Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> реферат: Новітні технології по відновленню нафтових свердловин і підвищення видобутку нафти

Новітні технології по відновленню нафтових свердловин і підвищення видобутку нафти / сторінка 2

Назва:
Новітні технології по відновленню нафтових свердловин і підвищення видобутку нафти
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
108,25 KB
Завантажень:
138
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Устаткування, використовуване при проведенні технологічних операцій, включає насосну установку ЦА-320, бурову ємність, блок долива, фільтр, лінії нагнітання і буровий рукав,

Імпульсно-струминний комплекс, призначений для реалізації описуваного способу роботи, містить колону (1) насосно-комрессорних труб і встановлений на колоні струминний апарат з активним соплом (2), камерою змішання (3), дифузором (4), каналом підведення активного середовища (5) і каналом підведення пасивного середовища (6). Установка додатково постачена пакером (7), гідроімпульсним пристроєм (8), з турбогенераторною голівкою (9). Вставка, що блокує, 11 (мал.1) установлена з можливістю заміни її в залежності від виробленої операції на депресивну вставку 12 (мал.4).

Канали (5,6) підведення активного і пасивного середовищ до струминного апарата перекриті при установці вставки, що блокує, (11) стінками останньої, при установці депресивної вставки (12) - зазначені канали відкриті але ізольовані друг від друга шляхом перекриття поперечного переріза колони насосно-компресорних труб (1) стінкою депресивної вставки (12).

На поверхні встановлене імпульсно-депресійний пристрій, що складається з камери розрядки (13), у якій переміщаються з можливістю замкового сполучення плунжер (14) і підпружинена втулка (15). При цьому хід плунжера (14) обмежений поперемінно установлюваними фіксаторами (16) на відстані (а) мал.2, і (17) на відстані (б). Плунжер (14) приводиться в рух гідроциліндром (18) з підпружування штока пружиною (19) і з можливістю гідравлічного замикання поршневої порожнини гідрозамком (20) з керуванням від гідророзподільника (21) і подачею від гідронасоса (22) робочої рідини з бака (23). Камера розрядки (13) має дренажний вільний гідравлічний висновок у ємність (24).

По колоні насосно-компресорних труб (1) подають під тиском активне рідке середовище, у якості якої використовують неагресивні чи рідини розчини з кінематичною в'язкістю не більш 25мм/з (сантистокс) і температурою не вище 120 С, наприклад: нафта, неграничний гас, водяні розчини кислот (до 8%), крім НР, сольові розчини і т.п.

Під робочим тиском активне рідке середовище по колоні (1) надходить у мультиплікатор тиску, установлений нижче зони перфорації. На цьому етапі роботи ІСК-1 вставка, що блокує, (11), попередньо встановлена в струминному апараті, перешкоджає надходженню середовищ у канали (5) підведення активного середовища і (6) підведення пасивного середовища. Одночасно з цим під дією тиску активного середовища закритий її прохід через систему зворотних периферійних клапанів (10). При цьому пакер (7) знаходиться в транспортному положенні (не распакерований) і не перешкоджає перетіканню середовища між підпакерною і надпакерною зонами.

Роботу мультиплікатора тиску можливо проводити шляхом прокачування через нього активного рідкого середовища в плині 20-30 хвилин з витратою 3-6 л/с, потім витрата поступово збільшити до 6-12 л/с. Обробку починають установивши мультиплікатор тиску (вихідні канали) нижче рівня перфорації приблизно на 2 метри, потім його чи східчасто плавно піднімають уздовж стовбура свердловини і роблять обробку з частотою створюваних імпульсів від 70 до 150 імпульсів у хвилину і з величиною тиску від 1,7 до 2,2 величини статичного тиску в свердловині на рівні шару. Час обробки в залежності від механічних властивостей колектора складає, як правило, 90-120 хвилин на 1 метр інтервалу перфорації.

На кожнім інтервалі перфорації роблять обробку в двох режимах – депресійним імпульсним пристроєм, розташованим на поверхні (мал. 2):

Перший режим фіксатор (16) установлюють на відстані (а) від торця ступіні плунжера (14) мал.1. У початковому положенні за допомогою гідроциліндра (18) плунжер (14) підгортається до втулки (15) і герметизує свердловину. Далі поршнева порожнина гідроциліндра (18) перекривається гідрозамком (20) і за допомогою насосного агрегату виробляється підйом тиску до установленої величини 10...15Мпа. Після чого за допомогою розподільника (21) гідрозамок (20) виключається з'єднуючи поршневу порожнину гідроциліндра (18) зі зливом. Під дією пружини (19) і свердловинного тиску плунжер різко переміщається на відстань (а) відкриваючи на невеликий проміжок часу свердловину. При цьому рідина з великою швидкістю почне переміщатися в утвореному зазорі між плунжером (14) і втулкою (15). Втулка (15) під дією власної пружини і гідравлічного тиску в свердловині також переміститься на величину (а) чи трохи більше (що забезпечується конструкцією) і різко зістикується з плунжером (14).

Різке перекриття потоку рідини зі свердловини викликає зворотний гідроудар, що буде поширюватися в свердловину і впливати гідростатичним імпульсом на призабійну зону (мал.3).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему: Новітні технології по відновленню нафтових свердловин і підвищення видобутку нафти

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок