Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Ріпак: особливості збирання, сушіння та зберігання врожаю

Ріпак: особливості збирання, сушіння та зберігання врожаю

Назва:
Ріпак: особливості збирання, сушіння та зберігання врожаю
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,80 KB
Завантажень:
445
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Ріпак: особливості збирання, сушіння та зберігання врожаю


Завершальним і надзвичайно важливим етапом у вирощуванні ріпаку є ретельне проведення збиральних робіт, організація проміжного складування та доочищення зібраного врожаю, а за потреби — сушіння товарного зерна. Як і інші культури, ріпак має свої специфічні особливості, які обов’язково враховують під час організації вищеназваних технологічних процесів. Запізнення або неправильне проведення комбайнування, доочищення і зберігання може призвести до значних матеріальних збитків.
Збирання врожаю
Під час збирання ріпаку враховують, першою чергою те, що дозрілі його посіви схиляються вбік, листки та стебла верхньої частини підсихають і утворюється своєрідний переплетений рослинний килим. Розрізняють чотири способи збирання:
- пряме комбайнування з нормальним ріжучим апаратом;
- пряме комбайнування з подовженим ріжучим апаратом (ріпаковим столом);
- обмолот валків з підбирачем;
- обмолот валків з нормальним ріжучим апаратом.
З точки зору ефективності перевагу надають прямому комбайнуванню, що має низку таких переваг:
- підвищення урожайності внаслідок зниження втрат на полі (втрати < 5%);
- економія на скошуванні у валки;
- після дощу ріпак швидше висихає у стеблистої.
За рівномірного дозрівання та на чистих від бур’янів посівах проводять лише пряме комбайнування.
Роздільне збирання, як правило, пов’язане з більшими втратами, його проводять на полях з великим ступенем забур’яненості та нерівномірності дозрівання. За таких умов використовують комбайн з підбирачем.
Слід зазначити також, що на сьогодні впроваджені у виробництво і успішно вирощуються на великих площах в Україні нові високопродуктивні сорти та гібриди озимих і ярих ріпаків, стійких до осипання та вилягання, що гарантує збирання врожаю з мінімальними втратами.
Фаза повної стиглості ріпаку настає за синьо-чорного забарвлення зерна: воно не роздавлюється пальцями і шелестить при потрушуванні в стручках, вологість (орієнтовно) може становити 9–10%. За забруднення посівів, особливо підмаренником чіпким, ромашкою, і за неодночасного дозрівання можливе застосування десикантів. Але прибавка врожаю не завжди покриває витрати на застосування десикантів, тому їх використання планують лише в надзвичайних випадках.
Для проведення високопродуктивного та якісного збирання звертають увагу на втрати зерна на ріжучому апараті. Інколи вони можуть становити до 90% всіх втрат і сягати декількох центнерів з гектара. Щоб звести до мінімуму такі витрати, проводять обмолот на високому зрізі стебла на 2–5 см нижче за рівень нижнього ярусу стручків, завдяки чому не лише зменшуються втрати зерна, а й значно знижується вологість обмолоченого ріпаку та кількість сміттєвих домішок.
Практика обмолоту ріпаку підтверджує, що мотовилом теж потрібно користуватися обережно, дещо видвигаючи його вперед. Щоб зменшити втрати на соломотрясі та очисних решетах комбайна, рекомендується максимально використовувати ширину жниварки і пропускну можливість приймальної камери. Робоча швидкість руху підтримується достатньо високою — 4–6 км/год.), — за якої теж значно знижуються втрати врожаю на жниварці.
Але слід окремо зазначити, що мінімізувати втрати ріпаку при комбайнуванні буде практично дуже складно без використання ріпакової приставки або, як її ще називають, — ріпакового стола (технічно — це подовжена на 80–100 см платформа жниварки з одним або двома бічними ножами). Без цього пристрою втрати врожаю під час збирання ріпаку навіть за дотримання всіх правил роботи неминучі і можуть становити 1–2 ц/га. Особливо ця цифра зростає при обмолоті високих та сформувавших добрий урожай посівів. Тому використання таких приставок з бічним ножем є рекомендованим. При цьому відпадає необхідність в односторонньому русі агрегату в порівнянні зі звичайною жниваркою. Продуктивність комбайна з таким ножем зростає мінімум на 20%, а втрати врожаю під час збирання мінімізуються до 0,5 ц/га.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Ріпак: особливості збирання, сушіння та зберігання врожаю

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок