Головна Головна -> Реферати українською -> Технологія виробництва -> Українські цукор та кордон: митно-тарифне регулювання експортно-імпортних операцій з цукром України

Українські цукор та кордон: митно-тарифне регулювання експортно-імпортних операцій з цукром України

Назва:
Українські цукор та кордон: митно-тарифне регулювання експортно-імпортних операцій з цукром України
Тип:
Реферат
Мова:
Українська
Розмiр:
3,78 KB
Завантажень:
293
Оцінка:
 
поточна оцінка 5.0


Скачати цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 
Реферат на тему:
Українські цукор та кордон: митно-тарифне регулювання експортно-імпортних операцій з цукром України


У даній статті торкнемося окремих проблем, пов’язаних з питанням “Чи сприяє розвитку цукробурякового виробництва в Україні митно-тарифне регулювання зовнішньоекономічної діяльності з цукром?”
У сезоні’2008 очікується виробництво близько 1,5 млн т бурякового цукру в Україні з вітчизняної сировини (1,9 млн т — у 2007 та 2,6 млн т — у 2006 р.). Основною причиною зменшення виробництва цукру є скорочення площ посівів буряків на 30% (до 400 тис.га за зібраної в 2007 р. площі 577 тис.га).
До того ж, Україна як член СОТ взяла на себе зобов’язання імпортувати 260 тис. т цукру-сирцю із тростини. За виходу 96% це дорівнює 250 тис. т цукру білого. Верховною Радою України прийнято Закон України “Про встановлення тарифної квоти на ввезення в Україну цукру-сирцю із тростини” від 30 листопада 2006 р. № 404-V, яким і передбачено ввезення вказаного обсягу тростинного цукру-сирцю за пільгової ставки ввізного мита 2% митної вартості. На 2009–2010 рр. Міністерство економіки України пропонує встановити квоту на ввезення в Україну цукру-сирцю з тростини зі ставкою мита 2% митної вартості на рівні: 2009 р. — 263,9; 2010 р. — 267,8 тис.т. Національна асоціація цукровиків України “Укрцукор” прогнозує значне погіршення стану галузі за ввезення в країну цукру-сирцю відповідно до узятих Україною перед Світовою організацією торгівлі зобов’язань, тому що бурякове виробництво об’єктивно неконкурентоспроможне, порівняно з тростинним, через природно вищу собівартість. За розрахунками асоціації, у разі ввезення в Україну цукру-сирцю в обсязі 260 тис.т в країні закриється 20–22 цукрових заводи середньої потужності, виробництво цукрових буряків зменшиться більш ніж на 2 млн т, Державний бюджет недоотримає більше 700 млн гривень.
Слід відмітити, що ввезення обсягу цукру (близько 200–300 тис. т) на пільгових умовах — звичне явище для України (табл.1).
За імпортних поставок цукру-сирцю на загальних засадах ставка ввізного мита становить 50% митної вартості, але не менше 0,3 євро за 1 кілограм.
Якщо розглядати сирець як додаткову сировину для вітчизняних цукрових заводів у бурякове міжсезоння і на фоні їхньої недозавантаженості навіть у сезон переробки солодких коренеплодів, то імпорт сирцю на пільгових умовах — це бажана підмога для українських цукроварень у частині сировинного забезпечення та зайнятості персоналу. Але “осідання” цукру, отриманого із сирцю, природно дешевшого за буряковий, на внутрішньому ринку — це “заслонка” для розвитку цукробуряківництва, а отже, — і сегменту на 100% вітчизняної цукрової промисловості.
Для більшої повноти характеристики митно-тарифного регулювання поставок сировини для виробництва цукру в Україні та наслідків запровадження мита того чи іншого рівня зазначимо таке.
Бурякопостачальницький сезон для українських цукрових заводів 2005 р. відзначився характерним особливим явищем: швидкопсувна сировина — цукрові буряки — на переробні підприємства України поставлялась також із-за кордону. В 2005 р., за даними Держкомстату, в Україну було імпортовано 108,6 тис. т солодких коренеплодів. Завезли цей обсяг буряків із Білорусі (67,3 тис. т), Польщі (21,4 тис. т) і навіть із Литви (20 тис. т). У 2006 р. було ввезено в Україну з ближнього зарубіжжя 24,9 тис. т цукрових буряків. У 2007 р. було імпортовано 18,6 тис. т солодких коренеплодів: 15,7тис. т із Литви та 2,9 — із Польщі.
Вирішальну провокуючу роль у цьому процесі в умовах загального дефіциту цукрової сировини зіграло зниження (Закон України “Про внесення змін до деяких законів України” від 7 липня 2005 р., № 2775) ставки ввізного мита на цукрові буряки з 30 до 20% митної вартості.
Яким же чином держава регулює перетин українського кордону уже готового “білого золота”?
Спочатку — коротко про обсяг експорту-імпорту білого цукру України. Цукор, задіяний в експортно-імпортних операціях країни, становив 1–2% (а в 2007 р.

Завантажити цю роботу безкоштовно
Пролистати роботу: 1  2 Реферат на тему: Українські цукор та кордон: митно-тарифне регулювання експортно-імпортних операцій з цукром України

BR.com.ua © 1999-2017 | Реклама на сайті | Умови використання | Зворотній зв'язок