Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Технологія й технічні засоби підвищення якості молока у присадибних господарствах і малих молочних фермах

Технологія й технічні засоби підвищення якості молока у присадибних господарствах і малих молочних фермах

Назва:
Технологія й технічні засоби підвищення якості молока у присадибних господарствах і малих молочних фермах
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,24 KB
Завантажень:
96
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Технологія й технічні засоби підвищення якості молока у присадибних господарствах і малих молочних фермах


Молоко — ідеальне середовище для розвитку мікроорганізмів.
Тому під час обслуговування молочної худоби та доїльно-молочного обладнання слід суворо дотримуватися санітарно-ветеринарних вимог.
Зберегти первісні властивості молока та знизити обсіменіння його мікроорганізмами можна завдяки технологічним прийомам підготування корів до доїння й первинній обробці молока (миття доїльного обладнання, очищення й охолодження молока, інколи пастеризація).
Як за ручного, так і за машинного доїння корів головним завданням залишається дотримання правил машинного доїння та первинної обробки молока для очищення від сторонніх часток, слизу й згустків.
Здебільшого всі ці операції виконують вручну з недостатньою ефективністю, що, своєю чергою, впливає на якість продукту. З огляду на це виникає потреба в удосконаленні способів і засобів догляду за доїльно-молочним обладнанням, посудом, у підвищенні якості очищення й фільтрації молока в присадибних господарствах і на малих молочних фермах.
Вітчизняна хімічна промисловість виробляє обмежену кількість мийних і дезінфікуючих засобів, які ще й дуже дорогі для щоденного використання в умовах садиб і фермерських господарств.
Та, як кажуть: хто шукає, той завжди знаходить. Вирішили й цю проблему — розробили пристрій для приготування мийного та дезінфікуючого засобу безпосередньо на фермі. Із спеціальної літератури відомо про застосування електроактивної кислої та лужної води для консервування кормів, лікування миту коней, лептоспірозу собак, шлунково-кишкових захворювань телят і птиці тощо.
Встановлено, що електроактивована вода справляє бактерицидну дію.
Із розвитком присадибних господарств і малих молочних ферм в Україні виникла й потреба в розробці комплекту обладнання для первинного очищення молока, миття та дезінфекції доїльних апаратів, молочного посуду з використанням електроактивованої води, що забезпечувало б у садибах і на малих молочних фермах високу якість молока.
Таке обладнання було розроблено в лабораторії механізації виробничих процесів у молочному скотарстві Інституту тваринництва УААН.
Комплект складається з пристрою первинного очищення молока багаторазового використання, пристрою для миття й дезінфекції доїльних апаратів, молочного посуду та електролізера з блоком управління. Пристрій первинного очищення молока багаторазового використання виготовлено з нержавіючої сталі, він складається з лійки, корпусу фільтра, фільтрів грубого й тонкого очищення, гумових ущільнювальних кілець, приставки та притискних фіксаторів. Фільтри грубого й тонкого очищення виготовлено з нержавіючої сітки з діаметром вічок, відповідно, 500 і 40 мкм. Пристрій можна легко розібрати й помити. Під час проходження молока через фільтр механічні частки, слиз, згустки спрямовуються у відстійник. Маса пристрою — 2,8 кг.
Пристрій для миття й дезінфекції доїльного та молочного обладнання складається з ванни для розчинів, у яку занурюють молочний посуд; активатора з електроприводом для перемішування мийного розчину, трубчастих електронагрівачів для підігрівання розчину до потрібної температури; терморегулятора для підтримання температури розчину в заданих межах; електрошафи для управління процесом миття обладнання та захисту обслуговуючого персоналу від ураження струмом.
Електролізер має ємність на 20 літрів, розділену на дві частини перегородкою, яка не заважає проходженню іонів води. У кожній частині ємності є свій кран для змивання кислотного та лужного розчинів і блок живлення.
За шість годин робочого режиму електролізер виробляє 20 літрів електроактивованої води: аноліт (кислий розчин) із рН 2,67–3,80 і католіт (лужний розчин) з рН 10,2–10,9. Розчини доволі стійкі під час зберігання.
Для оцінки розробленого технологічного обладнання ми провели два досліди на малій фермі Інституту тваринництва УААН, відповідно, на 8 та 10 коровах із добовим надоєм 13,8–16,6 кг молока.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Технологія й технічні засоби підвищення якості молока у присадибних господарствах і малих молочних фермах

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок