Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Нові гібриди кукурудзи

Нові гібриди кукурудзи

Назва:
Нові гібриди кукурудзи
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
4,31 KB
Завантажень:
415
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 
Реферат на тему:
Нові гібриди кукурудзи


Хронічна нестача концентрованих кормів загострює проблему годівлі сільгосптварин. Тимчасом, як повні засіки кукурудзи можуть перетворитися на давно очікуваний кормовий і продовольчий достаток. Адже кілограм її зерна містить 1,34 к. о., тоді як ячменю — 1,2, вівса — 1,0. Завдяки високому вмісту жиру і білка, кукурудзяне зерно є прекрасним концентрованим кормом для всіх тварин. Так, заміна пшениці в раціоні свиней кукурудзою дає змогу підвищити середньодобовий приріст їхньої живої маси на 12–15%.
Виробнича практика багатьох господарств і досліди наукових установ переконливо свідчать: урожайність зерна кукурудзи можна довести до 100–120, а зеленої маси — до 500–600 ц/га. Отож, важко переоцінити її значення в індивідуальному та колективному господарствах. Кукурудза займає тут одне з провідних місць серед зернових культур. Тепер, коли створено ранньостиглі гібриди цієї культури, вирощувати її можна в усіх областях України.
Інститут фізіології рослин і генетики НАН України (ІФРГ) — науковий заклад, відомий як координатор розробок Національної академії наук України в галузі генетики, селекції та фізіології рослин. Останніми роками спільно з Черкаським інститутом АПВ УААН під науковим керівництвом академіка НАН України В. Моргуна створено 20 гібридів різних груп стиглості, які занесено до Державного реєстру сортів рослин України. Фактична продуктивність створених гібридів: Зорень, Поліський 177 МВ, Планета 180, Тарас, Титан 220 СВ, Тясмин МВ, Богун, Нептун СВ, Комета МВ, Богдан, Аметист та інших — у Державному сортовипробуванні становила 80–150 ц зерна з гектара. Гібриди Колективний 100 СВ, Планета 180, Комета МВ є національними стандартами.
Нині щорічно насінням гібридів кукурудзи селекції ІФРГ засівають 20–25% посівних площ України. Це гібриди універсального призначення, їх можна вирощувати як на зерно, так і на силос.
У сьогоднішніх умовах велике значення має вартість насіння, яка у вітчизняних гібридів значно нижча і задовольняє реального покупця.
Гібриди кукурудзи, які спільно із Черкаським інститутом АПВ УААН будемо рекомендувати на весну цього року, належать до різних груп стиглості — від ранньостиглих до середньостиглих. Ці гібриди за умов застосування сучасної технології їх вирощування можуть забезпечувати високі врожаї як зерна, так і силосної маси в усіх зонах України. Характеристику деяких із них пропонуємо до вашої уваги.
Титан 220СВ
Середньоранній (ФАО 220) гібрид з унікальним поєднанням ранньостиглості, екологічної пластичності та високої врожайності. Гарантує одержання сухого зерна в усіх кліматичних зонах України: швидко віддає вологу зерна під час дозрівання.
У виробничих умовах ПСП агрофірми “Світанок” Васильківського району на площі 320 га та агрофірми “Перемога” Кагарлицького району Київської області на площі 100 га зібрали врожай по 125–137 ц/га зерна.
Біологічні ознаки: вегетаційний період від сходів до повної стиглості в зоні Степу — 113 днів, Лісостепу — 116 і на Поліссі — 120 днів. Висота рослин — 215–230 см, наземних вузлів на головному стеблі — 10–12, листків — 16. Качан циліндричний, формується на висоті 75–80 см, довжина 18–21 см, маса 220–250 г, рядів зерен — 16, верхівка озернена добре, качан повністю покритий обгорткою, стрижень червоний. Зерно кременисто-зубоподібне, жовтого кольору. Вихід зерна— 75–80%, маса 1000 зернин — 280–300 г.
Стійкий до вилягання. Посухостійкість добра. Ремонтантний. Холодостійкий, характеризується високими темпами росту на початкових етапах розвитку. Стійкий проти хвороб, витримує загущений посів — до 100 тис. рослин на гектар.
За даними Державного сортовипробування, урожай зерна на 17 сортостанціях 13-ти областей України, що охоплюють зони Степу, Лісостепу та Полісся (Харківська, Полтавська, Вінницька, Дніпропетровська, Черкаська, Автономна Республіка Крим, Одеська, Чернівецька, Хмельницька, Херсонська, Донецька, Закарпатська) становив 97,7–140,8 ц/га.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3 Реферат на тему: Нові гібриди кукурудзи

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок