Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Нарізні з’єднання зернозбиральних комбайнів — об’єкт обслуговування

Нарізні з’єднання зернозбиральних комбайнів — об’єкт обслуговування

Назва:
Нарізні з’єднання зернозбиральних комбайнів — об’єкт обслуговування
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,72 KB
Завантажень:
335
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Нарізні з’єднання зернозбиральних комбайнів — об’єкт обслуговування


Роз’ємні та нероз’ємні з’єднання є важливою складовою сучасної сільськогосподарської техніки. Їхня кількість сягає 5000 за загальної кількості всіх деталей комбайна близько 15000 штук. Тому пильна увага до них з боку тих, хто експлуатує сільгосптехніку, — запорука надійної роботи технічних засобів.
Головною перевагою нарізного з’єднання є компактність, надійність кріплення і можливість отримання потрібного напруження під час закручування. Частка нарізних з’єднань, що використовуються на сучасних зернозбиральних комбайнах, становить приблизно 1% за масою та 1,1–1,8% — за вартістю комбайна. Величина не велика, проте нарізні з’єднання є відповідальною з’єднувальною ланкою між окремими деталями, механізмами, агрегатами та системами. Досвід експлуатації свідчить, що погіршення показників функціонування або втрата роботоздатності окремих механізмів, агрегатів чи деталей у багатьох випадках спричиняє відмови проміжних з’єднувальних елементів — нарізних з’єднань. Досліджено, що 15–25% відмов зернозбиральних комбайнів першого року експлуатації відбуваються внаслідок відмов нарізних з’єднань. Використання великої кількості нарізних з’єднань на сучасних зернозбиральних комбайнах свідчить про актуальність виокремлення нарізних з’єднань як окремого елемента та дослідження питання забезпечення їхньої надійності.
Усі з’єднання, що використовуються на зернозбиральних комбайнах, можна поділити на групи.
З’єднання, що забезпечують безпеку роботи оператора.
З’єднання, що забезпечують роботоздатність машини.
З’єднання, що забезпечують справність машини.
Належного обслуговування потребують з’єднання всіх трьох груп. Проте, на жаль, в умовах нестачі зернозбиральної техніки, високого відсотку спрацьованості наявної техніки (понад 95%) та низької кваліфікації робітників у центрі уваги залишаються з’єднання другої групи. Меншу увагу приділяють обслуговуванню з’єднань першої групи, ще меншу — третьої.
Надійна робота нарізних з’єднань визначається, зазвичай, міцністю, величиною сили попереднього закручування, рівномірністю закручування групових з’єднань і стабільністю сили закручування впродовж потрібного терміну експлуатації.
У режимі підвищених швидкостей руху кріпильні з’єднання комбайнів сприймають додаткові навантаження. У результаті тривалого впливу змінних динамічних навантажень виникає послаблення, внаслідок чого змінюються сили, що діють на його деталі, які додатково навантажуються як осьовими, так і поперечними. Тому, наприклад, болт замість роботи на розтяг, починає працювати на згин (рис. 1, a) чи зріз (рис. 1, б), унаслідок чого збільшуються зазори й у спряженні виникає ударне навантаження. Переміщення вузлів, викликане послабленням з’єднань, призводить до порушення співвісності, паралельності чи перпендикулярності валів і осей, що, своєю чергою, призводить до передчасного виходу з ладу.
Особливої уваги потребує зусилля закручування, позаяк на практиці зустрічаються випадки виходу з ладу від перевантаження осьовим зусиллям. Під час експлуатації машин у сільському господарстві режими навантаження на деталі та їхні з’єднання змінюються в широких межах. У разі надмірного закручування достатньо швидкого збільшення зовнішнього навантаження, щоб сталася залишкова деформація стрижня нарізного з’єднання.
Ще однією вимогою, що ставиться до нарізного з’єднання, є здатність зберігати зусилля попереднього закручування у визначених межах упродовж потрібного терміну експлуатації. Від того, скільки мотогодин може відпрацювати нарізне з’єднання без потреби у його підтягуванні, залежать наробіток на відмову, коефіцієнт готовності, витрати на проведення технічного обслуговування і ремонту тощо. Для найкращого збереження зусилля попереднього закручування під час збирання з’єднуваних деталей потрібно забезпечити повне прилягання поверхонь для зниження питомого тиску і виключення відповідного ущільнення на стику.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Нарізні з’єднання зернозбиральних комбайнів — об’єкт обслуговування

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок