Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Метрологія та автоматизація в сільськогосподарському виробництві

Метрологія та автоматизація в сільськогосподарському виробництві

Назва:
Метрологія та автоматизація в сільськогосподарському виробництві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
6,57 KB
Завантажень:
224
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Метрологія та автоматизація в сільськогосподарському виробництві


Національною програмою виробництва технологічних комплексів машин та устаткування для сільського господарства, харчової і переробної промисловості, розробленою та ухваленою в 1992 році, тільки для сільського господарства України було заплановано розробку та серійне виробництво 202 приладів і засобів вимірювання, які охоплювали всі галузі сільськогосподарського виробництва. У 1992 та 1993 роках Мінмашпромом України було частково профінансовано 67 дослідно-конструкторських робіт. Надалі фінансування метрологічних проблем сільського господарства призупинилося. З шістдесяти семи розробок тільки ЦКБ “Арсенал” власними зусиллями та власним коштом закінчило розробку та підготувало серійне виробництво оптичного вологоміра зерна ВО-1,5. Що маємо на сьогодні?
Рослинництво і тваринництво. Акціонерне товариство закритого типу “Агро-Союз” на виставці “Агро-2002” демонструвало фрагменти обладнання та інформацію про комплексну лабораторію “Агро-Союзу” (“Клас”), призначену для комплексних багатопрофільних досліджень у рослинництві, тваринництві, комплексах переробки та зберігання зерна. Метою спеціалістів АТЗТ “Агро-Союз” є створення в Україні зразка регіонального центру з контролю виробничих процесів, сільськогосподарської продукції та навколишнього середовища для успішного впровадження новітніх технологій у сільському господарстві. У завдання комплексної лабораторії “Клас” входять: контроль технологічних процесів у різних галузях сільгоспвиробництва; оцінка якісних показників сировини та продукції; оцінка екологічної безпеки сільгоспвиробництва. Дилерське підприємство ДП ТКФ “Рудь” ВАТ “Житомирський маслозавод” демонструвало на виставці комплекс приладів польської фірми Draminski, який вирішує значну кількість метрологічних проблем у тваринництві, рослинництві та кормовиробництві.
Перелік приладів містить:
- цифровий визначник кислотності молока;
- електронний визначник маститу;
- тічковимірювач;
- вимірювач вагітності у свиней та овець;
- вимірювач товщини шпигу;
- вимірювач вологості сіна та соломи;
- сільськогосподарський термометр;
- вимірювач величини врожаю (пасовищ і луків);
- рН-метр для визначення кислотності грунту чи розчину;
- цифровий вимірювач вологості зерна;
- вимірювач вологості та щільності зерна;
- пристрій для відлякування гризунів. Усі наведені вище метрологічні засоби являють собою портативні малогабаритні прилади, побудовані на основі мікропроцесорної техніки. Живлення приладів автономне, забезпечується батареєю напругою 9 В. Те саме підприємство — ТКФ “Рудь” — пропонувало виробникам сільськогосподарської продукції та її переробникам ультразвукові аналізатори молока виробництва фірми “Бултех 2000”:
Еkomilk — стандартна модель, вимірювальний цикл — 15–18 вимірів за годину;
Еkomilk-М — швидка модель, вимірювальний цикл — 30–35 вимірів за годину (рис. 3); Портативні аналізатори молока Еkomilk та Еkomilk-М використовуються для вимірювання відсоткового вмісту жиру, сухого знежиреного молочного залишку (СЗМЗ), білка та відсотка води, доданої до коров’ячого, овечого, буйволячого, козиного та інших видів молока, а також для визначення густини останнього. Застосовують їх у лабораторіях і на фермах для контролю якості молока. Додаткові можливості ефективного використання аналізаторів Еkomilk та Еkomilk-М забезпечує застосування низки таких програмних і технічних засобів, як:
- комп’ютерна програма Мilk Data для збирання даних про параметри молока;
- система автоматизованого збирання даних, що зберігає код постачальників і дані про кількість та якість молока;
- ESC POS-принтер з послідовним інтерфейсом, який друкує чек з результатами вимірювання;
- система для вимірювання електропровідності молока, яка може слугувати насамперед для визначення фізіологічного стану вимені (виявляє передклінічні мастити);
- система для вимірювання рН (активної кислотності);
- RS 232-концентратор, який дає змогу зв’язати з комп’ютером до шести молокоаналізаторів.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Метрологія та автоматизація в сільськогосподарському виробництві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок