Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Порівняльна оцінка ефективності використання обприскувачів

Порівняльна оцінка ефективності використання обприскувачів

Назва:
Порівняльна оцінка ефективності використання обприскувачів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,65 KB
Завантажень:
337
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Порівняльна оцінка ефективності використання обприскувачів


Щоб збирати високі й стабільні врожаї сільськогосподарських культур, потрібна сучасна ефективна техніка, яка б забезпечила вчасне і якісне виконання всіх операцій технологічного процесу виробництва сільськогосподарської продукції. Важливо при цьому мати найменші експлуатаційні витрати на використання техніки під час хімічного захисту посівів.
Науково обґрунтоване визначення складу комплексів машин і структури машинного парку в цілому, а також визначення методів їх ефективного використання є основним елементом діяльності працівників інженерно-технічної, агрономічної та економічної служб підприємств агропромислового комплексу України.
Кількість хімічних доглядів, їх якість і періодичність виконання залежать від властивостей та ефективності дії самих препаратів, кваліфікації працівників, природно-кліматичних чинників і досконалості засобів механізації для внесення пестицидів.
Одне з головних завдань, що стоїть перед спеціалістами агропромислового комплексу, полягає у визначенні для кожного господарства або машинно-технологічної станції такої мінімальної, але достатньої кількості машин і агрегатів для хімізації, яка забезпечить високу якість роботи та найдешевше їх використання в різних умовах експлуатації.
На сьогодні на ринку сільськогосподарської техніки достатньо різноманітних обприскувачів. Який же вибрати?
Фахівці доволі часто віддають перевагу техніці, яка вже працювала у господарстві та надійно себе зарекомендувала під час експлуатації. Але як бути з новими обприскувачами, які останнім часом з’явилися на ринку сільськогосподарської техніки в Україні. У цьому разі доцільно визначити показники ефективності роботи нових обприскувачів, проаналізувати їх і тільки потім прийняти рішення про придбання тієї чи іншої машини.
Обрати оптимальний склад машинного агрегату для хімічного догляду можна і в такий спосіб: застосувати сучасні методи математичного моделювання та використання персональних ЕОМ у різних умовах послугування обприскувачів.
На кафедрі експлуатації техніки та інженерного менеджменту Національного аграрного університету колектив авторів під керівництвом професора І. Мельника розробив та впровадив у виробництво систему “Комплексне машиновикористання” для ЕОМ, яка передбачає комплексне вирішення згаданих завдань у єдиному системному взаємозв’язку. Вказана система дає змогу аналізувати показники використання машинних агрегатів, комплексів машин, машинно-тракторного парку та механізовані технології вирощування і збирання сільськогосподарських культур із виходом на рентабельність. Ми спробуємо використати цю методику для оцінки ефективності роботи обприскувачів польових культур.
Використання машинних агрегатів для хімічного догляду за посівами сільськогосподарських культур характеризується техніко-експлуатаційними показниками, які вказують, залежно від умов роботи, на доцільність застосування того чи іншого складу агрегату.
В основу математичної моделі для оцінки певного складу агрегату для захисту рослин покладено такі принципи організації механізованих процесів:
- пропорційність між кількістю обприскувачів, їх продуктивністю, кількістю працівників відповідної кваліфікації і площею оброблюваних посівів;
- узгодженість у строках і часі виконання операцій хімічного захисту відповідно до агротехнічних вимог;
- рівномірність або ритмічність роботи.
Приступаючи до аналізу, в банк вхідної інформації слід занести техніко-експлуатаційні характеристики тракторів (тягова сила, потужність двигуна, питома витрата палива, маса, ціна, нормативне річне завантаження тощо), обприскувачів (робоча ширина захвату, максимальна робоча швидкість, потужність, що витрачається на привід робочих органів від ВВП трактора, маса машини, ціна, нормативне річне завантаження, кінематична довжина, коефіцієнт надійності) та охарактеризувати умови роботи на обприскуванні (норма внесення препарату, довжина гонів, рельєф поля, комплексна ціна палива, середній вік парку машин тощо).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Порівняльна оцінка ефективності використання обприскувачів

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок