Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> В Україні передбачається підвищення врожайності і валових зборів кукурудзи

В Україні передбачається підвищення врожайності і валових зборів кукурудзи

Назва:
В Україні передбачається підвищення врожайності і валових зборів кукурудзи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,98 KB
Завантажень:
188
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
В Україні передбачається підвищення врожайності і валових зборів кукурудзи


Посівна площа зернової кукурудзи у всіх категоріях господарств України в цьому році становить близько 2,3 млн гектарів. Майже дві третини її зосереджені в Лісостепу і на Поліссі.
Стан посівів
Найбільші площі кукурудзи на зерно висіяні у Полтавській, Дніпропетровській, Черкаській і Вінницькій областях.
Аналітичні дані свідчать, що зростанню посівних площ та врожайності кукурудзи в нашій країні, зокрема в зонах Лісостепу і Полісся, сприяло широке впровадження удосконалених агротехнологічних прийомів її вирощування, пов’язаних з більш ранніми строками сівби, зменшеною глибиною загортання насіння, збільшеною густотою рослин та іншими заходами, передбаченими комплексною технологією її вирощування.
Протягом травня, червня і липня цього року у більшості районів і областей відмічалися задовільні та сприятливі агрометеорологічні умови, що допомогало росту і розвитку посівів кукурудзи. Поряд з цим, в окремих районах північних областей спостерігалося пошкодження посівів кукурудзи шкідниками, а в низці районів центральних областей — також травмування рослин градом. У деяких районах південних областей протягом другої і третьої декад червня відмічалося інтенсивне зменшення запасів продуктивної вологи в грунті, яке місцями викликало денне в’янення рослин. Найбільше таких площ було в окремих районах Одеської, Миколаївської, Херсонської, Дніпропетровської, Харківської, Сумської, Луганської, Запорізької, Київської, Кіровоградської і Чернігівської областей та в АР Крим.
Незважаючи на складні погодні умови в окремих районах і в цілому по країні, запаси вологи в орному шарі грунту протягом червня і липня були на рівні добрих та достатніх. У зв’язку з цим на більшості площ посіви кукурудзи в цей період перебували переважно в доброму та задовільному стані.
У низці південних областей на площах, засіяних ранньостиглими гібридами в ранні строки, на рослинах на початку липня почали з’являтися волоті.
Середньомісячні ефективні температури повітря >10°С протягом червня в більшості регіонів (за винятком північно-східних областей) перевищили норму на 1...3°С, а в липні виявилися вищими за неї: в Степу — на 1,3...2,5, Лісостепу — на 2,1...2,3 і в зоні Полісся — на 2,1...2,2°С, що сприяло прискоренню росту і розвитку посівів кукурудзи.
Прогноз
Передбачається, що за сумами опадів та показниками середньодобових температур агрометеорологічні умови протягом серпня і вересня цього року в більшості районів будуть не нижчими за середньобагаторічну норму, що може сприяти формуванню врожаю зернової культури в Україні, вищого за середній за останні роки. Прогноз цих умов підтверджується математично розрахованими індексами сприятливості агрометеорологічних умов, представленими у таблиці 1.
З показників видно, що рівні індексів протягом серпня-вересня у більшості областей будуть не нижчими за середньобагаторічні показники, прийняті за 1,00.
Передбачається, що суми ефективних температур >10°С протягом серпня і вересня теж будуть вищими за середньобагаторічну норму. За достатньої кількості опадів це сприятиме інтенсивному росту і розвитку посівів зернової кукурудзи.
З таблиці 2 видно, що в середньому за травень-липень фактичні суми ефективного тепла >10°С у всіх зонах були вищими за середньобагаторічну норму на 110...140°С. Передбачається, що у серпні вони перевищать норму на 175...200°С, у вересні — на 220...231°С і (в середньому по Україні) за ці місяці — майже на 190...230°С, що сприятиме прискоренню росту і розвитку посівів кукурудзи.
Згідно з прогнозом, настання основних фаз стиглості качанів кукурудзи, висіяної в оптимальні строки, цього року очікується на 2–4 дні раніше за середньобагаторічні строки. За даними таблиці 3, настання фази молочної стиглості качанів передбачається: в Степу — 9–11.08, Лісостепу 18–20.08 і в зоні Полісся — 21–23.08. Фаза воскової стиглості в цих зонах, відповідно, може настати 26–28.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: В Україні передбачається підвищення врожайності і валових зборів кукурудзи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок