено ще декілька кінематичних схем поліспастів вантажопідіймальних машин.
Рисунок3.1 Кінематична схема силового одинарного поліспаста.
1 – рухомі блоки; 2 – нерухомий блок; 3 – направляючий блок.
Рисунок 3.2 Кінематична схема силового здвоєного поліспаста.
1 – рухомі блоки; 2 –зрівняльний блок.
Рисунок 3.3 Кінематична схема швидкісного поліспаста.
1 –шток.


а) б)
в) г) д)
е) є)


Оновні параметри поліспастів. Основними параметрами поліспаста є передаточне відношення іП, коефіцієнт корисної дії П і максимальне cтатичне зусилля натягу каната FСТ.МАХ.
Передаточне відношення іП, яке ще називається кратністю поліспаста, для силових поліспастів визначається в напрямі передачі потужності від вала барабана до вантажозахоплюючого пристрою
(3.1)
де V1 – швидкість підйому вантажу;
VБ – швидкість каната, намотуємого на барабан.
На рис.3.5 приведена схема силового одинарного поліспаста з картинами векторів швидкостей каната на блоках.
Рисунок 3.5 Схема силового одинарного поліспаста з картинами векторів швидкостей каната на блоках.
На рис.3.6 приведена схема силового здвоєного поліспаста з картинами векторів швидкостей каната на блоках.


а – схема поліспаста; б – картина векторів швидкостей рухомого блока 1; в - картина векторів швидкостей нерухомого блока 2; г - картина векторів швидкостей рухомого блока 3
Рисунок 3.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Деталі і вузли вантажопідіймальних машин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок