Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Інтенсивна технологія вирощування фруктів

Інтенсивна технологія вирощування фруктів

Назва:
Інтенсивна технологія вирощування фруктів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,26 KB
Завантажень:
272
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Інтенсивна технологія вирощування фруктів


В України є величезний потенціал для розвитку садівництва. Маємо сприятливі природні умови для вирощування плодових і ягідних культур, унікальні грунти. Все це, як переконані садівники, в поєднанні з сучасними технологіями, дасть змогу нашій державі зайняти чільне місце серед країн із розвинутим промисловим садівництвом.
У XIX столітті відомий український помолог Лев Платонович Симиренко писав: “Гарна садовина досі не є продуктом постійного споживання населенням і, окрім хіба що літа, вона доступна лише заможнішим класам”. Як бачимо, висновок не втратив своєї актуальності й сьогодні, адже дорогі закордонні фрукти не кожному по грошах, а українських обмаль. Крім того, яблука й груші іноземного виробництва, на жаль, не завжди належної якості, оскільки до нас часто потрапляє те, що не приймають на реалізацію в європейських країнах. Там існують дуже жорсткі стандарти, згідно з якими до споживача має надходити виключно високоякісна продукція. Ми ж поки що купуємо те, що нам пропонують.
Карликовий сад
У 1888 році Лев Симиренко в любительському саду свого батька організував приватний плодовий розсадник. 1910 року в ньому росло майже 250 тисяч саджанців плодових і декоративних культур, зокрема 205 сортів яблуні, 187 — груші, 111 — сливи, 80 — вишні та черешні. Це була найбільша світова колекціярослин найкращих сортів, яка потім зникла.
А на початку XX століття в Млієві (Черкащина) вже давав високі врожаї карликовий сад, якому Л. Симиренко пророкував велике майбутнє. І не помилився. Нині вчені визнають, що вибрані праці Льва Платоновича, зокрема монографія про сорт яблук Ренет Симиренка, надзвичайно цінні й актуальні для сучасного садівництва. На цьому сорті протягом 100 років базувалося садівництво України, в тому числі Криму. Водночас Л. Симиренко писав, що кримське яблуко не зрівняється за смаком з яблуками, вирощеними в центральних регіонах: на Київщині, Черкащині, Вінниччині. Тобто ці області — найкраща зона для садівництва, бо тут вирощують надзвичайно соковиті яблука. —
Яблука Ренет Симиренка знає весь світ, — каже приватний підприємець Микола Лановенко, який вирощує саджанці перспективних сортів яблунь, груш на благодатній для садовини черкаській землі, — однак українці спорудили сотні скульптур Мічуріна, який гальмував розвиток генетики, й садівництво України виявилося неконкурентоспроможним, а Симиренку — єдиний пам’ятник у Млієві. Так оцінили його ідеї щодо догляду за молодими насадженнями. Але їх використали іноземці — вони стали основою сучасної голландської технології, що поширилася в усьому світі.
Висока рентабельність —
Сад — це прибутковий бізнес. В одному із львівських фермерських господарств рентабельність сягала понад 300 відсотків, — констатує М. Лановенко. — Але на внутрішньому ринку немає ранніх сортів яблук та груш, вирощених в Україні. Тобто ця ніша не заповнена, що спричиняє занадто високу ціну реалізації імпортних фруктів. Ранні українські яблука (сорт Слава Переможцям) з’являються лише наприкінці серпня. Тоді як ранні високопродуктивні сорти садовини можуть дати українському виробникові “швидкі” гроші. Термін окупності таких садів незначний: немає потреби в придбанні дорогих холодильників. Тобто плоди прямісінько з саду потраплятимуть до споживача, що за умови грамотного маркетингу усуває реалізаційні труднощі. Є свої плюси і у вирощуванні пізніх сортів: такі яблука взимку коштують дорожче.
Польща, модернізувавши власне садівництво завдяки впровадженню інтенсивних технологій (через два-три роки після закладення саду гарантовано 25–40 т/га високоякісних яблук, а в період повного плодоношення — 50 і більше), за останнє десятиріччя перемістилася з двадцятого на друге місце в Європі з виробництва яблук. Висока продуктивність плодових насаджень та економічні показники забезпечуються використанням якісних безвірусних саджанців, оптимальним загущенням карликових дерев, краплинним зрошенням, формуванням гілок (відгинання донизу під кутом не менше 90 градусів, що послаблює ріст дерева й сприяє ранньому плодоношенню, адже вся енергія йде на плоди) і раціональним обрізуванням дерев в оптимальні строки.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Інтенсивна технологія вирощування фруктів

Схожі роботи:


BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок