Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Бактеризація посівного матеріалу бобових

Бактеризація посівного матеріалу бобових

Назва:
Бактеризація посівного матеріалу бобових
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,06 KB
Завантажень:
253
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Бактеризація посівного матеріалу бобових


“Хоч би яким високим було виробництво мінеральних добрив, не варто й думати, що “азотне питання” можна вирішити лише за допомогою хімічної промисловості. Значною мірою, воно повинно бути вирішене за допомогою азотозбирачів, тобто біологічним способом” (Д. М. Прянішніков).
Серед застосовуваних засобів хімізації сільськогосподарського виробництва провідну роль відіграють мінеральні добрива. Однак надлишкове їх використання призводить до відчутного погіршення стану довкілля, яке супроводжується підвищенням кислотності грунтів, порушенням співвідношення різних елементів живлення: калію, кальцію, заліза, магнію та ін. При цьому збільшується рухомість важких металів у грунтовому розчині і, як наслідок, посилюється небажана засвоюваність їх вирощуваними культурами. Особливу небезпеку являє накопичення в грунті та в рослинній продукції надлишкової кількості нітратів, які здатні викликати в організмі людини утворення канцерогенних нітрозосполук.
До того ж, вартість мінеральних добрив постійно зростає, і вони стають фінансово не доступними. Рослини на полях України здебільшого, образно кажучи, голодують.
Тому, не замість основних мінеральних добрив, а як суттєвий до них додаток ми пропонуємо звернути серйозну увагу на використання окремих елементів сучасних високих технологій, а саме:
- регуляторів росту;
- мікродобрив;
- бактеріальних добрив.
У зв’язку з цим все більшого значення набувають науково-технічні розробки, спрямовані на пошуки альтернативних засобів, завдяки яким, без зниження досягнутого рівня сільськогосподарського виробництва, можна зменшити його собівартість та шкідливе навантаження на навколишнє середовище й досягти екологічної чистоти продукції.
З-поміж основних елементів живлення рослин одне з чільних місць займає азот. Невичерпним його джерелом є атмосфера, 78% складу якої належить саме цьому елементові. Достатньо сказати, що в повітрі над 1 га земної поверхні міститься понад 80 тис. т молекулярного азоту. Проте ні люди, ні тварини, ні більшість рослин не здатні його засвоювати в такій формі. Для задоволення потреби рослин у цьому елементі живлення їх слід забезпечувати хімічними сполуками азоту, тобто органічними та мінеральними добривами.
Оскільки для створення мінеральних азотних добрив потрібні величезні обсяги високовартісних і дефіцитних енергоресурсів, виробництво цих туків останніми роками скоротилося, а їхня ціна є досить високою. Тому актуальною стала потреба пошуку альтернативних способів ведення аграрного виробництва, яке базувалося б на застосуванні економічно виправданих і екологічно безпечних систем внесення в грунт добрив та орієнтуванні його на біологічну основу.
Іншим шляхом надходження азоту в кругообіг у природі є його біологічна фіксація з повітря і перетворення в сполуки, здатні легко засвоюватися живими організмами. Властивість зв’язувати молекулярний азот у легкозасвоювані форми притаманна низці грунтових мікроорганізмів, насамперед бульбочковим бактеріям, що селяться на корінні бобових рослин, ініціюють утворення кореневих бульбочок, після чого між рослиною і бактеріями виникає симбіоз: бактерії зв’язують молекулярний азот і передають його рослині, яка, своєю чергою, забезпечує решту іншими поживними речовинами.
Про значущість процесу біологічного зв’язування азоту повітря свідчить те, що в світовій практиці сільського господарства щорічно вносять у грунт з мінеральними добривами 35 млн т азоту, тоді як за цей самий час рослини поглинають його близько 75 млн т. Різниця між цими кількостями покривається за рахунок діяльності мікробів-азотфіксаторів.
Звертаємо вашу увагу на те, що потреба сільського господарства США в азоті на 69% забезпечується саме за рахунок біологічного азоту та органічних добрив і тільки на 31% за рахунок мінеральних добрив.
Найважливішим резервом подолання дефіциту азоту в землеробстві України є розширення застосування бактеріальних добрив, тобто препаратів, основою яких є азотфіксуючі бактерії.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Бактеризація посівного матеріалу бобових

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок