Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Ринок молока

Ринок молока

Назва:
Ринок молока
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,37 KB
Завантажень:
127
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Ринок молока


Триває скорочення поголів’я ВРХ, в т. ч. корів. Щоправда скорочення чисельності молочного стада сталося за рахунок низькопродуктивних корів, і надої від однієї корови зросли.
Пропозиція
Виробництво молока характеризується сезонністю, але останніми роками тримається на рівні 13,7–13,8 млн тонн за рік.
За підсумками дев’яти місяців 2006 р. (тут і далі дані за дев’ять місяців — підсумкові, за весь 2006 р. — попередні чи оціночні), виробництво молока в країні (всі категорії господарств) скоротилося на 3,8% проти аналогічного періоду 2005 р. і на 4,4% проти відповідного періоду 2004 р. Господарства населення залишаються основними товаровиробниками молочної сировини в Україні: їхня частка на кінець 2006 року становить 81,4% загального обсягу виробництва.
Примітка редактора. З офіційними даними щодо обсягів виробництва молока в Україні не згодні деякі експерти, вони вважають завищеними показники виробництва в господарствах населення, а отже, й сумарні дані в господарствах усіх категорій. Насправді дуже важко оцінити, скільки молока виробляють та використовують на власні потреби (в т.ч. на вигодовування худоби) в приватному секторі, скільки реалізують населенню, особливо на “стихійних” ринках. Тож можна помилитися, а можна “підігнати” дані й звітувати, що все начебто не так і погано. Так чи інакше, все ж корисно взяти до уваги цифри, на яких будують галузеві програми, законотворчі ініціативи, все, що пов’язано з діяльністю владних структур.
Найбільшими виробниками молока в Україні в регіональному розрізі залишаються Львівська, Вінницька, Житомирська, Полтавська, Чернігівська та Київська області, найменшими — АР Крим, Херсонська, Чернівецька та Запорізька області.
У I–III кварталах 2006 року найвищого абсолютного показника щодо виробництва молока досягли господарства населення Львівської обл. (708,5 тис. т.) та сільськогосподарські підприємства Київської (190,2). Найнижчі показники зафіксовано в господарствах населення АР Крим (221,0) та сільськогосподарських підприємстах Закарпатської обл. (5,5 тис. т).
Основні причини стримування виробництва молока: скорочення поголів’я корів, подорожчання кормів, випереджаючі темпи росту цін на пально-мастильні матеріали порівняно із закупівельними цінами на молоко тощо.
Поголів’я корів у всіх категоріях господарств за 2006 рік зменшилося на 224,7 тис. гол., або на 6,2%, в тому числі на сільськогосподарських підприємствах — на 103,6 тис. голів, в господарствах населення на 121,1.
На сьогодні найбільше поголів’я корів у сільськогосподарських підприємствах зосереджено в Чернігівській (71,7 тис. голів), Полтавській (71,1), Київській (65,6), Житомирській (64,7) та Сумській (65,8 тис. голів) областях, а найменше у Закарпатській (3,4 тис. голів), Івано-Франківській (5,8) та Херсонській (9,1 тис. голів).
Проведений аналіз дає підстави прогнозувати подальше скорочення поголів’я корів. Особливо відчутним воно буде в осінньо-зимовий період.
Проте постійне скорочення поголів’я корів (як звичайно, низькопродуктивних) сприяло покращанню якісного складу дійного стада. Про це свідчить тенденція до підвищення показника середнього надою від однієї корови. Так, у ІІІ кварталі 2006 р. в господарствах усіх категорій середня продуктивність корів була на 91 кг вищою, ніж у цей період попереднього року (зростання надоїв зафіксовано як для господарств населення, так і для сільськогосподарських підприємств). Зауважимо, що у господарствах населення продуктивність корів залишається значно вищою (в середньому, на 609 кг на голову), ніж на сільськогосподарських підприємствах. Це підтверджує теоретичне припущення, що приватна власність є основним рушієм ринкової економіки.
Та щодо загального обсягу виробництва молока на І півріччя 2007 р. прогнозується зменшення проти 2006 р.: в сільськогосподарських підприємствах на 3,5%, в господарствах населення — на 6,3%.
Реалізація молока на внутрішньому ринку
Сільськогосподарські підприємства реалізовують молочну сировину переважно переробним підприємствам.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Ринок молока

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок