Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Поливні розчини в тепличному овочівництві

Поливні розчини в тепличному овочівництві

Назва:
Поливні розчини в тепличному овочівництві
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
5,67 KB
Завантажень:
149
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Поливні розчини в тепличному овочівництві


Якість поливної води — важливий чинник, що впливає на можливість і доцільність успішного вирощування тепличної продукції за інтенсивними технологіями. Типова овочева теплиця потребує на рік 8000 м3/га води, можливість застосування якої в закритому грунті визначає її хімічний склад.
Щоб запобігти шкідливій концентрації у воді деяких іонів, протягом сезону важливо контролювати її склад, спостерігаючи за змінами її якості.
Вода класу 1 — придатна для поливання. Клас 2 — субстрат — слід регулярно промивати. Вода, де показники відповідають класу 3, непридатна для застосування в теплиці.
Під час розрахунку потрібних елементів живлення найважливими є іони Са+2, Мg+2, SО4-2, хоча іноді у певних кількостях враховують і NО3-, К+. За високого вмісту певних мікроелементів (Мn+2, В+, Сu+2, Аl+3) може бути їх надлишок, тоді вода стає непридатною для поливання. Воду з надлишковим умістом заліза (понад 10–20 ммоль/л) слід очищувати до норми.
Вміст у поливній воді розчинених елементів вимірюють способом визначення її електропровідності (ЕС). Що більше солей розчинено, то краще вода проводить електроенергію. Отож, висока ЕС вказує на низьку якість води.
Переважна більшість води для зрошення містить бікарбонати (НСО3). Прореагувавши з ними, Са і Мg стають недоступними для рослин. Крім того, бікарбонати є дуже важливим чинником впливу на рН. Якщо рН грунту високий, корені рослин гірше засвоюють Fе, Zn, В і Cu.
Концентрація бікарбонатів у вихідній воді є підставою для визначення потрібної кількості підкислюючих добрив. Коли бікарбонати нейтралізовано, рН води зменшується. Цей процес відбувається після додавання у воду соляної або ортофосфорної кислот. Азот або фосфор, що утворюються внаслідок реакції, враховують під час розрахунку живлення рослин.
Умови правильного живлення рослин
Щоб одержувати високі врожаї, потрібні умови для правильного живлення культур: оптимальні температура субстрату, кислотність грунту і концентрація грунтового розчину, правильне співвідношення кореневого і позакореневого живлення, захист рослин.
Оптимальною для огірка є температура грунту 25...26°С, для томата — 22...25°С. За температури 38...40°С коріння рослин не поглинає воду й елементи живлення. Особливо страждає від високих температур коріння молодих сходів. Коренева система овочевих культур ліпше розвивається тоді, коли температура грунту на 2–3 градуси нижча за температуру повітря. Якщо температура грунту буде вищою за температуру повітря, рослини передчасно старітимуть.
Живлення, залежно від температури засвоєння рослинами основних елементів, відбувається по-різному. За температури грунту нижче 12°С засвоєння рослинами фосфору (порівняно з температурою 20°С) зменшується на 50%, азоту — на 25%. Особливо небажане зниження температури під час формування кореневої системи огірка й томата, коли потреба рослин у фосфорі зростає.
Отож, за низької температури грунту (10...12°С) функціонування кореневої системи значно погіршується, і елементи живлення до рослин не надходять. За цих екстремальних умов зростає роль позакореневого підживлення. Відносна вологість повітря позначається на надходженні малорухомих елементів, наприклад кальцію і бору. Підвищення відносної вологості повітря у нічний час поліпшує їх надходження. Удень, навпаки, слід забезпечувати оптимальну транспірацію і в разі потреби її підсилювати.
Велика концентрація солей порушує співвідношення елементів живлення, негативно впливає на рослини через збільшення осмотичного тиску грунтового розчину: це перешкоджає поглинанню води і може викликати явище фізіологічної посухи.
Кислотність розчину — головний фактор, що впливає на засвоєння поживних речовин рослинами. Оптимальним для основних тепличних культур є рівень рН 6,0–6,5. Томат краще реагує на слабокислу реакцію грунту, а огірок — на ближчу до нейтральної.
Перші 10–15 днів після появи сходів огірки повільно використовують азот та фосфор, а протягом 30 днів — калій.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Поливні розчини в тепличному овочівництві

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок