Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Огірок у теплицях

Огірок у теплицях

Назва:
Огірок у теплицях
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,35 KB
Завантажень:
365
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Огірок у теплицях


Надлишок пустоцвітів (чоловічих квіток огірка) завжди псував настрій городникам. Щоб збільшити кількість жіночих квіток, до жодної культури не застосовували таких інквізиційних методів вирощування, як до огірка,. Рослини труїли чадним газом, етиленом, обламували верхівку стебла. На Кубані мисливці навмисне гнали зайців через баштан і, звісно, — через огіркові грядки. Важко собі навіть уявити вигляд цих грядок після того, як по них, крім зайців, промчало десятки собак, людей на конях і піших. Втім, так забезпечувалося запилення жіночих квіток, і згодом плоди висіли, немов виноград — кетягами, їх збирали відрами з кожного метра. Є й ще оригінальніший метод — наприклад, у станиці Расшеватській виходили на город і били по огірковому огудинню штаньми. Дехто замість штанів брав плітку, дехто волочив через грядки мішковину, а хтось — проганяв свиней. І от дивина — спочатку на грядки було страшно дивитись, але вже за кілька днів вони знову ставали рясними.
Однак не завжди городників дратував надлишок пустоцвітів, інколи так само уривався терпець через їхній брак — як тоді запилювати жіночі квітки? З давнини збереглися народні методи запилення. Для цього пустоцвіти збирали в капелюх, потім кидали їх до каструлі й варили. Цим відваром кропили грядки з жіночими квітками. Урожай збільшувався. Колись навіть цариця Катерина ІІ здивувалася: як може запилюватися квітка вареним пилком?! Невже варіння його не вбиває?! Ніжинські кріпаки (Чернігівська область) потішалися і щороку цю операцію повторювали. Чернігівці й досі бережуть таємниці вирощування таких огірків, що раніше вважалися найсмачнішими у світі — ніжинські огірки подавали навіть до столу англійської королеви.
Сьогодні у вивченні статі огірка зроблено надзвичайно багато. В усьому світі ця культура займає найбільші площі й у теплицях (і навіть якщо в деяких країнах на першому місці — помідор, та все одно огірок — на другому). Здається, нині цю культуру вже вивчено вздовж і впоперек, проте, як побачимо, невивченого й невдосконаленого ще багато, хитрий огірок знову залишає велике поле діяльності.
З-поміж інших культур огірок вирізняється своєю скоростиглістю — вже на 30–40-й день після сходів він цвіте, а за 7–12 днів формує перші зеленці. Якщо пригадати, що в помідора, навіть ранніх сортів, плоди утворюються на 90–95-й день, легко зрозуміти ступінь скоростиглості огірка. Тому щодо скоростиглості сорт для нього не має такого великого значення. На рослині спочатку, як правило, виникають чоловічі квітки в пазухах листків головного стебла. Тому за початком цвітіння не можна судити про скоростиглість сорту. Про це свідчить лише поява жіночих квіток. Однак, хоча й рідко, спостерігається їх одночасна поява (сорти Муромський, Алтайський ранній) або спочатку виникають жіночі (деякі гібриди китайської селекції). Що раніше з’являються жіночі квітки і що більше бічних пагонів першого порядку утворюється з нижніх вузлів головного пагону, то скоріше починається плодоношення, то вища продуктивність рослин. Кількість чоловічих квіток з ростом рослини зменшується, проте що вище стебло, то більше на ньому жіночих квіток. Практично не утворюють чоловічих квіток партенокарпічні сорти (такі, що здатні утворювати плоди без запилення). У 30-ті роки було відкрито явище часткової дводомності огірка, тобто, на одній рослині може бути більше чоловічих квіток (такі рослини мають “чоловічий” тип цвітіння) або жіночих (“жіночий” тип). Сьогодні всі сучасні сорти огірка є рослинами жіночого типу. Здавалося б, про рослини з чоловічим типом можна забути. Проте хитрий огірок нещодавно знову змусив повернутися до цього явища.
Високі врожаї огірка починають готувати ще з насіння. У XIX столітті в Німеччині існувала народна прикмета: якщо насіння огірка попередньо покласти до овечого молока, плоди будуть смачними й ніжними, до соку алое — хрумкими й соковитими, якщо потримати його кілька діб за температури 50–60°С, більше буде жіночих квіток і вище врожай.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Огірок у теплицях

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок