Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Сучасні вимоги до культиваторів для обробітку цукрових буряків

Сучасні вимоги до культиваторів для обробітку цукрових буряків

Назва:
Сучасні вимоги до культиваторів для обробітку цукрових буряків
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,05 KB
Завантажень:
368
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Сучасні вимоги до культиваторів для обробітку цукрових буряків


Нині в Україні цукрові буряки вирощують за 12-рядковою схемою висіву з шириною міжрядь 45 см. Зменшення ширини міжрядь із 45 до 30 см на період до 2010 року не відбудеться. Збільшення продуктивності посівних агрегатів та їх ефективності можна досягти, використовуючи 18-рядкові посівні агрегати. Ця схема висіву може передбачати різні варіанти постійних технологічних колій для різних типів тракторів. Поєднання технологічних операцій передпосівного обробітку грунту та висіву не матиме широкого застосування, бо поки що не врегульовано керованість такими агрегатами. Тому передпосівну культивацію проводять, зазвичай, під кутом до посіву з деякою затримкою з висівом, щоб дати можливість підсохнути верхньому шару грунту. Доцільно поєднати механічний і хімічний методи боротьби з бур’янами.
Залежно від способу формування густоти насадження рослин цукрових буряків (післясходове боронування, проріджування, висівання на кінцеву густоту), визначається оптимальна норма висіву.
Післясходове боронування та проріджування сходів рослин цукрових буряків нині практично не використовують.
Густоту насаджень рослин цукрових буряків забезпечують методом висівання на кінцеву густоту.
У період вегетації рослини цукрових буряків потребують повітряного, водяного та живильного регулювання. Крім того, рослини цукрових буряків слід захищати від бур’янів і хвороб. Для цього проводять міжрядний обробіток. Цю технологічну операцію виконують просапні культиватори. Наразі немає сучасного високотехнологічного просапного культиватора для міжрядного обробітку з мінімальними захисними зонами та набором різноманітного обладнання для смугового внесення робочих препаратів, підгортання рядків, глибокого розпушування, механічного формування густоти насаджень тощо. Свого часу це були культиватори УСМК-5,4Б, КОЗР-5,4 та КОЗР-8,1. На важких грунтах і сильно забур’янених ділянках полів використовують культиватор із активними робочими органами- КФ-5,4.
Вимоги до машин для міжрядного обробітку грунту регламентуються вимогами ГОСТ 1114—84 “Культиваторы пропашные. Типы и основные параметры” та вимогами технічних умов (ТУ) на конкретний культиватор.
З урахуванням чинної нормативно-технічної документації, результатів наукових досліджень і випробувань кращих зразків вітчизняної та зарубіжної техніки сучасні вимоги до культиваторів для обробітку посівів цукрових буряків мають бути такими.
Культиватори з пасивними робочими органами використовують для досходового розпушування (боротьба з грунтовою кіркою), знищення бур’янів, розпушення грунту біля кореневої системи рослин, їх підживлення та розпушування міжрядь перед збиранням коренеплодів.
До культиваторів обов’язково додаються пристрій для транспортування дорогами загального призначення, комплект обладнання та робочі органи: для досходового розпушування (руйнування грунтової кірки); для першого механічного міжрядного обробітку з мінімальною захисною зоною та комплект обладнання для проведення комбінування стрічкового внесення гербіцидів з міжрядним обробітком; для другого міжрядного обробітку з мінімальною захисною зоною; для проведення повітряно-кисневого регулювання, підживлення рослин, захисту їх від шкідників і хвороб та розпушування міжрядь перед збиранням коренеплодів.
Культиватори можуть оснащуватися обладнанням для роботи в технологічній колії, орієнтаторами руху по рядках, системами автоматичного контролю за зоною обробітку (величини захисної зони рядка), контролю норми внесення препаратів, обліку часу роботи та площі обробітку, реєстрації робочої швидкості та іншої додаткової інформації з можливістю дальшого її перенесення в комп’ютерну мережу.
Нахил поверхні поля, на якому культиватор може виконувати технологічний процес, повинен бути не більшим ніж вісім градусів. Вологість грунту на час проведення обробітку — не більше 25%. Ширина основних міжрядь має бути 45± 1см, а стикових — 44–49.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Сучасні вимоги до культиваторів для обробітку цукрових буряків

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок