Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Зберігання сільськогосподарської техніки

Зберігання сільськогосподарської техніки

Назва:
Зберігання сільськогосподарської техніки
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,32 KB
Завантажень:
145
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Зберігання сільськогосподарської техніки


Одним з основних чинників, що забезпечує довговічне використання сільгосптехніки, є її якісне зберігання. Зберігання техніки здійснюється відповідно до ГОСТу 7751-85 “Техника, используемая в сельском хозяйстве. Правила хранения”.
Стандартом встановлено такі види зберігання сільськогосподарської техніки: міжзмінне, за якого перерва у використанні машин не перевищує 10 днів; короткочасне — за перерв у використанні від 10 днів до 2-х місяців; тривале — на термін понад два місяці.
До короткочасного зберігання машини готують одразу, а до тривалого — не пізніше як через 10 днів по закінченні роботи. Машини для внесення органічних, мінеральних добрив і пестицидів готують до зберігання відразу ж після закінчення роботи.
Залежно від умов, техніку в господарствах можна зберігати трьома способами: в закритих приміщеннях; під навісом; на відкритих обладнаних майданчиках.
Вибір зумовлений конструкційними особливостями, природно-кліматичними умовами та відповідною матеріально-технічною базою.
Найнадійнішим є закритий спосіб зберігання. Машини при цьому розміщують у закритих приміщеннях (гаражі, ангари тощо). При цьому забезпечуються найкращі умови та зменшуються затрати робочого часу на обслуговування машин, але потрібні значні кошти на будівництво. У закритих приміщеннях, зазвичай, зберігають трактори, комбайни, машини для очищення зерна, захисту рослин тощо, які потребують значних затрат робочого часу на підготовку, та виходять з ладу у разі зберігання на відкритих майданчиках.
Простіші машини зберігають на відкритих майданчиках і під навісом. Стаціонарні машини та обладнання тваринницьких ферм зберігають на місці їх встановлення.
Машини зберігають на визначених місцях за групами, видами та марками із забезпеченням між ними відстані для проведення профілактичних оглядів. За багаторядного розміщення машин забезпечують можливість заїздів, установки машин та їх знімання із зберігання. На відкритих майданчиках мінімальна відстань між машинами в ряду має становити не менше 0,7 м, а між рядами машин — не менше 0,6 м. За зберігання машин у закритих приміщеннях і під навісом відстань між машинами в ряду й від машин до стіни приміщення — не менше 0,7 м, а мінімальна відстань між рядами — 1 м.
Не допускається зберігання машин та їх складових — у запилених приміщеннях, до яких можливе потрапляння агресивних парів, газів.
Під час постановки машин на зберігання і приймання до експлуатації користуються спеціальним журналом обліку. Результати періодичних перевірок зберігання мають оформлятися в журналі перевірок.
Правила міжзмінного зберігання
Техніка зберігається на майданчиках і місцях міжзмінного зберігання або безпосередньо на місці виконання робіт. Машини за такого зберігання встановлюють комплектно без знімання з них складових безпосередньо по закінченні робіт.
При цьому слід:
очистити машину від бруду, підтікання технічних рідин, рослинних решток тощо;
вимити та продути стисненим повітрям;
закрити щільно кришками або пробками, заглушками всі отвори, щілини тощо, через які можуть потрапити атмосферні опади всередину складових машини;
очистити та обдути стисненим повітрям електрообладнання (фари, ліхтарі, генератор, стартер, акумуляторні батареї, електрошафу тощо), клеми покрити захисним мастилом;
законсервувати непофарбовані поверхні двигуна, штоки гідроциліндрів, гвинтові та різьбові поверхні деталей, шліцьові з’єднання.
Правила короткочасного зберігання
За короткочасного зберігання виконують роботи, вказані в розділі 1, пункти 1,1–1,5. При цьому машину слід встановити на підставки в положення, яке забезпечує розвантаження коліс. Між шинами та опорною поверхнею має бути просвіт 8–10 см. При цьому техніка встановлюється на зберігання без знімання з неї складальних одиниць і деталей. У разі зберігання машини за низьких температур або більше одного місяця слід зняти акумуляторні батареї. Щомісяця варто перевіряти стан машин, що зберігаються.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Зберігання сільськогосподарської техніки

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок