Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Економна годівля свиней

Економна годівля свиней

Назва:
Економна годівля свиней
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,45 KB
Завантажень:
429
Оцінка:
 
поточна оцінка 3.5


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Економна годівля свиней


Приватне агропромислове підприємство “Агропродсервіс” створено 11 червня 1999 року з центральною садибою в с. Настасів, що за 25 км від Тернополя. На сьогодні господарство має 8941 га ріллі. Підприємство спеціалізується на вирощуванні зернових і зернобобових культур, у тому числі кукурудзи на зерно (80% ріллі), цукрових буряків та сої, займається племінним свинарством.
Приватне агропромислове підприємство “Агропродсервіс” створено 11 червня 1999 року з центральною садибою в с. Настасів, що за 25 км від Тернополя. На сьогодні господарство має 8941 га ріллі. Підприємство спеціалізується на вирощуванні зернових і зернобобових культур, у тому числі кукурудзи на зерно (80% ріллі), цукрових буряків та сої, займається племінним свинарством.
У середньому в господарстві виробляють 13,2 тис. т зерна, включаючи кукурудзу (3,9 тис. т), понад 30 тис. т цукрових буряків, торік уперше виростили сою — 32 т, а також реалізують на забій 55 т свиней у живій масі.
Останніми роками підприємство майже в 11 разів збільшило виробництво та продаж свинини. Якщо 2003 року господарство реалізувало 10,1 т свиней у живій масі, то 2005-го — 40, а 2006 — 109 т. Темпи інтенсифікації галузі в господарстві характеризуються показниками, наведеними в таблиці.
У ПАП “Агропродсервіс” застосовують концентратний (у сухому вигляді) тип годівлі свиней. Комбікорми з добавкою преміксів та білково-вітамінних домішок готують у власному комбікормовому цеху. Премікси закуповують у львівської фірми “Агролай”.
Комбікорми готують за вісьмома рецептами: для поросят під свиноматками (живою масою до 8 кг) — “Престартер” (Лонобі-Піглет); для поросят після відлучення від свиноматок (живою масою 8–15 кг) — “Престартер-25%”; для поросят після відлучення (живою масою 15–20 кг) — “Престартер — 10%”; для кнурів-плідників та поросят на дорощуванні (середньою живою масою 20–35 кг) — “Стартер”; для свиней на відгодівлі першого періоду (живою масою 36–70кг) — “Гровер”; свиней на відгодівлі другого періоду (живою масою від 70 кг і більше) — “Фінішер”; свиноматок холостих та поросних до 90 діб — “СС — 1%” (супоросні свиноматки); свиноматок підсисних (лактуючих), поросних понад 90 діб (друга половина супоросності) та ремонтного молодняку свиней — “ЛС — 1%” (лактуючі свиноматки).
Раціони годівлі всіх вікових груп свиней збалансовано за обмінною енергією, перетравним протеїном, за амінокислотами, мікро- і макроелементами та вітамінними групами В, А, Д3, Е і К. Рецепти комбікормів складають на комп’ютері з допомогою власної програми, яку створено на основі досвіду передових підприємств України та за рекомендаціями фірми “Агролай”.
Упровадження технології годівлі в сухому вигляді (комбікормами — 100%) усіх вікових груп свиней дало можливість значно знизити витрати кормів на виробництво 1 ц приросту живої маси свиней, які за 2006 рік становили 4,5 ц к.о. проти 8,5 ц кормоодиниць у 2005 році.
Значне збільшення обсягів виробництва свинини визначається організацією селекційно-племінної роботи.
Спільним наказом Мінагрополітики України та УААН від 29 березня 2006 року №160/35 ПАП “Агропродсервіс” Тернопільського району Тернопільської області присвоєно статус племрепродуктора з розведення свиней породи ландрас.
Племінний облік на свинофермі ведуть з моменту народження поросят і до дня реалізації згідно з вимогами до племгосподарства, заповнюють також виробничі картки свиноматок та кнурів-виробників. Кнурі в господарстві закріплені за свиноматками, крім того, тут ведуть облік опоросів, відлучення поросят від свиноматок, а також видають племінні свідоцтва, проводять аналіз класності молодняку та оцінюють маток і кнурів.
У господарстві розводять дві породи свиней: ландрас польської селекції та велику білу породу вітчизняної селекції, тобто займаються чистопородним розведенням та промисловим схрещуванням для отримання помісних поросят, яких одержують не менше половини (50%) від усіх поросят, що народжуються.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Економна годівля свиней

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок