Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Стратегія й тактика “солодкої” галузі

Стратегія й тактика “солодкої” галузі

Назва:
Стратегія й тактика “солодкої” галузі
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
8,56 KB
Завантажень:
50
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 
Реферат на тему:
Стратегія й тактика “солодкої” галузі


Бурякоцукровий комплекс України стоїть на порозі великих змін. Часткова переорієнтація цукрових галузей багатьох країн на виробництво паливного етанолу, зменшення субсидій на вирощування солодких коренів для єврофермерів дають українським цукровикам шанс розправити плечі. Чи скористаються вони ним?
Кілька місяців тривають суперечки щодо обгрунтованості цін на солодкий продукт, та він дешевшати істотно не поспішає. Згідно з повідомленнями Мінекономіки, якщо в другій декаді лютого кілограм цукрового піску подорожчав на 4,4% — до 4 грн 53 коп., то в другій декаді березня (незважаючи на те, що до початку сезону консервацій ще далеко) змінився у ціні лише з 4,55 до 4, 54 грн/кг. Не порадував споживачів глобальними змінами цінників цукор і в перші десять днів квітня — в середньому він подешевшав ще на копійку: з 4,54 до 4, 53 грн/кг. Таке враження, що хтось стримує логічний процес обвалу невмотивовано високих цін, адже запаси солодкого піску в країні станом на 1 квітня оцінювалися в 1,4 млн т за середнього щомісячного споживання — 150 тис. т.
Хоча у високих кабінетах на “солодке”, схоже, перехворіли. Ця тема більше хвилювала й урядовців, і народних депутатів, що рвалися зберегти мандати в оновленій Верховній Раді. Тепер тільки Мінекономіки звітує про поступове здешевлення стратегічного продукту: нічого, що по копійці на місяць, головне — тенденція. Оптова ціна теж стабілізувалася: 2750–3950 тис. грн/т. При цьому мало хто з високопосадовців згадує, що середня роздрібна ціна цукру в листопаді стояла на позначці 3,55–3,57 грн/кг.
А нинішня ціна, про яку рапортують, — то в середньому по країні. У багатьох торговельних точках за кіло “білої смерті” просять не менше п’яти гривень, мовляв, їхній пісок розфасовано в дорожчу упаковку…
Бразильці не винні
Хоч як це дивно, ціни злетіли вгору серед зими всього лише через півроку після цукрової кризи. Тодішнє подорожчання одні експерти пов’язували із притримуванням готової продукції, зосередженої в руках кількох цукрових “баронів”, інші — з дефіцитом на світових ринках, причому не стільки білого цукру й цукру-сирцю, скільки енергетичних ресурсів. Стрімке зростання в 2005 р. цін на нафту на світовому ринку — у вересні до 70 доларів за барель — призвело до переходу цукру з групи продовольчих товарів у розряд енергетичних. Виявляється, з тростини вигідніше робити пальне для машин, а не продукти харчування. Приміром, у Бразилії (імпортом сирцю з цієї країни полюбили “опускати” ціни на вітчизняному цукровому ринку наші бізнесмени) половину тростини пустили на виробництво альтернативного палива — етанолу. А понад 80% нових авто, які нині продають у “країні, де живе багато диких мавп”, придатні для заправки й етанолом, і бензином.
Тростинна Куба (традиційний постачальник цукру до сусідньої Росії), починаючи з 2003 р., активно згортає “солодку” галузь: на острові Свободи останнім часом закрилося чимало цукроварень. До того ж, торік сільське господарство карибського регіону постраждало від небувалої посухи… Як наслідок, у найближчій перспективі країні загрожує закриття близько половини з наявних восьми десятків заводів. Два посушливі сезони в Таїланді стали причиною скорочення врожаю тростини на десятки мільйонів тонн. А Євросоюз під тиском вимог СОТ скорочує свій експорт цукру з понад п’яти до півтора мільйона тонн і, відповідно, — площі під буряками.
За прогнозами Дмитра Рилька, директора російського Інституту кон’юнктури аграрного ринку, “ціни (оптові. — Авт.) на білий цукор переміщатимуться на дуже високих орбітах — 750–820 доларів за тонну”. Такий прогноз він озвучив під час недавньої міжнародної конференції “Зміни в ЄС і на світовому ринку цукру — нові перспективи для України”. Перспективи в нас, виявляється, у цьому секторі є. Якщо, звичайно, не тільки подвоїмо посівні площі під буряками, а й доведемо врожайність коренів хоча б до 450 ц/га (замість нинішніх 255 ц/га).

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2  3  4 Реферат на тему: Стратегія й тактика “солодкої” галузі

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок