Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Зберігання сільгоспмашин і технологічного обладнання

Зберігання сільгоспмашин і технологічного обладнання

Назва:
Зберігання сільгоспмашин і технологічного обладнання
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
7,85 KB
Завантажень:
273
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Зберігання сільгоспмашин і технологічного обладнання


Сільськогосподарські процеси швидкоплинні й тривають кілька днів або тижнів.
Решту часу сільгоспмашини простоюють.
Відтак виникає проблема їхнього збереження, технічного обслуговування, ремонту й підготовки до нового сезону сільськогосподарських робіт.
Основні експлуатаційні заходи, що забезпечують належну збереженість сільгоспмашин і технологічного обладнання, особливо в періоди, коли техніку не використовують, такі: організація спеціальних приміщень і майданчиків із твердим покриттям для зберігання машин; використання спеціальних підставок і підкладок; очищення й миття робочих органів машин від бруду, технологічних залишків, продуктів переробки сировини, грунту тощо. Постановку машин і обладнання на тривале зберігання та приймання машин в експлуатацію оформлюють приймально-здавальним актом.
Одним з істотних заходів під час підготовки до зберігання сільгосптехніки є фарбування й відновлення порушених лакофарбових покриттів; а також нанесення на непофарбовані робочі поверхні, особливо грунтообробних машин, захисних мастил: ЦИАТІМ-202; НГ-203; НГ-204 та інших, що слугують добрим захисним покриттям і недорогі. Для зовнішньої консервації пофарбованих та непофарбованих металевих поверхонь і запобігання старінню гумово-текстильних матеріалів застосовують мікровоскові склади: ЗВВ-13, ППВ-74, ІВВС або мастила ПВК, К-17, масло НГ-203. Наносять ці захисні матеріали на очищені поверхні деталей пензлем, валиком, розпиляють або занурюють у мастило, нагріте до 80...90°С. Замість зазначених вище захисних матеріалів, можна застосовувати солідол і мастило Літол-24 (для заповнення точок мащення), а також рідкі консерваційні мастила — ЖКБ, ЖКБ-1.
Внутрішні поверхні картерів двигунів, коробок зміни передач, роздавальних коробок, трансмісій і мостів консервують із використанням 1%-ного розчину (за масою деталей від робочого об’єму) мастила з інгібітором ИМ. Систему охолоджування консервують, використовуючи інгібітор ВЕРБ у такій послідовності: із системи зливають охолоджувальну рідину й промивають її, а потім заливають 1%-ним розчином інгібітору у воді, підігрітій до 50...60°С і витримують у струмені протягом 5 хвилин для повної адсорбції інгібітору на поверхню деталей системи охолодження, потім розчин зливають. Внутрішні порожнини баків, корпусів електричного та електронного обладнання обробляють, розпилюючи на них інгібітор ГПЗ-2. Під час консервації деталей паливної апаратури рекомендують використовувати присадки АКОР-1 у кількості 5% добавки до палива, що заливається в паливний бак. Циліндри та повітряну систему двигунів перед постановкою на зберігання обробляють інгібіторами ІП. При цьому в дизельні двигуни вводять 15 г інгібітору через колектор впускання або через пристрій для підігрівання повітря. В карбюраторних двигунах у кожний циліндр через отвори під свічки заливають 30–40 г оливи робочої консервації з розрахунку 1 г ІП на кожні 3 л об’єму, який слід захистити.
Технологічний процес підготовки машин до зберігання передбачає проведення чергового технічного обслуговування машини: очищення, миття, заміну оливи, мастила підшипникових вузлів та інші операції. Потрібно також зняти з машини складальні одиниці та деталі, зберігати їх слід у спеціально обладнаних приміщеннях. При цьому треба закрити отвори, які утворюються після зняття окремих вузлів і агрегатів, здійснити герметизацію блок-картерів, корпусів баків так, щоб усередину не потрапляли волога, абразивні частинки, пил; перед зберіганням деталей їх належить законсервувати. Машини очищають від пилу, бруду, решток масла й оливи, рослинних та інших залишків, добрив і пестицидів. Для цього застосовують пароводоструменеві установки ОМ-5285, ОМ-3260 тощо. Для струменевого очищення поверхонь сільгосптехніки краще застосовувати синтетичні мийні засоби МЛ-51, лабомід 101, 103, “Темп-100”: робоча концентрація їх у розчині становить 10–20 г/л. Для очищення машин від залишків пестицидів використовують мийний засіб “Комплекс”, який наносять на поверхню машини пароводоструменевою установкою ОМ-3360.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Зберігання сільгоспмашин і технологічного обладнання

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок