Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Виготовлення олії, сировина, асортимент готової продукції

Виготовлення олії, сировина, асортимент готової продукції

Назва:
Виготовлення олії, сировина, асортимент готової продукції
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,05 KB
Завантажень:
495
Оцінка:
 
поточна оцінка 4.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
План
Виготовлення олії, сировина, асортимент готової продукції.
Технологія зберігання та переробки зерна.
Виробництво пластичних мас.
Виготовлення олії, сировина, асортимент готової продукції
Найменування оліям надають за назвою рослин з насіння, частин або тканин яких їх виробляють. В межах кожного найменування залежно від способу виділення (пресований, екстракційний) і очищення (рафінація) формуються види олії. Використовують 2 способи вилучен6ня олії з олійної сировини – пресовий і екстракційний.
Пресовий спосіб – насіння звільняють від лузги плівок, стулок тощо, розмелюють на вальцях, отримують м’ятку, яку зволожують і нагрівають до 80оС, що сприяє кращому виділенню жиру. Такий спосіб називають “гарячим пресуванням”. А без підігріву м’ятки – “Холодним пресування”.
Після вилучення олії з сировини залишається макуха, шрот тощо в яких міститься багато білкових речовин.
Білкові продукти з відходів виробництва олії, широко використовуються як збагачувачі, замінники і аналоги харчових продуктів, без алергенові і безлактозні замінники коров’ячого молока, структуроутворювачі і наповнювачі, стабільні затори і руйнівники піни, добавки для регулювання калорійності і біологічної цінності дієтичних низькокалорійних “легких” продуктів.
Екстрактивний спосіб ґрунтується на розчинності жиру, гексані, пентані. З жирів, отриманих цим способом, необхідно обов’язково вилучати розчинники, рафінувати жир.
Олію, виділену пресованим способом, можна нарафінувати. Але у зв’язку з хімізацією сільського господарства, погіршенням екології навколишнього середовища в сировині і олії можуть міститися пестициди, токсичні метали, мікотоксини, канцерогенний бензопірен. Рафінування олії призводить до повного або максимального видалення шкідливих речовин.
Нерафінована олія – після вилучення з сировини підлягає фільтруванню або відстоюванню, при цьому видаляється лушпиння, частинки оболонок насіння, м’ятки (м’язги) тощо. Нерафінована олія має колір, смак і запах, притаманні сировині і усі супутні речовини. Гірдатована олія – фільтрується, обробляється розпиленою водою, що має температуру 70оС і містить 1% кухонної солі, це запобігає помутнінню олії під час тривалого зберігання.
Рафінована недозодорована олія виготовляється із застосуванням фільтрування, гідратації, лужної нейтралізації, відбілювання.
Дезодорована олія не має багатьох супутних речовин, смаку, запаху, не мутніє. Майже знебарвлена. Вона використовується безпосередньо в їжу і для виготовлення маргарину, кондитерських жирів, майонезу.
Для торгівельної мережі і підприємств громадського харчування постачають олію соняшникову, рафіновану, дезодоровану, недозодорован4у, гідратовану вищого і першого сортів.
Олію маслинову (оливову) виготовляють холодним пресуванням з м’якушевої частини плодів маслини. Вона буває тільки рафінована.
Для роздрібної торгівельної мережі призначена олія арахісова рафінована, дезодорована, гірчична рафінована вищого і першого сорту; ріпакова рафінована не дезодорована.
До рослинних твердих олій відносять кокосову пальмоядрову, пальмову і какао бобову. У них переважають насичені жирні кислоти, тому вони мають тверду або мастку консистенцію.
Кокосову олію виготовляють з м’якоті (копра і ядра плодів кокосової пальми пресовим або екстакційним способами нерафіновану і рафіновану дезодоровану. Кокосова олія містить до 71% низькомолекулярних летких жирних кислот. Має низьку температуру топлення, хороший смак і запах, колір білий з жовтуватим відтінком.
Пальмоядрову олію отримують з ядра плодів африканської і американської олійних пальм пресовим і екстракційним способами. Має приємний горіховий смак, жовтий колір (нагадує топлене масло).
Пальмову олію отримують з м’якоті плодів тих самих пальм пресовим і екстракційним способом. Має приємний солодкуватий смак, темно-жовтий колір.
Олію какао бобів одержують з підсмажених плодів гарячим пресуванням. Жмик бобів містить 18% жиру, його використовують в кондитерській промисловості для виготовлення порошку какао.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Виготовлення олії, сировина, асортимент готової продукції

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок