Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Підзимовий соняшник

Підзимовий соняшник

Назва:
Підзимовий соняшник
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,25 KB
Завантажень:
106
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Підзимовий соняшник


Підзимова сівба соняшнику придатна у виробництві як доповнення до основного весняного способу сівби. Особливо це стосується зон нестійкого зволоження. За грамотного впровадження вона цілком відповідає головним завданням землеробства.
Насіння соняшнику пречудово зимує в грунті, навесні рясно проростає та раніше дає врожай, ніж за весняної сівби. На підтвердження цього ми щороку спостерігаємо за його падалицею. Є такі люди, що нічого не бачать, є такі, що бачать, а є такі, що й бачать, і міркують, і роблять.
Поміркуймо, навіщо взагалі потрібний підзимовий соняшник?
Перерозподіл робочого часу. Коли у вас в листопаді простоює техніка, а в травні її катастрофічно не вистачає, ви вирішуєте проблему просто: сієте в листопаді (справді просто!), а в травні щонеділі матимете вихідний. Кількість гектарів, які підуть на осіннє засівання, можна визначити як різницю між загальною площею посіву соняшнику в господарстві та площею, яку ви спроможні засіяти навесні в оптимальні строки: зазвичай ця пора триває чотири-п’ять днів (кількість агрегатів помножте на добову виробітку та на п’ять днів).
Покращання фінансування посівної кампанії озимини та основного обробітку грунту. Щороку, коли настає пора купувати насіння озимих, добрива, протруйники тощо, виникає й питання фінансування. Чи продавати пшеницю та ячмінь за здирницькими цінами (в липні та серпні вони такі й є), чи сіяти наявним посівним матеріалом. Ціна на соняшник на цей час ще доволі висока (до одержання нового врожаю), але насіння вже ні в кого немає. А підзимовий соняшник ви зберете наприкінці липня — початку серпня (різниця цін серпня та вересня становить не менше 200 грн/т), спокійно його реалізуєте та якісно проведете сівбу озимини й основний обробіток грунту (пшеницю ж та ячмінь продасте пізніше, коли буде вигідна ціна). Ви можете розрахувати необхідну площу висіву підзимового соняшнику, виходячи з потреби у фінансуванні серпневих та вересневих робіт.
Підвищення врожайності проти звичайних строків сівби спостерігається за сухої та вітряної весни, що на півдні та сході України явище не виняткове. Врожайність збільшується за рахунок зменшення витрат вологи (її ви втрачаєте під час культивацій та боронувань).
До 50-х років минулого сторіччя підзимові посіви соняшнику були поширені в центральних чорноземних областях, північних районах Південного Сходу СРСР, в районах Уралу та Сибіру. Вивченням цієї технології займалися І.М. Ісип, І.О. Ігонін, В.К. Морозов. Після 50-х років наукові заклади припинили вивчати особливості цієї технології, площі під підзимовими посівами соняшнику (а також цілої низки овочевих культур) почали скорочувати.
На сучасному етапі удосконаленням технології підзимового соняшнику, крім мене, займаються вчені Луганського НАУ та підприємство “Агро Лідер” із Херсона. Попри все, у виробництві такі посіви практикують і нині. Але без належної наукової підтримки вони неефективні, їх часто сприймають як екзотику та дивацтва певних людей, а не як альтернативу та доповнення звичайним технологіям.
Наразі промислові площі підзимового соняшнику в Україні незначні (за моїми розрахунками, в 2006 р. — 5,5 тис. га). Є господарства в Луганській області, де таких посівів щороку понад 600 га; у Харківській області є підприємства, які сіють ділянки гібридизації під зиму; у Херсонській області є господарства з понад 300 га підзимового соняшнику. В цілому по Україні потреба в підзимовому соняшнику становить близько 250 тис. га.
Під час підзимової сівби треба обов’язково врахувати біологічні особливості соняшнику. Рослини, які виростають із яровизованого насіння, істотно не різняться з контрольними. Висновок: соняшник має коротку стадію яровизації та проходить її за широкої амплітуди температур.
Для зберігання насіння соняшнику найкращою є температура -15°С (за такої температури його зберігають у генетичних фондах). У грунті, за сприятливих температурних умов, воно швидко бубнявіє й через 18–24 години починає проростати.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Підзимовий соняшник

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок