Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Захист гороху від горохового комарика та пероноспорозу

Захист гороху від горохового комарика та пероноспорозу

Назва:
Захист гороху від горохового комарика та пероноспорозу
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,11 KB
Завантажень:
277
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Захист гороху від горохового комарика та пероноспорозу


Пропонуємо вашій увазі систему основних заходів захисту гороху від горохового комарика та пероноспорозу. Вона дасть змогу уникнути відчутних недоборів урожаю гороху.
Недобори врожаю гороху через горохового комарика та пероноспороз сягають 10–12 ц/га. Вогнища масового розмноження горохового комарика охоплюють Вінницьку, Київську, Хмельницьку та прилеглі до них райони інших областей.
Гороховий комарик (галиця) — Contarinia pisi Kieff. — в Україні поширений повсюди. Найбільшої шкоди завдає у західній частині Лісостепу.
Комарик завдовжки 1,5–1,8 мм, блідо-сірувато-жовтого забарвлення; передньоспинка бурувата, черевце з темними перев’язами та рядком дуже дрібних конічних шипів біля заднього краю кожного сегменту. Яйцеклад самки дуже довгий і тонкий, у спокійному стані втягнутий у черевце. Геніталії самця добре виражені, щипцеподібні. Очі великі, темно-коричневі, з’єднуючись зверху, мають форму підкови. Вусики довгі 14-членикові, перший із них обернено-зрізано-конусоподібний, другий — округлий, решта — в самця стеблисто-двовузликові, в самки — округло-циліндричні з вузьким відростком на вершині і з двома кільцями довгих щетинок. У самця, крім того, є два кільця дуже вузьких видовжених петлеподібних сенсорних ниток, які на чверть коротші за щетинки.
Крила прозорі з п’ятьма поздовжніми і однією, біля основи, поперечною жилками. Дзюрчальця при основі дуже вузькі, потім широкоовальні. Ноги дуже довгі та тонкі, густо покриті чорними волосками, лапки п’ятичленикові, перший із них дуже короткий, другий — довший за першого в шість-сім разів, три інші членики, разом узяті, рівні за довжиною другому, але кожний із них коротший за попередній.
Яйце біле, видовжено-овальне, завдовжки 0,2 мм. Відкладені яйця частостебельчасті з порушеною звичайною формою. Личинка завдовжки 3 мм, жовтувато-біла, звужена до кінців, із чітким розподілом тіла на 13 сегментів, безнога й без вираженої голови, здатна підстрибувати. Ротові частини дуже дрібні, чорні, ледь помітні. На черевному боці першого грудного сегмента помітна злегка бурувата на вершині лопаткоподібна спатула з виїмкою посередині головки, її форма є видовою ознакою.
Кокон зимуючої в грунті личинки округлий, світло-сірий, напівпрозорий, діаметром 0,8–1,0 мм.
Лялечка завдовжки близько 2 мм, блідо-бурувато-сіра або жовтувато-сіра з чорно-бурими очима й крилами, ноги та вусики бурі від густо покриваючих їх волосків. Перед виходом комарика лялечка темніє.
Біологія
Гороховий комарик — монофаг, на території України виявлений тільки на сортах культурного гороху, що узгоджується з даними деяких вітчизняних та іноземних авторів. Пошкодження інших бобових, про які пишуть деякі автори, ми не зафіксували.
Гороховий комарик на території України розвивається переважно в одному поколінні. В окремі роки, за сприятливих умов температури та вологи, можливий розвиток факультативного неповного другого покоління, личинки якого пошкоджують верхівкові вегетативні та генеративні бруньки в пазухах листків, а потім і бутони, що утворились. Однак личинки цього покоління, зазвичай, не встигають розвинутись до збирання врожаю і приречені на загибель.
Зимують личинки в коконах у грунті переважно на глибині 2–6 см, і тільки невелика частина їх — у глибших шарах, що залежить від щільності грунту, його структури та вологості, а також наявності у ньому тріщин. Заляльковування відбувається навесні в місцях зимівлі.
Виліт комарика, як водиться, збігається з періодом утворення генеративних бруньок у пазухах прилистків, де здебільшого він і відкладає яйця. Розвиток личинок у пошкоджених органах (у бутонах, серед складених попарно молодих листкових пластинках, на молодих генеративних бруньках, стеблах, прикритих прилистниками, на молодих соковитих стеблах та серед вегетативних і генеративних бруньок, покритих прилистками, рідше в квітках на маточці та молодих бобах, що утворились, прикритих чашечкою і відмираючим вінчиком) триває 1,5–2,5 тижня.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Захист гороху від горохового комарика та пероноспорозу

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок