Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Нові напрями селекції баштанних рослин

Нові напрями селекції баштанних рослин

Назва:
Нові напрями селекції баштанних рослин
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,01 KB
Завантажень:
264
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 
Реферат на тему:
Нові напрями селекції баштанних рослин


Баштанні рослини: кавуни, дині та гарбузи — мають велике народногосподарське значення. Їхні плоди — цінний продукт харчування, в тому числі дієтичного, профілактичного й лікувального.
В них міститься велика кількість вуглеводів: моноцукри (глюкоза, фруктоза) та поліцукри (пектинові речовини, харчові волокна); органічних кислот (аскорбінова, фолієва та ін.); каротинів, у тому числі бета-каротину; вітамінів В1, В2, РР, а також мінеральних речовин: К, Са, Na, Mg, Fe, P.
Насіння баштанних рослин — джерело цінної олії, багатої на альфа-токоферол, каротин, вітаміни групи В, С, РР.
Плоди кавуна й дині — чудовий десертний продукт, який не поступається за своїми смаковими властивостями кращим південним фруктам.
Україна має великі можливості для вирощування плодів баштанних рослин як для забезпечення внутрішнього споживання, так і для експорту.
Південь України за грунтово-кліматичними умовами є найбільш придатним регіоном для вирощування високоякісної продукції баштанних рослин та основним її постачальником. Майже 70% площ, зайнятих в Україні під баштанними рослинами, містяться на Півдні.
З баштанних рослин у цьому регіоні вирощують кавуни, дині, гарбузи (мускатні, великоплідні, твердокорі).
Найкращі кавуни вирощують не тільки в “продвинутій” Європі, а й в Україні — в Херсонській області на піщаних грунтах стародавньої дельти Дніпра. Саме тут поєднуються найсприятливіші грунтові та кліматичні умови для вирощування плодів кавуна найвищої якості. У південному регіоні вирощують також високоякісні дині та гарбузи.
Усі сорти баштанних рослин за тривалістю вегетаційного періоду (кількість днів від сходів до початку достигання плодів) поділяють на:
Сорти кавунів для створення конвеєра свіжої продукції
Одним із основних напрямів селекції баштанних рослин, зокрема кавунів, є створення низки сортів, які відповідали б вимогам цієї класифікації за строками достигання плодів, що дає можливість організувати конвеєр споживання свіжої продукції від ультраранньої до пізньої лежкої.
Великим недоліком сучасного баштанництва Півдня України є те, що там останнім часом вирощують тільки один ранній сорт кавуна — Кримсон світ. Тому з половини серпня, плоди цього сорту починають перестигати, й виробники пропонують споживачам плоди сорту Кримсон світ пізніших строків висівання, а плоди ранньостиглого сорту пізніх строків висіву часто бувають низької якості.
Крім того, Кримсон світ — сорт іноземної селекції, він не пристосований до кліматичних умов Півдня України і не стійкий проти місцевих патогенів.
В Інституті південного овочівництва і баштанництва створено низку сортів кавуна від ранніх до пізніх лежких: Порційний, Голопристанський, Красень, Дебют F1, Каховський, Сотник, Чарівник, Дарунок, Легінь, Гетьман, Козацький, Атлант, Новорічний, Оберіг, Різдвяний.
Короткий опис цих сортів подано нижче, за винятком чотирьох останніх, які описано в розділі “Сорти кавуна й гарбуза з підвищеним вмістом у плодах пектинових речовин”, тому що вони, крім пізніх строків достигання, мають у плодах підвищений вміст пектинових речовин.
Сорт кавуна Порційний. Вегетаційний період — 60–63 дні. Призначений для вирощування у відкритому й закритому грунті. Плоди кулясті, світло-зелені з темно-зеленими широкими шипуватими смугами, здатні зберігатися майже 30 днів. Маса середнього плоду — 4,0–5,0 кг. Урожайність на суходолі — 35,0 т/га. Транспортабельність добра. М’якоть плодів малинова, ніжна, соковита, солодка. Плоди містять 10,0–11,0% сухої речовини, 8,0–9,5% — цукру, 9,0–10,0 мг — вітаміну С. Дегустаційна оцінка — 4,7–4,9 бала. Насіння чорне, маса 1000 зернин — 40,0–50,0 г. Відносно стійкий проти фузаріозного в’янення й антракнозу.
Сорт кавуна Голопристанський. Вегетаційний період — 63–65 днів. Призначений для вирощування у відкритому й закритому грунті. Плоди кулясті, зелені з темно-зеленими ниткуватими смугами.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4  5 Реферат на тему: Нові напрями селекції баштанних рослин

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок