Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Загальні проблеми та ремонт обладнання зернопереробних підприємств

Загальні проблеми та ремонт обладнання зернопереробних підприємств

Назва:
Загальні проблеми та ремонт обладнання зернопереробних підприємств
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,36 KB
Завантажень:
153
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Загальні проблеми та ремонт обладнання зернопереробних підприємств


Щороку в Україні підлягає ремонту майже кожна одиниця обладнання підприємств переробної промисловості. До 15% одиниць обладнання проходять капітальний ремонт. У структурі основних фондів зернопереробних підприємств обладнання, машини, транспортні засоби займають до 30%. Велике значення у високоефективному використанні основних фондів, особливо їх активної частини, має вчасне та якісне проведення ремонтних робіт. У проведенні цих робіт зайнято більш як 10% працюючих у цій галузі.
Незважаючи на те, що зернопереробних машин, обладнання та приладів нараховується близько 700 типорозмірів загальною кількістю 1,5 млн одиниць, для багатьох із них можуть бути використані одні й ті самі технологічні прийоми ремонту. Слід зазначити, що щодо більшості з цих машин надається перевага агрегатному методу ремонту.
Майже в усіх машинах наявні вали, осі, шестерні, корпусні деталі, муфти, пасові, ланцюгові, черв’ячні передачі, шківи, диски тощо. У двигунів і компресорів — деталі шатунно-поршневої групи, приводи.
Типові технології ремонту цих вузлів і відновлення деталей здебільшого однакові. У даній статті буде розглянуто ремонт специфічних деталей і вузлів машин, які лімітують їх надійність і найчастіше призводять до втрати роботоздатності.
На хлібоприймальних і зернопереробних підприємствах застосовують такі групи обладнання:
1) транспортувальні засоби;
2) навантажувально-розвантажувальні машини;
3) зерноочисні машини;
4) зерносушильні агрегати;
5) ваговимірювальні агрегати;
6) машини для миття і зволоження зерна;
7) машини для подрібнення зерна та продуктів його переробки;
8) машини для сортування продуктів подрібнення зерна;
9) машини для вимолочування оболонок зерна;
10) машини для лущення, шліфування і сортування зерна та продуктів його переробки;
11) машини для дозування і змішування;
12) машини для гранулювання і брикетування розсипних комбікормів.
На зернопереробних підприємствах очищують зерно від сторонніх домішок. Зерно очищають від органічних і мінеральних часток, видаляють борідку і верхні плодові оболонки тощо.
Високоефективним способом очищення зерна з одночасним відокремленням камінців є його миття машиною БМА-10.
Для первинного очищення зерна від великих і малих включень застосовують ворохоочисні машини різних конструкцій (ВО-50, ЗВ-5 тощо).
Для підготовки зерна до зберігання і переробки на елеваторах застосовують сепаратори типу ЗСМ (ЗСМ-5, ЗСМ-20, ЗСМ-100), А1-БЛС (А1-БЛС-12, А1-БЛС-16, А1-БЛС-100) та А1-БИС (А1-БИС-12, А1-БИС-100).
Для виділення домішок, які різняться із зернами основної культури (зерен куколю, вівсюга, гречишки) застосовують трієри типу ЗАВ, ЗТК і ЗТО.
Домішки, які різняться з основною культурою аеродинамічними властивостями (бур’ян, плюсклі зерна, часточки стебел), ефективно виокремлюються пневматичними та повітряними сепараторами (аспіратори типу А1-БДЗ).
Для очищення поверхні зерна, відокремлення верхніх плодових оболонок, борідки, зародка застосовують оббивальні машини (ЗНЛ, ЗНМ і ЗНП).
Зерно від мінеральних домішок розмірами, близькими до розмірів зерна, очищають із використанням каменевідокремлювальної машини ЗКТ (двоприймальної) або ЗК-15М (чотириприймальної).
Невеликі обсяги зерна очищають на пересувних зерноочищувальних машинах ОСМ-39, ОВВ-20, ТОВП-20.
Для ефективного зберігання зерна проводять його сушіння з використанням стаціонарних (ДСП-32от, СУШ-8, СУШ-16) і пересувних зерносушарок (К4-УСА, СЗПБ-2,5).
Ворохоочисники
У конструкцію ворохоочисників входять такі елементи:
1. Металева розбірна станина із зварених елементів. Дефекти: тріщини в зварених швах, короблення елементів станини. Вказані дефекти усувають газо- або ж електрозварюванням, правкою в холодному стані.
2. Ситовий корпус, цільнометалевий, звареної конструкції, що спирається на стійки. Дефекти: спрацювання та пробивання сит, боковин, короблення стійок. Зігнуті стійки правлять, пошкоджені сита і боковини відновлюють накладанням латок, приклепуванням або зварюванням.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Загальні проблеми та ремонт обладнання зернопереробних підприємств

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок