Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Чутівське ГКР

Чутівське ГКР

Назва:
Чутівське ГКР
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,05 KB
Завантажень:
403
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Основною проблемою більшості видобувних свердловин Чутівського ГКР є те, що вони експлуатуються в умовах надходження у газонасичені відклади підошовних вод. Відбувається обводнення свердловин і як результат – низький коефіцієнт газовилучення.
Для видалення з вибою свердловин скупчень рідини, яка обмежує приплив газу, я рекомендую застосовувати один із механізованих способів експлуатації обводнених свердловин – плунжерний ліфт.
Установки плунжерного ліфта можуть бути безперервної або періодичної дії. Призначені вони для свердловин, які експлуатуються або тільки по фонтанній колоні або сумісно по фонтанній колоні і затрубному просторі. Установки можуть використовуватися на свердловинах з однорозмірною або комбінованою колоною труб, незалежно від глибини їх спуску. В установках безперервної дії плунжер весь час знаходиться в русі вверх-вниз по фонтанній колоні, а періодичної дії - протягом деякого часу затримується на вибої або на гирлі свердловини.
Установка плунжерного ліфта (рис. 1) складається з обладнання 1, яке встановлюється на поверхні, підземного обладнання 2 і плунжера 3. Плунжер - основний робочий елемент. В залежності від дебіту свердловини по газу і припливу рідини до вибою використовуються: самоущільнюючий плунжер (рис. 2), плунжер типу „літаючий клапан” (рис. 3) і комбінований плунжер, призначений для свердловини з різнорозмірною колоною насосно-компресорних труб.
Принцип дії плунжерного ліфта наступний. В фонтанну колону безперервно поступає газ і над трубним обмежувачем накопичується рідина. Елементи плунжера (втулка і шар) падають у висхідному потоці газу. Шар припиняє своє падіння на трубному обмежувачі, який знаходиться під рівнем рідини. Втулка, що падає за шаром, доходить до трубного обмежувача і сідає
на шар. З цього моменту починається рух плунжера вверх. При підйомі шар перекриває нижній отвір втулки. Стовп рідини, який знаходиться над плунжером, витісняється газом, що піднімається по трубі. При досягненні стовпом рідини перфорованого патрубка на гирлі вона викидається через викидну лінію в сепаратор. Верхнім амортизатором шар відштовхується від втулки і падає у висхідному потоці газу. Втулка падає за шаром. Процес повторюється.
В установках періодичної дії плунжер механічним шляхом затримується у башмака труб або на гирлі свердловини на проміжок часу, встановлений автоматичним блоком управління.
Арматура наземного обладнання плунжерного ліфта включає наступні елементи: котушку для підвіски ліфтової колони, засувки, трійник і лубрикатор з камерою викиду і верхнім амортизатором. Котушка дещо відрізняється від стандартної. Діаметр її прохідного перерізу повинен відповідати діаметру ліфтових труб. Для цього її розточують або вставляють в спеціальний вкладиш.
В якості центральної і буферної засувок використовуються спеціальні арматурні засувки.
Трійник складається із стандартного корпусу, в який встановлений перфорований патрубок, діаметр якого всередині рівний діаметру ліфтової колони. Лубрикатор з камерою призначений для відводу продукції з свердловини у викидну лінію. В ньому розміщується верхній амортизатор. Для рівномірного відбору газу лубрикатор оснащений кожухом, надягненим на перфорований корпус.
Комплекс „Вибій-1”. Призначений для автоматичного періодичного видалення рідини із свердловин шляхом перекриття потоку газу, накопичення енергії, яка забезпечує підйом рідини до гирла свердловини, і видалення рідини. Встановлюється він на свердловинах, які експлуатуються по насосно-компресорним трубам, і може використовуватися спільно з плунжерним ліфтом або без нього.
Комплекс складається: із блоку живлення, призначеного для редуцирування тиску природного газу з 0,7 – 10,0 до 0,14 ± 0,014 МПа; щита з пневмоавтоматикою для формування дискретних вихідних сигналів управління запірним клапаном; клапана для перекриття потоку газу, поступаю чого із свердловини; відстійників для уловлювання крапельної рідини із потоку газу, який поступає на вхід блоку живлення і до реле різниці тиску.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Чутівське ГКР

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок