Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Заходи з профілактики захворювань кінцівок ВРХ

Заходи з профілактики захворювань кінцівок ВРХ

Назва:
Заходи з профілактики захворювань кінцівок ВРХ
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,64 KB
Завантажень:
287
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Заходи з профілактики захворювань кінцівок ВРХ


Сучасні умови утримання тварин на промислових комплексах та великих спеціалізованих фермах призводять до значного травматизму, важких ускладнень та патології кінцівок. Ці негативні фактори завдають значних економічних збитків молочному скотарству. В умовах прив’язного утримання у 40% корів реєструють хвороби кінцівок, а у корівниках моноблочного типу цей показник сягає 90%. На молочних комплексах з-поміж усіх механічних пошкоджень у корів від 60 до 80% — хвороби кінцівок, в основному пальців і копитець.
Основними причинами захворювань копитець у корів є неповноцінна і незбалансована годівля, гіподинамія, висока скупченість тварин, травматизм, низька якість і недосконалість підлоги, невиконання зоогігієнічних та ветеринарних вимог щодо утримання тварин, відсутність планового та систематичного догляду за копитцями (обрізування, розчищення, клінічний огляд, своєчасне лікування та застосування дезінфікуючих ванн).
Для запобігання хворобам копитець у корів профілактику проводять у двох напрямах: створюють відповідні умови для правильного росту та розвитку копитцевого рогу, попередження травматизму та поранень.
Однією з головних умов нормального росту та розвитку копитцевого рогу, крім достатнього і раціонального годування, є можливість тварини вільно рухатися. У літній період це здійснюється на пасовищах, узимку — на вигульних майданчиках та теренкурах.
У профілактиці захворювань копитець важливе місце посідає активний моціон. Його можна здійснювати, якщо при комплексах будуть побудовані вигульні майданчики та теренкури із твердим покриттям для прогону тварин щодня на 3-5 км.
Для профілактики деформації копитець В. Борисевич рекомендує регулярний та активний моціон, розчищення копитець, використання копитцевих ванн, проведення селекційної роботи та забезпечення тварин збалансованими кормами.


Моціон
З метою профілактики захворювань копитець доцільно здійснювати прогін тварин доріжками із твердим покриттям (асфальт, бетон) на відстань 1–2 км, з наступним перебуванням на грунті. Для знешкоджування біогенних амінів (гістамінів) — результат висококонцентрованих кормів — потрібен також активний моціон. Відстань прогону тварин має бути не меншою 2–3 км по м’якому грунту. Підвищений кровообіг у тканинах копитець супроводжується зв’язуванням та евакуацією біогенних амінів — гістамінів. Активний моціон забезпечує також зношування надлишкового копитцевого рогу.
Обрізування та розчищення
Важливе значення у профілактиці захворювань і підвищенні продуктивності є систематичні заходи з правильного розчищення та обрізування копитець. Надлишкове відростання рогової стінки значно змінює форму рогової капсули. Копитця набувають неправильної форми, внаслідок чого розвиваються важкі патологічні процеси, що призводять до порушення координації, значного зниження продуктивності тварин. За стійлового утримання розчищення та обрізування копитець у корів проводять 2–3 рази на рік, а в умовах корівників з дерев’яними підлогами — кожні 3 місяці. За безприв’язного боксового утримання на бетонних щілинних підлогах ці операції здійснюють двічі на рік.
Копитцеві ванни
Копитцеві ванни дають змогу проводити групову профілактику захворювань пальців і копитець. Для цього використовують 10%-й розчин мідного купоросу або 5–10%-й розчин формаліну. Мідний купорос діє як антисептик і зміцнює ріг копитець та запобігає проникненню у нього води. Формалінові ванни забезпечують достатню дезінфекцію пальців і копитець.
Як правило, копитцеві ванни використовують протягом 2–3 днів із двотижневою перервою, найпростіша ванна для копитець — це заглиблення в підлозі прямокутної форми. Рекомендована довжина ванни — 3–5 м, ширина — 1–2 м, глибина — 0,13–0,20 м. Ванна має огородження. На молочних комплексах його встановлюють при виході із доїльної зали. Одноразового заповнення ванни достатньо для обробки 350-400 корів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Заходи з профілактики захворювань кінцівок ВРХ

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок