Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Класифікація та основні тенденції застосування опоряджувальних матеріалів

Класифікація та основні тенденції застосування опоряджувальних матеріалів

Назва:
Класифікація та основні тенденції застосування опоряджувальних матеріалів
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,99 KB
Завантажень:
484
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0

Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Класифікація та основні тенденції застосування опоряджувальних матеріалів
Сегмент меблів з натуральної деревини на вітчизняному ринку впевнено зростає, ростуть обсяги споживання опоряджувальних матеріалів для деревини. Для того, щоб дещо спростити вивчення цих матеріалів тим меблевикам, для яких робота з натуральною деревиною - новий напрямок діяльності, ми розпочинаємо публікацію статей, присвячених різним видам опоряджувальних матеріалів
Класифікація опоряджувальних матеріалів для деревини
Широкий асортимент матеріалів, які застосовують для опорядження виробів із деревини можна умовно поділити на три групи:
- матеріали для підготовки поверхні до опорядження (грунтівки, порозаповнювачі, шпаклівки, відбілюючі, обезсмолюючі, фарбуючі матеріали);
- матеріали, які створюють лакофарбовий прошарок (лаки, фарби, емалі, політури);
- матеріали для облагороджування покриттів (розрівнювачі, полірувальні і шліфувальні пасти).
Грунтівки - це суміші, що утворюють нижній прошарок опоряджувального покриття. Після нанесення вони просочують поверхневий шар деревини, роблять його щільним і твердим, частково заповнюють пори деревини, зменшують витрату лаків. Грунтівки являють собою розчини смол, нітроцелюлози і пластифікаторів в суміші розчинників. Вони повинні легко наноситися на поверхню деревини, швидко висихати, легко шліфуватися. Грунтівки під прозорі покриття не повинні вуалювати текстуру деревини.
Основні види грунтівок для виробів з деревини - поліефірні, нітроцелюлозні, аміноалкідні.
Порозаповнювачі (замазки) служать для заповнення тріщин і впадин на поверхні перед її прозорим чи непрозорим опорядженням. Це густі пасти, що готуються перед обробкою з використанням в'яжучих речовин, плівкоутворювачів (клеїв, смол, оліф, лаків) та наповнювачів (крейди, деревного борошна та ін.). Для підфарбовування до них вводять барвники або пігменти.
Шпаклівки призначені для вирівнювання поверхонь під непрозорі покриття. Вони представляють собою суміші мінеральних наповнювачів, пігментів і розчинів плівкоутворювачів, летючих розчинників із додаванням пластифікатора. Головні види шпаклівок: нітроцелюлозні та поліефірні.
Відбілюючі суміші - перекис водню 15-30% концентрації, щавелева кислота у вигляді 1,5-5% водяного розчину, перекис титана, суміш водяних розчинів перекису водню й аміаку 20% концентрації - застосовують для відбілювання поверхні деревини і надання їй більш світлого тону в декоративних цілях, для вирівнювання кольору ядра і заболоні.
Обезсмолюючі суміші - це луги (кальцинована сода, вуглекислий калій), які використовують при прозорому та непрозорому опорядженні деревини шпилькових порід, що містять значну кількість смоли.
Лаки - це рідкі розчини плівкоутворюючих речовин (природних і синтетичних смол, олив, білків, ефірів целюлози) в органічних розчинниках, які можуть утворювати на поверхнях тверді блискучі або матові покриття з доброю адгезією до матеріалу, що обробляється.
У залежності від характеру плівкоутворювання розрізняють лаки, що утворюють плівки за рахунок: випаровування розчинників (наприклад, спиртові, нітроцелюлозні); хімічних реакцій полімеризації та поліконденсації (наприклад, поліефірні, карбамідоформальдегідні); спільного процесу видалення розчинників і хімічних перетворень
На поверхні, що обробляється, повинен утворюватися рівномірний за товщиною та кольором прошарок із доброю адгезією до цієї поверхні. Основні види лаків для опорядження виробів з деревини:
- поліефірні (ПЕ);
- нітроцелюлозні (НЦ);
- меламіноаміноалкідні (МЛ);
- полі- та нітроуретанові (УР);
- водорозчинні.
Фарби - це суміші тонкоподрібнених пігментів і наповнювачів із розчином плівкоутворюючих речовин. Вони поділяються на чотири види: клейові, олійні, емульсійні й емалеві. Колір фарб залежить від кольору введених пігментів.
Для опорядження виробів з деревини застосовують емалі (поліефірні, нітроцелюлозні, карбамідо- та меламіноалкідні, пентафталеві, поліуретанові), що є сумішами пігментів та лаків із додаванням пластифікаторів і сикативів (для прискорення висихання), тобто емалі - це пігментовані лаки (наприклад, нітроемаль НЦ).

Завантажити цю роботу безкоштовно

Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему: Класифікація та основні тенденції застосування опоряджувальних матеріалів

BR.com.ua © 1999-2019 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок