Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Прогноз фітосанітарного стану на 2005 рік

Прогноз фітосанітарного стану на 2005 рік

Назва:
Прогноз фітосанітарного стану на 2005 рік
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,08 KB
Завантажень:
114
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Прогноз фітосанітарного стану на 2005 рік


Екстремальні погодні аномалії зими 2004/05 рр. непокоять сільгосптоваровиробників щодо можливого ступеня розвитку основних шкідників і хвороб на посівах сільськогосподарських культур упродовж наступної вегетації. Тому, завдяки багаторічному моніторингу фітосанітарного стану агроценозів України та опрацюванню оперативної інформації, розроблено прогноз, який дає можливість передбачити в період вегетації загрозу від таких шкодочинних об’єктів.
Багатоїдні шкідники
Останнім часом в Україні посилилася шкодочинність мишоподібних гризунів. Під час осінніх обстежень виявлено, що на сходах озимих та інших площах чисельність цих шкідників у 2,5 раза перевищує ЕПШ і становить 5–11, а в осередках — понад 100 жилих колоній/га. Особливо непокоїть стан із мишоподібними гризунами в Донецькій, Одеській, Івано-Франківській, Київській, Полтавській, Сумській, Тернопільській, Херсонській, Хмельницькій, Черкаській, Чернівецькій областях.
Відомо, що колонія мишоподібних гризунів на 1 га озимини може знищити 1,5–2% врожаю. Тому, враховуючи високі потенційні можливості масового розмноження цих шкідників і надзвичайно сприятливі умови для їх перезимівлі у першій половині зимового періоду, навесні 2005 року слід очікувати підвищеної загрози сходам озимих культур по всій території, передусім у Лісостепу та Степу.
У 2004 році в Лісостепу та Степу саранові заселяли значні площі с.-г. угідь, але розвиток шкідника відзначено переважно на неорних забур’янених землях. У Степу середня чисельність на 10–40% площ багаторічних трав та соняшнику становила 2–4 екз./м2, в осередках — 10–40 екз./м2. Особливо загрозлива ситуація склалася наприкінці червня в Запорізькій та Херсонській областях, де місцями нараховувалося в осередках 800,0–1500,0 екз./м2, що зумовило широкомасштабні хімічні обробки.
Несприятливі погодні умови, застосування хімічних заходів боротьби значно знизили середню та максимальну чисельність шкідників. Проте загальний рівень зимуючого запасу саранових потребує постійної уваги, насамперед проведення у II-III декадах травня ретельного моніторингу неорних земель, пасовищ, посівів багаторічних трав для встановлення ступеня ймовірної загрози від них.
Стебловий (кукурудзяний) метелик набув поширення повсюдно, щонайбільше шкодив посівам кукурудзи, осередково — проса, сорго та інших культур. Шкідник заселив від 65 до 100% обстежених площ кукурудзи, 12–60% рослин, 5-15% качанів за середньої чисельності гусениць — 1–2, максимально — 6–18 екз./рослину (Харківська обл.).
У 2005 р. за умов помірно теплої вологої погоди наприкінці червня-липні слід очікувати високого рівня шкодочинності кукурудзяного метелика на посівах кукурудзи в Лісостепу та північному Степу, а на півдні Степу України — на посівах кукурудзи на зрошенні.
Останнім часом спостерігається підвищення рівня заселення й чисельності травневих хрущів. На пасовищах, у лісах і на посівах соняшнику, цукрових буряків, посадках картоплі, розміщених біля лісосмуг, середня чисельність личинок становила 0,5–8,0, максимально 10–50 екз./м2 (Івано-Франківська, Волинська, Київська обл.). З урахуванням багаторічного циклу розвитку, в 2005 році в Лісостепу є загроза осередкових пошкоджень хрущами посівів і насаджень, що межують із лісами та лісосмугами, особливо в Івано-Франківській обл., де в осередках нараховується близько 200–400 екз./м2.
Впродовж вегетації 2004 р. чисельність дротяників та несправжніх дротяників, що заселили 30–70% площ сільськогосподарських культур, становила пересічно 0,5–3 максимально — 3–9 екз./м2 (Вінницька, Донецька, Житомирська, Кіровоградська, Полтавська, Харківська обл.). На посівах кукурудзи та соняшнику в господарствах Вінницької, Дніпропетровської та Луганської обл. в осередках нараховували близько 18,0 екз./м2 і більше. За сприятливих умов весняного періоду існує реальна загроза пошкодження посівів цим шкідником у більшості областей.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Прогноз фітосанітарного стану на 2005 рік

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок