Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Вплив біологічно активних препаратів на молочну та репродуктивну функцію тварин

Вплив біологічно активних препаратів на молочну та репродуктивну функцію тварин

Назва:
Вплив біологічно активних препаратів на молочну та репродуктивну функцію тварин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,55 KB
Завантажень:
141
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Вплив біологічно активних препаратів на молочну та репродуктивну функцію тварин


Відомо, що молочна продуктивність тварин насамперед залежить від повноцінної годівлі, а також утримання і раціонального використання маточного поголів’я. Особливо негативно впливає на рівень продуктивності корів і їхню відтворювальну здатність незбалансованість зимових раціонів за кислотно-лужними еквівалентами, тобто згодовування силосу з підвищеним вмістом масляної та оцтової кислот, коли порушується фосфорно-кальцієве співвідношення. Цьому сприяє також недостача мікро- і макроелементів, каротину та вітаміну Д, що, як правило, призводить до загального порушення кислотно-лужної рівноваги, тобто обмінних процесів в організмі тварин.
Загальні симптоми дефіциту мікроелементів в організмі тварин
Як підкреслював у своїх роботах П. Пшеничний, для підтримання у корів сталої високої молочної продуктивності потрібна міцна конституція тварини і її добре здоров’я. Організм лактуючої корови повинен поповнювати фізіологічні затрати, що використовуються на виробництво молока. А тому в раціоні тварин слід мати достатню кількість білка, вуглеводів, жирів, макро- і мікроелементів. У разі їх недостачі організм витрачає на утворення молока поживні речовини свого тіла — як наслідок, настають структурні зміни в м’язово-кісткових тканинах і виникають захворювання, наприклад, остеодистрофія.
Мінеральні речовини потрібні передусім для підтримання функцій центральної нервової системи, гіпофізу, щитоподібної та інших залоз, які регулюють секрецію молока. Встановлено, що в молоці міститься понад 30 мікроелементів, які є нормальною його складовою. Найбільше в молоці заліза, цинку, кобальту, міді, марганцю. Це біологічно активні речовини, які беруть участь у біохімічних процесах в організмі.
Слід зазначити, що коли в організмі не вистачає вказаних мікро- і макроелементів, то утворення ферментів, вітамінів і гормонів пригнічується, а отже, знижується рівень загального обміну речовин. Мікроелементи сприяють також синтезу білків, посиленню дихання, кращому кровотворенню, повнішому засвоєнню поживних речовин корму. Завдяки їхній ефективній дії, посилюються ріст і розвиток тварин, підвищується їх запліднювальна здатність і продуктивність.
Застосовувати суміші мікроелементів недоцільно без попереднього вивчення в конкретній місцевості вмісту кожного компонента в рослинах і грунті. Велике значення має не тільки абсолютний вміст мікроелементів у раціоні, а й правильне їх співвідношення.
Ефективність використання мікроелементів для годівлі тварин різної продуктивності можна значно підвищити, якщо їх поєднати з іншими біологічно активними речовинами (вітаміни, адаптогени рослинного походження тощо).
В умовах екологічної недостачі окремих мікро- і макроелементів значно уповільнюється обмін речовин, що призводить до різних патологічних змін в організмі, в тому числі і до зниження продуктивності та якості одержаної продукції. З їх допомогою можна впливати на вуглеводний, жировий, білковий і мінеральний обміни в організмі.
Висока фізіологічна роль мікроелементів в організмі тварин характеризується тим, що вони тісно пов’язані з дією основних регулюючих систем: гормонів, ферментів, вітамінів — і в такий спосіб активізують їх.
Мікроелементи активно з’єднуються з білками, внаслідок чого в разі з’єднання металів з органічними речовинами (особливо білками) утворюються нові речовини, які мають високу активність в організмі. Якщо в організмі не вистачає мікроелементів, то утворення гормонів, вітамінів і ферментів значно зменшується і, відповідно, знижується загальний обмін речовин. Значна кількість ферментів тісно пов’язана з мікроелементами. Так, марганець є активною складовою ферменту аргінази, з допомогою якого розщеплюються білки. Також мікроелементи зв’язуються з білками, які не належать до ферментів. Як наслідок, утворюються сполуки, що мають високу біологічну активність.
Мікроелементи активізують діяльність різних вітамінів, а в окремі із них вони входять як компоненти.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Вплив біологічно активних препаратів на молочну та репродуктивну функцію тварин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок