Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Вирощування пивоварного ячменю нових сортів

Вирощування пивоварного ячменю нових сортів

Назва:
Вирощування пивоварного ячменю нових сортів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,21 KB
Завантажень:
481
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Вирощування пивоварного ячменю нових сортів


Від сорту ячменю і технології його вирощування залежить смак кінцевого продукту — пива. Тому виробникові варто добре знати всі нюанси, що впливають на якість зерна пивоварного ячменю.
Останніми роками в Україні різко збільшується використання зерна ярого ячменю для виробництва пива. У зв’язку з цим перед селекціонерами, вченими та технологами постає завдання щодо створення сортів і розробки технологій вирощування цієї культури, які відповідали б сучасним вимогам пивзаводів для виготовлення пива, конкурентоспроможного як на внутрішньому, так і світовому ринках.
Головним показником, що характеризує якість зерна пивоварного ячменю, є екстрактивність: що вона вища, то більший вихід пива. Під екстрактивністю ячменю розуміють кількість сухих речовин зерна, які за певної температури води під впливом ферментів солодової витяжки переходять у розчинний стан. Найважливішою та найціннішою частиною екстрактивних речовин є крохмаль.
Важливо також, щоб зерно було вирівняним: це забезпечує під час замочування рівномірне намокання й проростання. Зерно повинно проростати швидко, а схожість має бути не нижчою за 95%, бо повільно проростаюче зерно може уражувати пліснявий гриб, що негативно впливає на якість пива.
Сорти пивоварного ячменю повинні мати такий комплекс показників якості:
екстрактивність — 79–82% — абсолютно сухі речовини;
вміст крохмалю — не нижче 62–68%;
вміст білка — не більше 9,0–11,0%, плівки — 9,0%;
вологість зерна — не вище 14–15%;
проростання — не менше 95%;
тривалість достигання після збирання — не менше 4–6 тижнів;
вміст смітних і зернових домішок — не більше 1–2%;
маса 1000 зернин — 45–50 г, натура — 650–730 г/л;
зараженість комірними шкідниками не допускається.
У нашій країні та за кордоном низка авторів указують на залежність якості солоду від енергії та здатності зерна ячменю до проростання. Саме в момент проростання активізується та утворюється низка ферментів, що забезпечують гідроліз полісахаридів і білків до низькомолекулярних сполук, які використовують у синтетичних процесах. Солод з великою кількістю непророслих зерен погано оцукрюється, сусло з нього має низький кінцевий ступінь зброджування та дає пиво поганої якості.
Отож, тільки вирівняне й однорідне зерно замочується та проростає рівномірно, одночасно досягаючи відповідного розчинення, що забезпечує рівномірний перебіг біохімічних процесів під час сушіння та злежування солоду.
Для приготування світлих сортів пива найпридатніші ячмені з низьким вмістом білка. Ячмінь із підвищеним вмістом білка можна використовувати для приготування пива темних сортів, але його переробка потребує тривалішого замочування, нижчої температури й подовження часу пророщування. Переробка такого ячменю дуже трудомістка, що збільшує виробничі витрати.
Кліматичні умови, особливо такі чинники, як температура, волога й світло, значно впливають на хімічний склад зерна та його ферментативну активність. Зерно ячменю з високими пивоварними якостями може формуватися лише в окремих областях України: Вінницькій, Волинській, Житомирській, Івано-Франківській, Київській, Львівській, Рівненській, Сумській, Тернопільській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій, Чернігівській. В інших областях зерно ячменю має низький процент екстрактивних речовин і високий вміст білка та плівки, через що дає малий вихід пива та ще й низької якості.
Ячмінь пивоварних сортів вибагливий до родючості грунту. Він добре родить на чорноземних та інших структурних грунтах. За внесення добрив дає гарні врожаї навіть на підзолистих. Небажано вирощувати його на кислих, солонцюватих, заболочених, недренованих землях із близьким стоянням підгрунтових вод. Насіння ячменю зовсім не проростає на грунтах із рН 3,5–4,5.
Найкращими попередниками пивоварного ячменю вважаються просапні культури, після яких грунт залишається чистим від бур’янів і вміщує достатню кількість поживних речовин.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Вирощування пивоварного ячменю нових сортів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок